'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

896 stemmen
'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

Nu het de Champions League ondanks de zware nederlaag tegen Aston Villa met opgeheven hoofd heeft verlaten gaat de aandacht van Club Brugge weer naar de doelstelllingen in eigen land. Nadien gaat Blauw-Zwart mogelijk een drukke zomer tegemoet. En ook op de iets langere termijn wenkt misschien wel stilaan het einde van een tijdperk.

Tal van goudhaantjes in Jan Breydel komen alleszins in aanmerking om na dit seizoen andere oorden op te zoeken. Denk maar aan Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika, terwijl ook Christos Tzolis en vooral Ardon Jashari na amper één campagne in Brugse loondienst reeds op de radar staan van ploegen in diverse topcompetities.

LEES OOK: 'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

Brugse drievuldigheid

Afwachten dus of het werkelijk tot zulk een leegloop komt. Wat een aantal meubelstukken in Westkapelle betreft hoeft de landskampioen zich daarentegen alvast geen zorgen te maken. Behoudens een verrassing van formaat zullen Simon Mignolet, Brandon Mechele en Hans Vanaken namelijk ook deze zomer stuk voor stuk gewoon op post blijven.

Vroeg of laat moet er echter aan alle mooie liedjes een einde komen. "Er gaat een moment komen, en dat is dichterbij dan we nu eigenlijk allemaal denken, dat Vanaken, Mechele en Mignolet over hun top zullen zijn", oppert Gert Geysen in de podcast Sjotcast. Ondanks het prima transferbeleid in Brugge kan dat wel eens lastiger op te vangen blijken.

Opdracht voor Rigaux

"Ik vermoed dat ze daar verstandig genoeg zijn om er nu al mee bezig te zijn, maar eens ze op dat punt komen moeten ze vervangers hebben. Dat wordt niet eenvoudig. En het zal ongeveer met z'n drieën tegelijk zijn", luidt het nog. Vanaken en Mechele zijn allebei 32 jaar oud, terwijl Mignolet al 37 jaar is maar als doelman mogelijk langer mee kan.

Voorlopig lijkt wel geen van hen van plan om het al snel voor bekeken te houden. Toch kunnen Dévy Rigaux en co, die het roer overnamen van Vincent Mannaert, zich maar best voorbereiden op dat scenario. "Mechele is zelf minder bepalend, maar van zodra Vanaken minder gaat draaien vrees ik toch dat het moeilijker zal worden", besluit Geysen.

Wie zal als eerste vertrekken bij Club?

Meest recent

Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

37
37
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

11
11
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

60
60
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

434
434
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

192
192
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

80
80
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

693
693
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

157
157
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

59
59
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

494
494
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

176
176
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

415
415
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

217
217
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

254
254
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1060
1060
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

556
556
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

315
315
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

282
282
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

140
140
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

161
161
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

633
633
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

314
314
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

101
101
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

244
244
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

128
128

Meer sportnieuws