KAA Gent jubelt: ‘Recordtransfer voor Malick Fofana’

door
KAA Gent jubelt: ‘Recordtransfer voor Malick Fofana’

Malick Fofana maakte in de winter van 2024 voor een kleine 20 miljoen euro de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon. De Buffalo’s hadden ook 20% van de meerwaarde op een volgende transfer bedongen. Die knaltransfer komt er mogelijk al sneller dan gedacht.

Fofana is dit seizoen namelijk volledig ontploft bij Lyon. De buitenspeler speelde dit seizoen al 35 competitieve wedstrijden met tien doelpunten en vijf assists. Bij Les Gones heeft de Rode Duivel nog een contract tot 2028 met een marktwaarde van 25 miljoen euro.

KAA Gent jubelt

Verschillende clubs liggen al op de loer voor de 19-jarige Rode Duivel. De laatste namen die werden genoemd zijn Arsenal en Liverpool. Volgens CIES mag Lyon hopen op de absolute jackpot want Fofana wordt door het databureau geschat als de duurste speler in de selectie met 39,3 miljoen euro. Georges Mikautadze (ex-Seraing) is de nummer 2 met 28,5 miljoen euro.

En KAA Gent wrijft zich al in de handen. Zeker omdat Lyon absoluut geld nodig heeft. De Franse club moet uit de schulden geraken en de financiële situatie achter de schermen moet voor het einde van het seizoen opgelost worden of de traditieclub zal degraderen naar de Franse tweede klasse. Een verkoop van Fofana zou al enorm kunnen helpen.

Topseizoen

Fofana kent een topseizoen bij Lyon. In Europa is hij één van de smaakmakers en Les Gones maakt dit seizoen ook nog steeds kans op eindwinst in de Europa League. De rappe buitenspeler zit al aan zes doelpunten en één assist in negen Europa League-wedstrijden. Een recordtransfer komende zomer lonkt.

POLL: Is Fofana al klaar voor een stap naar de absolute top?

Meest recent

Woeste Milicevic haalt uit naar spelers: "Onacceptabel"

AA Gent heeft zondag een pijnlijke avond beleeft. Het kon niet profiteren van het gelijkspel tussen ...

53
53
Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro ...

87
87
Ulderink verrast na zwakke partij: "Ik ben tevreden"

Antwerp wist zondagmiddag eindelijk de nul weg te vegen in deze play-offs, maar daarmee was zowat al ...

29
29
Domper voor jubilaris Mignolet: Club wacht bang af

Uitgerekend op Paaszondag is Club Brugge een eerste keer naar de top van het klassement gerezen. Het ...

189
189
Simic na één op twaalf: "Dat is niet optimaal in de groep"

RSC Anderlecht kon niet winnen van Royal Antwerp FC. RSCA speelde in een 4-3-3 en dat zorgde voor ...

102
102
David 'lacht' met Penders: "Het is maar elf meter, hoor"

Union SG verrast vriend en vijand en startte de Play-Offs met een 12 op 12. Zeer straf. De 1-2-zege ...

113
113
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. ...

277
277
Besnik Hasi ziet lichtpunt: "Zo wil ik hem altijd zien"

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Ze waren de ploeg die het meest een zege ...

99
99
KRC Genk briest naar Union: "Zie je enkel in amateurvoetbal"

Een viriel Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk. Daardoor ligt de titelstrijd meer dan ooit ...

605
605
Winnend Liverpool op zucht van titel in Premier League

Liverpool kon geen kampioen worden tegen Leicester City omdat Arsenal zijn match won. De troepen van ...

51
51
Club demonstreert in Gent: verrassende naam scoort punten

Club Brugge kon zondagavond mits een zege aan de leiding komen in de Jupiler Pro League. Dus moesten ...

324
324
Vossen komt met groot toekomstnieuws op kampioenenfeest

Zulte Waregem kroonde zich vrijdagavond tot kampioen in de Challenger Pro League. Zondag werd die ...

102
102
Union toont lelijkste kantje: "Kan niet door de beugel!"

Union blijft zijn sterke reeks in de Champions' Play-Offs maar doortrekken. De Brusselaars wonnen ...

536
536
Onvrede neemt toe: supporters eisen vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht slaagt er maar niet in om wedstrijden te winnen in de Champions' Play-Offs en bleef ...

479
479
Union bezorgt tandeloos Racing Genk mokerslag in titelstrijd

Een klinisch Union heeft deze namiddag nog een portie extra spanning geïnjecteerd in de ...

89
89
Genk genekt door arbitrage? Deschacht fileert penaltyfase

KRC Genk heeft zondagnamùiddag een bijzonder slechte zaak in de titelstrijd gedaan. De ...

628
628
Slag om Vlaanderen: Club-sterkhouder valt in extremis uit

Club Brugge kan zondagavond opnieuw een gouden zaak doen in de titelstrijd. Maar dan moet het wel ...

116
116
Trossard stelt titelfeest persoonlijk uit, nieuwe afgang United

Liverpool FC mag de champagne nog een weekje in de koelkast laten staan. De Reds konden zondag enkel ...

66
66
Kranten hard voor 'onzichtbare' Anderlecht-titularis: 4 op 10

Voor RSC Anderlecht is de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een flinke teleurstelling. ...

321
321
De Bruyne gooit details op tafel na gedwongen City-vertrek

Kevin De Bruyne moet in de komende weken op zoek naar een nieuwe werkgever voor komend seizoen. Het ...

95
95

Meer sportnieuws