Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

door
Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

Anderlecht heeft de reguliere competitie afgesloten met een overwinning tegen Cercle Brugge, dat met 3-0 voor de bijl gingen. Het beste nieuws van de avond was echter de rentree van Jan Vertonghen in de basis.

De recordinternational verscheen na maar liefst zeven maanden eindelijk nog eens aan de aftrap van een officiële wedstrijd. Hij wist bovendien ook de 90 minuten vol te maken. Met het oog op de play-offs is dat dus uitstekend nieuws voor Anderlecht.

LEES OOK: Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

Vertonghen viert comeback met zege

De aanvoerder kon zijn comeback ook opluisteren met een ruime zege. "Ik ben tevreden over het resultaat en het feit dat we weten te scoren uit standaardsituaties. Dat is een kracht van ons, waar we hard voor werken", reageerde hij na de match bij DAZN.

De uitslag gaf wel een vertekend beeld van de wedstrijd. Paars-Wit kwam wel vroeg op voorsprong, maar had het daarna knap lastig. Cercle kreeg ook kansen op de gelijkmaker, maar Coosemans hield Anderlecht een paar keer recht. In de slotfase liep de score vervolgens nog op.

Geflatteerde overwinning Anderlecht

"Maar het spel was niet goed genoeg, eigenlijk kun je stellen dat dit een geflatteerde overwinning is", was Vertonghen dan ook eerlijk. "We verloren veel te veel duels en tweede ballen."

Anderlecht kan desondanks wel met een goed gevoel aan de Champions' Play-Off beginnen. Die trapt het af als vierde in de stand, met acht punten achterstand op leider Genk, vier op Club Brugge en twee op Union.

Was de overwinning voor Anderlecht geflatteerd?

Meest recent

Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

6
6
'Kompany schikt op: Neuer hakt toekomstknoop door'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

12
12
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

51
51
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

40
40
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

292
292
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

167
167
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

229
229
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

189
189
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

380
380
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

255
255
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

46
46
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

158
158
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

81
81
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

517
517
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

93
93
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

171
171
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

56
56
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

399
399
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

483
483
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

147
147
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

225
225
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

100
100
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

94
94
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

214
214

Meer sportnieuws