Anderlecht aast op KV Mechelen-pion: "In de zomer weg"

1327 stemmen
Anderlecht aast op KV Mechelen-pion:

RSC Anderlecht gaat in de zomermercato nog maar eens opnieuw beginnen en een heuse schoonmaak houden in de spelerskern. De zoveelste al in enkele jaren tijd. Olivier Renard heeft een opvallende naam in gedachten. Trekt hij in de zomer wel naar Brussel?

LEES OOK: KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

Anderlecht zoekt verdedigers

Renard had als doel om in januari een linksvoetige centrale verdediger te halen, maar dat lukte niet. Met Lucas Hey en Adryelson kwamen er twee rechtspoten. Jan Vertonghen is de enige linksvoetige centrale verdediger en de kans is groot dat hij stopt na dit seizoen.

Renard zal Adryelson, geen al te geslaagde transfer wegens voetballend veel te beperkt, niet houden. Zes miljoen euro betalen voor een 27-jarige verdediger die in Europa zich nog niet kon doorzetten, dat gaat niet gebeuren. Renard zal dus andere pistes moeten verkennen.

Touba nog op de radar?

Er zullen zeker twee centrale verdedigers moeten gehaald worden. In januari dacht Anderlecht aan Ahmed Touba, die door KV Mechelen wordt gehuurd van Basaksehir. De Maneblussers hebben een aankoopoptie, maar Touba speelt volgend jaar wellicht niet meer Achter de Kazerne.

"Hij wil niet terug naar Turkije, dus wij gaan er zeker mee aan de slag. Alleen kunnen wij hem niet het contract bieden dat hij bij Basaksehir heeft. Eerst de optie lichten en hem dan verkopen is absoluut een mogelijkheid. In de winter had Anderlecht daar al interesse in, maar toen was dat onbespreekbaar voor mij. In de zomer is de kans wel reëel dat Ahmed vertrekt", zegt sportief directeur Tim Matthys aan Gazet van Antwerpen.

Touba heeft momenteel een marktwaarde van 2,2 miljoen euro. Komt er eindelijk stabiliteit in zijn carrière? De afgelopen vijf jaar speelde hij voor Beroe, RKC, Basaksehir, Lecce en KV Mechelen. Tijd voor stabiliteit.

Zou Touba een meerwaarde zijn voor RSCA?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

97
97
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

19
19
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

15
15
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

40
40
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

75
75
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

167
167
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

637
637
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

108
108
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

205
205
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

158
158
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

142
142
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

260
260
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

44
44
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

166
166
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

506
506
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

246
246
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

228
228
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

468
468
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

342
342
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

148
148
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws