Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

door
Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

Maandag verzamelen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de barrages tegen Oekraïne in de Nations League. Het wordt voor de spelers meteen ook een eerste kennismaking met Rudi Garcia, die voor zijn vuurdoop als bondscoach staat.

De Fransman zorgde alvast voor een frisse wind met zijn eerste selectie. Met Mechele en Vanaken haalde hij enkele ervaren spelers terug die onder Tedesco uit beeld verdwenen waren, terwijl er zich met Lammens, Heynen, Raskin en Mokio ook vier nieuwkomers mogen melden.

LEES OOK: Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Theate groot vraagteken bij Duivels

Daarnaast keert ook Thibaut Courtois terug en zijn heel wat sterkhouders er weer bij nadat ze in de voorbije maanden regelmatig verstek gaven. Maar mogelijk moet één van hen maandag meteen alweer afhaken.

Het Nieuwsblad weet dat er nog een groot vraagteken staat achter de naam van Arthur Theate. De verdediger kon ook afgelopen weekend niet meespelen bij Eintracht Frankfurt doordat hij nog te veel hinder ondervond van een kuitblessure. Daardoor miste hij nu al drie wedstrijden bij zijn club.

Garcia moet mogelijk meteen puzzelen

Theate zal zich maandag nog wel in Tubeke melden, maar onderzoek moet daar duidelijk brengen of hij bij de selectie kan blijven. Als hij zou afhaken, zal Garcia meteen moeten puzzelen in zijn defensie. Als linksvoetige centrale verdediger is Theate in principe een vaste waarde in de basiself.

De enige andere linksvoetige in de selectie die centraal achterin uit de voeten kan, is Jorthy Mokio. Het is echter maar de vraag of Garcia de 17-jarige meteen voor de leeuwen zal gooien. Mogelijk zal hij dus voor een duo met twee rechtsvoetigen moeten kiezen. Faes, Mechele, Debast en De Winter zijn de andere centrale verdedigers in de kern.

Welk duo moet spelen als Theate niet fit raakt?

Meest recent

UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

3
3
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

50
50
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

135
135
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

111
111
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

231
231
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

145
145
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

174
174
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

34
34
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

594
594
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

700
700
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

108
108
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

291
291
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

360
360
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

456
456
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

381
381
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

364
364
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

542
542
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

400
400
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

451
451
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

228
228
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

178
178

Meer sportnieuws