'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

door
'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

Nu het de Champions League ondanks de zware nederlaag tegen Aston Villa met opgeheven hoofd heeft verlaten gaat de aandacht van Club Brugge weer naar de doelstelllingen in eigen land. Nadien gaat Blauw-Zwart mogelijk een drukke zomer tegemoet. En ook op de iets langere termijn wenkt misschien wel stilaan het einde van een tijdperk.

Tal van goudhaantjes in Jan Breydel komen alleszins in aanmerking om na dit seizoen andere oorden op te zoeken. Denk maar aan Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika, terwijl ook Christos Tzolis en vooral Ardon Jashari na amper één campagne in Brugse loondienst reeds op de radar staan van ploegen in diverse topcompetities.

LEES OOK: Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Brugse drievuldigheid

Afwachten dus of het werkelijk tot zulk een leegloop komt. Wat een aantal meubelstukken in Westkapelle betreft hoeft de landskampioen zich daarentegen alvast geen zorgen te maken. Behoudens een verrassing van formaat zullen Simon Mignolet, Brandon Mechele en Hans Vanaken namelijk ook deze zomer stuk voor stuk gewoon op post blijven.

Vroeg of laat moet er echter aan alle mooie liedjes een einde komen. "Er gaat een moment komen, en dat is dichterbij dan we nu eigenlijk allemaal denken, dat Vanaken, Mechele en Mignolet over hun top zullen zijn", oppert Gert Geysen in de podcast Sjotcast. Ondanks het prima transferbeleid in Brugge kan dat wel eens lastiger op te vangen blijken.

Opdracht voor Rigaux

"Ik vermoed dat ze daar verstandig genoeg zijn om er nu al mee bezig te zijn, maar eens ze op dat punt komen moeten ze vervangers hebben. Dat wordt niet eenvoudig. En het zal ongeveer met z'n drieën tegelijk zijn", luidt het nog. Vanaken en Mechele zijn allebei 32 jaar oud, terwijl Mignolet al 37 jaar is maar als doelman mogelijk langer mee kan.

Voorlopig lijkt wel geen van hen van plan om het al snel voor bekeken te houden. Toch kunnen Dévy Rigaux en co, die het roer overnamen van Vincent Mannaert, zich maar best voorbereiden op dat scenario. "Mechele is zelf minder bepalend, maar van zodra Vanaken minder gaat draaien vrees ik toch dat het moeilijker zal worden", besluit Geysen.

Wie zal als eerste vertrekken bij Club?

Meest recent

Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

1
1
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

34
34
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

42
42
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

31
31
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

28
28
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

243
243
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

96
96
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

464
464
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

203
203
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

77
77
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

42
42
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

48
48
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

344
344
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

261
261
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

171
171
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

92
92
Ronaldo richting journalist: "Je hebt te veel films gekeken"

Portugal neemt het op tegen Ierland. De match gaat door in Dublin en de Portugezen hopen zich daar ...

56
56
Wilmots krijgt gelijk: Standard ruikt ‘megadeal’

Standard doet het voorlopig zeker niet beter dan vorig seizoen. De Rouches hebben wel meer spelers ...

200
200
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

71
71
Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

RSC Anderlecht moet dringend werk gaan maken van enkele contracten. Er werd veel kritiek op Jesper ...

282
282
Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Zonder De Bruyne schuift één man schaamteloos naar voren: Hans Vanaken eist de regie ...

653
653
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het ...

150
150
'DAZN neemt gigantisch belangrijke beslissing'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

486
486
Anderlecht ontdekt uitblinker: "Gratis transfer!"

We haalden onlangs aan dat Neerpede Anderlecht weer moet redden. Daarmee bedoelden we dat Paars-Wit ...

417
417

Meer sportnieuws