Breuk met Tedesco? Garcia verklapt plannen met Rode Duivels

door
Breuk met Tedesco? Garcia verklapt plannen met Rode Duivels

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. De volgende vraag is nu hoe de Fransman zijn pionnen in het Nations League-tweeluik tegen Oekraïne precies zal schikken. Tijdens zijn persbabbel lichtte hij alvast reeds voorzichtig een tipje van de sluier.

Peter Vandenbempt vroeg de bondscoach welke formatie hij het meest geschikt acht voor de groep die hij heeft samengesteld. "Ik denk dat we een ploeg hebben die in meerdere systemen kan spelen, want we hebben veel intelligente en polyvalente spelers", aldus Garcia, die daar naar eigen zeggen tevens rekening mee hield bij zijn selectieprocedure.

LEES OOK: 2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Gesprek met CDK

Zo is het voor onder andere Jorthy Mokio, Alexis Saelemaekers, Zeno Debast en Charles De Ketelaere een troef dat ze op diverse posities uit de voeten kunnen. "Charles heeft veel talent. Waar hij zal spelen hangt af van de veldbezetting. Zo speelt hij bij Atalanta in een systeem met twee spitsen", lijkt de bondscoach die optie alvast niet uit te sluiten.

"Hij is het type speler waar ik van houd. Ik zal met hem bespreken waar hij het liefst wil spelen en hoe ik hem zie functioneren in het geheel. Ik weet hoe ik wil spelen in Murcia en ga dat vanaf maandag eerst voorbereiden met de spelers. Uiteraard wil ik nu nog niet te veel informatie prijsgeven om de tegenstander niet wijzer te maken", aldus Garcia nog.

Hybride systeem

Om vervolgens toch enigszins in zijn kaarten te laten kijken. "Ik denk dat we een hybride systeem zullen hanteren, dat wijzigt naargelang we aanvallen of verdedigen. Dat zou mij  in staat stellen om zaken te veranderen zonder wissels door te voeren.  Maar nu heb ik eigenlijk al teveel gezegd", aldus Garcia, die niet wil vergelijken met de Gouden Generatie.

"De groep is niet meer dezelfde, vooral achterin zijn veel spelers gestopt. We moeten een nieuw evenwicht zoeken, maar het doel blijft om wedstrijden te winnen. Liefst met goed voetbal", luidt het. Vooral achterin lijkt Garcia nog wat te twijfelen tussen een veldbezetting met drie of vier achterin. Al draagt die laatste optie schijnbaar toch zijn voorkeur weg.

Het beste systeem voor de Rode Duivels is volgens mij ...

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

22
22
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

102
102
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

73
73
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

62
62
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

130
130
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

282
282
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

120
120
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

295
295
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

107
107
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

152
152
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

592
592
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

259
259
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

218
218
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

102
102
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

335
335
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

347
347
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

261
261

Meer sportnieuws