'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

door
'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

Nu het de Champions League ondanks de zware nederlaag tegen Aston Villa met opgeheven hoofd heeft verlaten gaat de aandacht van Club Brugge weer naar de doelstelllingen in eigen land. Nadien gaat Blauw-Zwart mogelijk een drukke zomer tegemoet. En ook op de iets langere termijn wenkt misschien wel stilaan het einde van een tijdperk.

Tal van goudhaantjes in Jan Breydel komen alleszins in aanmerking om na dit seizoen andere oorden op te zoeken. Denk maar aan Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika, terwijl ook Christos Tzolis en vooral Ardon Jashari na amper één campagne in Brugse loondienst reeds op de radar staan van ploegen in diverse topcompetities.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Brugse drievuldigheid

Afwachten dus of het werkelijk tot zulk een leegloop komt. Wat een aantal meubelstukken in Westkapelle betreft hoeft de landskampioen zich daarentegen alvast geen zorgen te maken. Behoudens een verrassing van formaat zullen Simon Mignolet, Brandon Mechele en Hans Vanaken namelijk ook deze zomer stuk voor stuk gewoon op post blijven.

Vroeg of laat moet er echter aan alle mooie liedjes een einde komen. "Er gaat een moment komen, en dat is dichterbij dan we nu eigenlijk allemaal denken, dat Vanaken, Mechele en Mignolet over hun top zullen zijn", oppert Gert Geysen in de podcast Sjotcast. Ondanks het prima transferbeleid in Brugge kan dat wel eens lastiger op te vangen blijken.

Opdracht voor Rigaux

"Ik vermoed dat ze daar verstandig genoeg zijn om er nu al mee bezig te zijn, maar eens ze op dat punt komen moeten ze vervangers hebben. Dat wordt niet eenvoudig. En het zal ongeveer met z'n drieën tegelijk zijn", luidt het nog. Vanaken en Mechele zijn allebei 32 jaar oud, terwijl Mignolet al 37 jaar is maar als doelman mogelijk langer mee kan.

Voorlopig lijkt wel geen van hen van plan om het al snel voor bekeken te houden. Toch kunnen Dévy Rigaux en co, die het roer overnamen van Vincent Mannaert, zich maar best voorbereiden op dat scenario. "Mechele is zelf minder bepalend, maar van zodra Vanaken minder gaat draaien vrees ik toch dat het moeilijker zal worden", besluit Geysen.

Wie zal als eerste vertrekken bij Club?

Meest recent

'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

24
24
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

70
70
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

146
146
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

349
349
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

32
32
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

269
269
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

25
25
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

348
348
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

36
36
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

336
336
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

319
319
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

112
112
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

177
177
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

611
611
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

351
351
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

122
122
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

431
431
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

109
109
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

147
147
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

617
617
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

97
97
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

244
244
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

234
234
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

136
136

Meer sportnieuws