'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

896 stemmen
'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

Nu het de Champions League ondanks de zware nederlaag tegen Aston Villa met opgeheven hoofd heeft verlaten gaat de aandacht van Club Brugge weer naar de doelstelllingen in eigen land. Nadien gaat Blauw-Zwart mogelijk een drukke zomer tegemoet. En ook op de iets langere termijn wenkt misschien wel stilaan het einde van een tijdperk.

Tal van goudhaantjes in Jan Breydel komen alleszins in aanmerking om na dit seizoen andere oorden op te zoeken. Denk maar aan Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika, terwijl ook Christos Tzolis en vooral Ardon Jashari na amper één campagne in Brugse loondienst reeds op de radar staan van ploegen in diverse topcompetities.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Brugse drievuldigheid

Afwachten dus of het werkelijk tot zulk een leegloop komt. Wat een aantal meubelstukken in Westkapelle betreft hoeft de landskampioen zich daarentegen alvast geen zorgen te maken. Behoudens een verrassing van formaat zullen Simon Mignolet, Brandon Mechele en Hans Vanaken namelijk ook deze zomer stuk voor stuk gewoon op post blijven.

Vroeg of laat moet er echter aan alle mooie liedjes een einde komen. "Er gaat een moment komen, en dat is dichterbij dan we nu eigenlijk allemaal denken, dat Vanaken, Mechele en Mignolet over hun top zullen zijn", oppert Gert Geysen in de podcast Sjotcast. Ondanks het prima transferbeleid in Brugge kan dat wel eens lastiger op te vangen blijken.

Opdracht voor Rigaux

"Ik vermoed dat ze daar verstandig genoeg zijn om er nu al mee bezig te zijn, maar eens ze op dat punt komen moeten ze vervangers hebben. Dat wordt niet eenvoudig. En het zal ongeveer met z'n drieën tegelijk zijn", luidt het nog. Vanaken en Mechele zijn allebei 32 jaar oud, terwijl Mignolet al 37 jaar is maar als doelman mogelijk langer mee kan.

Voorlopig lijkt wel geen van hen van plan om het al snel voor bekeken te houden. Toch kunnen Dévy Rigaux en co, die het roer overnamen van Vincent Mannaert, zich maar best voorbereiden op dat scenario. "Mechele is zelf minder bepalend, maar van zodra Vanaken minder gaat draaien vrees ik toch dat het moeilijker zal worden", besluit Geysen.

Wie zal als eerste vertrekken bij Club?

Meest recent

'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

111
111
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

59
59
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

110
110
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

96
96
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

303
303
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

284
284
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

120
120
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

112
112
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

97
97
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

14
14
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

115
115
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

484
484
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

292
292
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

197
197
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

186
186
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

56
56
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

104
104
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1043
1043
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

534
534
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

226
226
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

80
80
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

335
335
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

103
103
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

121
121
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

123
123

Meer sportnieuws