Kortrijk toch nog gered? "Alles is mogelijk"

door
Kortrijk toch nog gered?

Dé verrassing van de slotspeeldag van de reguliere competitie kwam van KV Kortrijk. De Kerels gingen fraai met 1-2 winnen op het veld van AA Gent en wist daarmee een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

KV Kortrijk boekt knappe zege

Om de Relegation Play-Off te ontlopen was het al veel te laat, maar Kortrijk bezorgde zich daarin wel een veel betere uitgangspositie. Het naderde immers op Cercle en STVV, op wie de achterstand nu respectievelijk zes en vijf punten bedraagt.

"Nu ziet het er allemaal iets beter uit, maar we zijn nog altijd nergens", waarschuwt Brecht Dejaegere wel bij Sporza. "We moeten het nog altijd afwerken in de Relegation Play-offs. We zijn een nieuwe weg ingeslagen met Bernd Storck en het lukt. Met de juiste ingesteldheid kan je punten pakken. Twee zeges na elkaar doen deugd en moeten hoop geven voor de toekomst."

Alles mogelijk in play-offs

In de play-offs kan het snel gaan met enkele rechtstreekse confrontaties met concurrenten. Het zal voor Kortrijk hopen worden dat de aanpak van Storck blijft aanslaan en hij zijn kunstje van het seizoen 2022/23 nog eens kan herhalen.

"We moeten onze stijl doortrekken, zoals in de laatste thuismatch", weet Storck. "We wisten dat het een sterke tegenstander was, maar we hadden een idee voor de match. In deze situatie heb je wel wat geluk nodig. Ik weet dat ik met deze stijl kan spelen en ze volgen mij. Ik moet complimenten geven aan het team. We hebben nog zes matchen te spelen, alles is mogelijk in voetbal."

Zal KV Kortrijk zich nog redden?

Meest recent

Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

3
3
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

19
19
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

28
28
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

283
283
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

34
34
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

53
53
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

192
192
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

119
119
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

43
43
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

147
147
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

151
151
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

190
190
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1193
1193
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

78
78
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

266
266
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

312
312
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

70
70
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

219
219
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

355
355
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

80
80
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

196
196
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

105
105
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

638
638
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

408
408
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

306
306

Meer sportnieuws