Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

door
Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

Maandag verzamelen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de barrages tegen Oekraïne in de Nations League. Het wordt voor de spelers meteen ook een eerste kennismaking met Rudi Garcia, die voor zijn vuurdoop als bondscoach staat.

De Fransman zorgde alvast voor een frisse wind met zijn eerste selectie. Met Mechele en Vanaken haalde hij enkele ervaren spelers terug die onder Tedesco uit beeld verdwenen waren, terwijl er zich met Lammens, Heynen, Raskin en Mokio ook vier nieuwkomers mogen melden.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Theate groot vraagteken bij Duivels

Daarnaast keert ook Thibaut Courtois terug en zijn heel wat sterkhouders er weer bij nadat ze in de voorbije maanden regelmatig verstek gaven. Maar mogelijk moet één van hen maandag meteen alweer afhaken.

Het Nieuwsblad weet dat er nog een groot vraagteken staat achter de naam van Arthur Theate. De verdediger kon ook afgelopen weekend niet meespelen bij Eintracht Frankfurt doordat hij nog te veel hinder ondervond van een kuitblessure. Daardoor miste hij nu al drie wedstrijden bij zijn club.

Garcia moet mogelijk meteen puzzelen

Theate zal zich maandag nog wel in Tubeke melden, maar onderzoek moet daar duidelijk brengen of hij bij de selectie kan blijven. Als hij zou afhaken, zal Garcia meteen moeten puzzelen in zijn defensie. Als linksvoetige centrale verdediger is Theate in principe een vaste waarde in de basiself.

De enige andere linksvoetige in de selectie die centraal achterin uit de voeten kan, is Jorthy Mokio. Het is echter maar de vraag of Garcia de 17-jarige meteen voor de leeuwen zal gooien. Mogelijk zal hij dus voor een duo met twee rechtsvoetigen moeten kiezen. Faes, Mechele, Debast en De Winter zijn de andere centrale verdedigers in de kern.

Welk duo moet spelen als Theate niet fit raakt?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

82
82
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

117
117
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

112
112
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

195
195
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

364
364
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

363
363
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

111
111
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

443
443
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

591
591

Meer sportnieuws