Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

door
Ziet Garcia meteen sterkhouder afhaken bij Duivels?

Maandag verzamelen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de barrages tegen Oekraïne in de Nations League. Het wordt voor de spelers meteen ook een eerste kennismaking met Rudi Garcia, die voor zijn vuurdoop als bondscoach staat.

De Fransman zorgde alvast voor een frisse wind met zijn eerste selectie. Met Mechele en Vanaken haalde hij enkele ervaren spelers terug die onder Tedesco uit beeld verdwenen waren, terwijl er zich met Lammens, Heynen, Raskin en Mokio ook vier nieuwkomers mogen melden.

LEES OOK: Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Theate groot vraagteken bij Duivels

Daarnaast keert ook Thibaut Courtois terug en zijn heel wat sterkhouders er weer bij nadat ze in de voorbije maanden regelmatig verstek gaven. Maar mogelijk moet één van hen maandag meteen alweer afhaken.

Het Nieuwsblad weet dat er nog een groot vraagteken staat achter de naam van Arthur Theate. De verdediger kon ook afgelopen weekend niet meespelen bij Eintracht Frankfurt doordat hij nog te veel hinder ondervond van een kuitblessure. Daardoor miste hij nu al drie wedstrijden bij zijn club.

Garcia moet mogelijk meteen puzzelen

Theate zal zich maandag nog wel in Tubeke melden, maar onderzoek moet daar duidelijk brengen of hij bij de selectie kan blijven. Als hij zou afhaken, zal Garcia meteen moeten puzzelen in zijn defensie. Als linksvoetige centrale verdediger is Theate in principe een vaste waarde in de basiself.

De enige andere linksvoetige in de selectie die centraal achterin uit de voeten kan, is Jorthy Mokio. Het is echter maar de vraag of Garcia de 17-jarige meteen voor de leeuwen zal gooien. Mogelijk zal hij dus voor een duo met twee rechtsvoetigen moeten kiezen. Faes, Mechele, Debast en De Winter zijn de andere centrale verdedigers in de kern.

Welk duo moet spelen als Theate niet fit raakt?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

70
70
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

130
130
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

372
372
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

510
510
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

326
326
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

96
96
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

304
304
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

258
258
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

231
231
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

572
572
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

330
330
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

648
648
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

653
653
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

756
756
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

580
580
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1375
1375
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

774
774
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

389
389
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

657
657
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1047
1047
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

364
364
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

891
891

Meer sportnieuws