KAA Gent jubelt: ‘Recordtransfer voor Malick Fofana’

617
KAA Gent jubelt: ‘Recordtransfer voor Malick Fofana’

Malick Fofana maakte in de winter van 2024 voor een kleine 20 miljoen euro de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon. De Buffalo’s hadden ook 20% van de meerwaarde op een volgende transfer bedongen. Die knaltransfer komt er mogelijk al sneller dan gedacht.

Fofana is dit seizoen namelijk volledig ontploft bij Lyon. De buitenspeler speelde dit seizoen al 35 competitieve wedstrijden met tien doelpunten en vijf assists. Bij Les Gones heeft de Rode Duivel nog een contract tot 2028 met een marktwaarde van 25 miljoen euro.

LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

KAA Gent jubelt

Verschillende clubs liggen al op de loer voor de 19-jarige Rode Duivel. De laatste namen die werden genoemd zijn Arsenal en Liverpool. Volgens CIES mag Lyon hopen op de absolute jackpot want Fofana wordt door het databureau geschat als de duurste speler in de selectie met 39,3 miljoen euro. Georges Mikautadze (ex-Seraing) is de nummer 2 met 28,5 miljoen euro.

En KAA Gent wrijft zich al in de handen. Zeker omdat Lyon absoluut geld nodig heeft. De Franse club moet uit de schulden geraken en de financiële situatie achter de schermen moet voor het einde van het seizoen opgelost worden of de traditieclub zal degraderen naar de Franse tweede klasse. Een verkoop van Fofana zou al enorm kunnen helpen.

Topseizoen

Fofana kent een topseizoen bij Lyon. In Europa is hij één van de smaakmakers en Les Gones maakt dit seizoen ook nog steeds kans op eindwinst in de Europa League. De rappe buitenspeler zit al aan zes doelpunten en één assist in negen Europa League-wedstrijden. Een recordtransfer komende zomer lonkt.

Is Fofana al klaar voor een stap naar de absolute top?

Meest recent

Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

48
48
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

45
45
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

28
28
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

102
102
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

62
62
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

77
77
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

24
24
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

157
157
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

134
134
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

49
49
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

161
161
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

203
203
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

84
84
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

47
47
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

203
203
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

182
182
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

195
195
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

81
81
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

439
439
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

282
282
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

252
252
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1051
1051

Meer sportnieuws