Mannaert doet boekje open over Duivelse comeback Courtois

door
Mannaert doet boekje open over Duivelse comeback Courtois

De comeback van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels ging uiteraard niet onopgemerkt voorbij. Dinsdag stond het nummer één van Real Madrid voor het eerst sinds lang nog eens de Belgische pers te woord. Nadien was het de beurt aan Vincent Mannaert om nog een laatste keer een extra woordje uitleg te verschaffen.

De technisch directeur van de KBVB blijkt opgetogen dat Courtois zijn vaste stek onder de lat opnieuw zal innemen. "Voor de spelers is het voorbij. Voor de voetbalbond ook. Er is hier veel veranderd. Een nieuwe trainerstaf, een nieuwe sportief directeur. Ook voor de bond is dit thema nu afgesloten", wordt Mannaert geciteerd door Het Nieuwsblad.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Lof voor Garcia

"Hij heeft gezegd dat hij wilde terugkeren en de coach en de bond hebben beslist dat hij mocht terugkeren. Wij hebben de weg vrijgemaakt voor Thibaut", aldus Mannaert, die zelf vooral het aandeel van Rudi Garcia wil benadrukken. "Ik heb vastgesteld dat de bondscoach deze zaak fantastisch heeft aangepakt", klinkt het ook bij Het Laatste Nieuws.

"Hij wilde pas actie ondernemen als iedereen er was. Maandagavond is er een gesprek geweest met Courtois, de bondscoach en de leiders van de ploeg: Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Dinsdagmorgen is er voor de training vervolgens tevens een gesprek geweest met de hele groep. Ook dat verliep goed."

Steun van anciens

"Iedereen kon daarbij vragen stellen en zijn emoties uiten. Voor veel spelers was het dus de eerste keer dat ze de uitleg van Thibaut konden horen. Hij heeft toegegeven dat hij fouten heeft gemaakt tegenover zijn ploegmaats en de supporters en gaf ook verklaringen over zijn onmin met de vorige bondscoach. Ik heb daarna toch een blok gezien."

"De cohesie is terug en dat op amper 24 uur. Het had anders kunnen lopen maar dat is gelukkig niet gebeurd. Ik heb gemerkt dat hij de steun van de captains heeft en ook van de rest van de groep. Dat is goed. Je merkt dat ook jongens als De Bruyne en Lukaku hier met veel goesting zijn. Iedereen heeft zin in dit nieuwe verhaal", besluit Mannaert.

Case closed?

Meest recent

De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

1
1
Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

1
1
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

59
59
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

211
211
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

122
122
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

608
608
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

118
118
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

86
86
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

108
108
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

171
171
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

577
577
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

37
37
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

306
306
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

221
221
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

161
161
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

368
368
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

188
188
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

65
65
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

45
45
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

280
280
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

92
92
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

348
348
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

181
181
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

47
47
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

308
308

Meer sportnieuws