Mannaert doet boekje open over Duivelse comeback Courtois

door
Mannaert doet boekje open over Duivelse comeback Courtois

De comeback van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels ging uiteraard niet onopgemerkt voorbij. Dinsdag stond het nummer één van Real Madrid voor het eerst sinds lang nog eens de Belgische pers te woord. Nadien was het de beurt aan Vincent Mannaert om nog een laatste keer een extra woordje uitleg te verschaffen.

De technisch directeur van de KBVB blijkt opgetogen dat Courtois zijn vaste stek onder de lat opnieuw zal innemen. "Voor de spelers is het voorbij. Voor de voetbalbond ook. Er is hier veel veranderd. Een nieuwe trainerstaf, een nieuwe sportief directeur. Ook voor de bond is dit thema nu afgesloten", wordt Mannaert geciteerd door Het Nieuwsblad.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Lof voor Garcia

"Hij heeft gezegd dat hij wilde terugkeren en de coach en de bond hebben beslist dat hij mocht terugkeren. Wij hebben de weg vrijgemaakt voor Thibaut", aldus Mannaert, die zelf vooral het aandeel van Rudi Garcia wil benadrukken. "Ik heb vastgesteld dat de bondscoach deze zaak fantastisch heeft aangepakt", klinkt het ook bij Het Laatste Nieuws.

"Hij wilde pas actie ondernemen als iedereen er was. Maandagavond is er een gesprek geweest met Courtois, de bondscoach en de leiders van de ploeg: Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Dinsdagmorgen is er voor de training vervolgens tevens een gesprek geweest met de hele groep. Ook dat verliep goed."

Steun van anciens

"Iedereen kon daarbij vragen stellen en zijn emoties uiten. Voor veel spelers was het dus de eerste keer dat ze de uitleg van Thibaut konden horen. Hij heeft toegegeven dat hij fouten heeft gemaakt tegenover zijn ploegmaats en de supporters en gaf ook verklaringen over zijn onmin met de vorige bondscoach. Ik heb daarna toch een blok gezien."

"De cohesie is terug en dat op amper 24 uur. Het had anders kunnen lopen maar dat is gelukkig niet gebeurd. Ik heb gemerkt dat hij de steun van de captains heeft en ook van de rest van de groep. Dat is goed. Je merkt dat ook jongens als De Bruyne en Lukaku hier met veel goesting zijn. Iedereen heeft zin in dit nieuwe verhaal", besluit Mannaert.

Case closed?

Meest recent

AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

8
8
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

6
6
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

23
23
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

60
60
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

26
26
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

138
138
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

43
43
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

57
57
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

139
139
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

46
46
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

617
617
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

325
325
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

39
39
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

348
348
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

133
133
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

371
371
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

116
116
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

168
168
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

71
71
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

274
274
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

220
220
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

211
211
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

804
804
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

359
359
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

391
391

Meer sportnieuws