Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

door
Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

Maandag verzamelen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de barrages tegen Oekraïne in de Nations League. Het wordt voor de spelers meteen ook een eerste kennismaking met Rudi Garcia, die voor zijn vuurdoop als bondscoach staat.

De Fransman zorgde alvast voor een frisse wind met zijn eerste selectie. Met Mechele en Vanaken haalde hij enkele ervaren spelers terug die onder Tedesco uit beeld verdwenen waren, terwijl er zich met Lammens, Heynen, Raskin en Mokio ook vier nieuwkomers mogen melden.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Theate groot vraagteken bij Duivels

Daarnaast keert ook Thibaut Courtois terug en zijn heel wat sterkhouders er weer bij nadat ze in de voorbije maanden regelmatig verstek gaven. Maar mogelijk moet één van hen maandag meteen alweer afhaken.

Het Nieuwsblad weet dat er nog een groot vraagteken staat achter de naam van Arthur Theate. De verdediger kon ook afgelopen weekend niet meespelen bij Eintracht Frankfurt doordat hij nog te veel hinder ondervond van een kuitblessure. Daardoor miste hij nu al drie wedstrijden bij zijn club.

Garcia moet mogelijk meteen puzzelen

Theate zal zich maandag nog wel in Tubeke melden, maar onderzoek moet daar duidelijk brengen of hij bij de selectie kan blijven. Als hij zou afhaken, zal Garcia meteen moeten puzzelen in zijn defensie. Als linksvoetige centrale verdediger is Theate in principe een vaste waarde in de basiself.

De enige andere linksvoetige in de selectie die centraal achterin uit de voeten kan, is Jorthy Mokio. Het is echter maar de vraag of Garcia de 17-jarige meteen voor de leeuwen zal gooien. Mogelijk zal hij dus voor een duo met twee rechtsvoetigen moeten kiezen. Faes, Mechele, Debast en De Winter zijn de andere centrale verdedigers in de kern.

Welk duo moet spelen als Theate niet fit raakt?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

121
121
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

200
200
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

104
104
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

98
98
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

264
264
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

59
59
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

141
141
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

468
468
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

146
146
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

295
295
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

500
500
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

185
185
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

102
102
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

170
170
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

150
150
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

417
417
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

195
195
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

757
757
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

679
679
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

368
368
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

617
617
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

650
650

Meer sportnieuws