Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

521 stemmen
Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

Anderlecht heeft de reguliere competitie afgesloten met een overwinning tegen Cercle Brugge, dat met 3-0 voor de bijl gingen. Het beste nieuws van de avond was echter de rentree van Jan Vertonghen in de basis.

De recordinternational verscheen na maar liefst zeven maanden eindelijk nog eens aan de aftrap van een officiële wedstrijd. Hij wist bovendien ook de 90 minuten vol te maken. Met het oog op de play-offs is dat dus uitstekend nieuws voor Anderlecht.

LEES OOK: 'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

Vertonghen viert comeback met zege

De aanvoerder kon zijn comeback ook opluisteren met een ruime zege. "Ik ben tevreden over het resultaat en het feit dat we weten te scoren uit standaardsituaties. Dat is een kracht van ons, waar we hard voor werken", reageerde hij na de match bij DAZN.

De uitslag gaf wel een vertekend beeld van de wedstrijd. Paars-Wit kwam wel vroeg op voorsprong, maar had het daarna knap lastig. Cercle kreeg ook kansen op de gelijkmaker, maar Coosemans hield Anderlecht een paar keer recht. In de slotfase liep de score vervolgens nog op.

Geflatteerde overwinning Anderlecht

"Maar het spel was niet goed genoeg, eigenlijk kun je stellen dat dit een geflatteerde overwinning is", was Vertonghen dan ook eerlijk. "We verloren veel te veel duels en tweede ballen."

Anderlecht kan desondanks wel met een goed gevoel aan de Champions' Play-Off beginnen. Die trapt het af als vierde in de stand, met acht punten achterstand op leider Genk, vier op Club Brugge en twee op Union.

Was de overwinning voor Anderlecht geflatteerd?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

18
18
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

34
34
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

168
168
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

57
57
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

70
70
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

134
134
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

169
169
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

175
175
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

143
143
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

286
286
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

361
361
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

439
439
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

634
634
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

246
246
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

300
300
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

101
101
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

913
913
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

150
150
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

458
458
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

608
608

Meer sportnieuws