Antwerp bevestigt rampscenario: Alderweireld mist play-offs

221 stemmen
Antwerp bevestigt rampscenario: Alderweireld mist play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie af met een mager gelijkspel tegen Standard. Bovendien kwam het stamnummer één niet zonder kleerscheuren uit de strijd, want in het slot moest Toby Alderweireld geblesseerd naar de kant. Intussen verschafte de Great Old een update over de ervaren aanvoerder.

"Uit onderzoek is gebleken dat hij een scheur in de quadriceps heeft. Herstel bij dergelijke blessures neemt vaak een aanzienlijke periode in beslag waardoor het optreden van Toby in de play-offs helaas onzeker is. Vanaf vandaag staat alles in het teken van zijn revalidatie. Spoedig herstel gewenst, Captain", luidt het op de clubwebsite.

LEES OOK: Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Antwerp incasseert mokerslag

Nadat de eerste voorspellingen reeds ongunstig leken dreigt het rampscenario nu dus werkelijkheid te worden op de Bosuil. Een opdoffer van jewelste voor Andries Ulderink, die nu vroeger dan verwacht op zoek moet naar een nieuwe partner voor Zeno Van den Bosch in het hart van de defensie. En uiteraard vooral voor Alderweireld zelf.

Tenslotte hangt de 36-jarige verdediger, voor wie de play-offs een soort van afscheidtournee moesten worden, zijn voetbalschoenen straks definitief aan de haak. In het slechtste geval heeft Alderweireld zijn laatste wedstrijd dus al gespeeld. Via zijn persoonlijke kanalen kwam de 127-voudig Rode Duivel ook met een reactie op de proppen.

Alderweireld hoopt op mirakel

"Dit had ik nooit verwacht... Momenteel heb ik hier de woorden niet voor. Wat ik wel weet is dat ik er alles aan zal doen om dat mooie shirt nog een keer te dragen. Nog een keer aanvoerder zijn van de mooiste club ter wereld... Het wordt een zware strijd tegen de tijd en ik weet dat ik niet aan de winnende kant sta", klinkt het op Instagram.

Voorlopig weigert Alderweireld dus om zijn hoofd te laten hangen, al wordt het volgens diverse media toch een race tegen de klok om tijdig opgelapt te geraken voor het eind van de play-offs. Hoewel hij in het verleden wel vaker de verwachtingen overtrof is er volgens Gazet van Antwerpen zelfs "een mirakel nodig" om nog in actie te komen.

Denkt u dat Alderweireld nog zal spelen?

Meest recent

'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

9
9
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

63
63
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

204
204
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

144
144
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

110
110
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

74
74
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

91
91
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

333
333
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

587
587
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

89
89
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

250
250
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

424
424
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

265
265
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

160
160
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

349
349
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

399
399
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

166
166
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

456
456
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

109
109
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

356
356
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

398
398
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

542
542
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

178
178
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

281
281
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

193
193

Meer sportnieuws