Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

521 stemmen
Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

Anderlecht heeft de reguliere competitie afgesloten met een overwinning tegen Cercle Brugge, dat met 3-0 voor de bijl gingen. Het beste nieuws van de avond was echter de rentree van Jan Vertonghen in de basis.

De recordinternational verscheen na maar liefst zeven maanden eindelijk nog eens aan de aftrap van een officiële wedstrijd. Hij wist bovendien ook de 90 minuten vol te maken. Met het oog op de play-offs is dat dus uitstekend nieuws voor Anderlecht.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Vertonghen viert comeback met zege

De aanvoerder kon zijn comeback ook opluisteren met een ruime zege. "Ik ben tevreden over het resultaat en het feit dat we weten te scoren uit standaardsituaties. Dat is een kracht van ons, waar we hard voor werken", reageerde hij na de match bij DAZN.

De uitslag gaf wel een vertekend beeld van de wedstrijd. Paars-Wit kwam wel vroeg op voorsprong, maar had het daarna knap lastig. Cercle kreeg ook kansen op de gelijkmaker, maar Coosemans hield Anderlecht een paar keer recht. In de slotfase liep de score vervolgens nog op.

Geflatteerde overwinning Anderlecht

"Maar het spel was niet goed genoeg, eigenlijk kun je stellen dat dit een geflatteerde overwinning is", was Vertonghen dan ook eerlijk. "We verloren veel te veel duels en tweede ballen."

Anderlecht kan desondanks wel met een goed gevoel aan de Champions' Play-Off beginnen. Die trapt het af als vierde in de stand, met acht punten achterstand op leider Genk, vier op Club Brugge en twee op Union.

Was de overwinning voor Anderlecht geflatteerd?

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

0
0
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

45
45
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

109
109
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

200
200
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

95
95
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

441
441
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

150
150
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

398
398
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

137
137
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

665
665
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

207
207
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

630
630
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

512
512
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

179
179
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

346
346
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1110
1110
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

442
442
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

317
317
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

458
458
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

398
398
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

276
276
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

210
210
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

467
467
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

379
379
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

151
151

Meer sportnieuws