'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

door
'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

Nu het de Champions League ondanks de zware nederlaag tegen Aston Villa met opgeheven hoofd heeft verlaten gaat de aandacht van Club Brugge weer naar de doelstelllingen in eigen land. Nadien gaat Blauw-Zwart mogelijk een drukke zomer tegemoet. En ook op de iets langere termijn wenkt misschien wel stilaan het einde van een tijdperk.

Tal van goudhaantjes in Jan Breydel komen alleszins in aanmerking om na dit seizoen andere oorden op te zoeken. Denk maar aan Maxim De Cuyper, Joel Ordonez en Raphael Onyedika, terwijl ook Christos Tzolis en vooral Ardon Jashari na amper één campagne in Brugse loondienst reeds op de radar staan van ploegen in diverse topcompetities.

LEES OOK: Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Brugse drievuldigheid

Afwachten dus of het werkelijk tot zulk een leegloop komt. Wat een aantal meubelstukken in Westkapelle betreft hoeft de landskampioen zich daarentegen alvast geen zorgen te maken. Behoudens een verrassing van formaat zullen Simon Mignolet, Brandon Mechele en Hans Vanaken namelijk ook deze zomer stuk voor stuk gewoon op post blijven.

Vroeg of laat moet er echter aan alle mooie liedjes een einde komen. "Er gaat een moment komen, en dat is dichterbij dan we nu eigenlijk allemaal denken, dat Vanaken, Mechele en Mignolet over hun top zullen zijn", oppert Gert Geysen in de podcast Sjotcast. Ondanks het prima transferbeleid in Brugge kan dat wel eens lastiger op te vangen blijken.

Opdracht voor Rigaux

"Ik vermoed dat ze daar verstandig genoeg zijn om er nu al mee bezig te zijn, maar eens ze op dat punt komen moeten ze vervangers hebben. Dat wordt niet eenvoudig. En het zal ongeveer met z'n drieën tegelijk zijn", luidt het nog. Vanaken en Mechele zijn allebei 32 jaar oud, terwijl Mignolet al 37 jaar is maar als doelman mogelijk langer mee kan.

Voorlopig lijkt wel geen van hen van plan om het al snel voor bekeken te houden. Toch kunnen Dévy Rigaux en co, die het roer overnamen van Vincent Mannaert, zich maar best voorbereiden op dat scenario. "Mechele is zelf minder bepalend, maar van zodra Vanaken minder gaat draaien vrees ik toch dat het moeilijker zal worden", besluit Geysen.

Wie zal als eerste vertrekken bij Club?

Meest recent

Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

49
49
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

152
152
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

106
106
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

30
30
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

23
23
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

192
192
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

70
70
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

412
412
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

154
154
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

164
164
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

378
378
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

377
377
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

296
296
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

121
121
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

217
217
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

552
552
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

147
147
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

116
116
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

75
75
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

258
258
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

162
162
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

414
414

Meer sportnieuws