Antwerp krijgt veeg uit de pan: "Vergelijk met Union..."

841 stemmen
Antwerp krijgt veeg uit de pan:

Door een laat doelpunt ging Antwerp vorig weekend onderuit tegen AA Gent, waardoor het achterblijft met twee op negen. Het werd dus een debuut in mineur voor Andries Ulderink, die vorige week toch enigszins verrassend aangesteld werd als nieuwe trainer van de Great Old.

De Nederlander kwam als vervanger van Jonas De Roeck, die twee dagen na de 0-0 op Cercle Brugge op straat gezet werd. Die beslissing werd door velen op onbegrip onthaald. De resultaten van De Roeck bij Antwerp leken immers lang niet zo slecht, zeker gezien de aanwezige kwaliteit en het feit dat hij veel jeugdspelers moest inpassen.

LEES OOK: KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

Kritiek op keuze om De Roeck te ontslaan

Ook Kris Van Der Haegen, die bij de voetbalbond verantwoordelijk is voor de trainersopleiding, vindt die beslissing maar niets. "Als ik zie dat Antwerp zijn trainer ontslaat terwijl het vijfde staat...", sneert hij in La Dernière Heure.

Hij ziet dat clubs al te vaak overhaast werken. "De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie", stelt hij. "Maar dat vergeten trainers vaak en ze denken alleen maar aan het winnen van de volgende match. Maar dat vragen de clubs ook van hen: er zijn dit seizoen al negen trainers ontslagen."

Union stelt goede voorbeeld

Dan kunnen Antwerp en co voor Van Der Haegen beter een voorbeeld nemen aan Union. "Chapeau voor hen. Zij hebben ook moeilijke momenten gekend, maar naar mijn weten hebben ze nooit getwijfeld aan het proces of aan Sébastien Pocognoli", stelt hij.

Union kende inderdaad een zeer lastig seizoensbegin en op een gegeven moment werd de positie van Pocognoli in de pers toch in vraag gesteld. In het Dudenpark bleven ze echter rustig en dat leverde resultaat op met een 30 op 33 in de laatste competitiematchen.

🚀

Werd De Roeck te snel ontslagen?

Meest recent

'Anderlecht slikt bittere pil: transferplan in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

27
27
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

221
221
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

171
171
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

170
170
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

516
516
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

857
857
'Union telt zijn centen: details van Khalaili-deal onthuld'

Union maakte de voorbije jaren indruk met zijn uitgekiende transferbeleid. De Brusselaars wisten ...

50
50
'Kogel door de kerk: dit bedrag vangt RSCA voor De Cat'

Anderlecht hoopte de voorbije maanden nog om Nathan De Cat nog minstens één seizoen in ...

364
364
Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

Alle ogen zullen vrijdagavond gericht zijn op de Rode Duivels, want dan geven ze in de kwartfinale ...

243
243
Dwomoh ziet verhoopte transfer alsnog afketsen

Enkele jaren geleden stond hij nog te boek als één van de grootste talenten van het ...

62
62
Cercle reageert na plotse wending in Brugs stadiondossier

Er kwam donderdagmiddag vanuit Brugge plots zeer verrassend nieuws. Daar kon Club plots melden dat ...

233
233
Vanden Borre keert kar volledig over Garcia

De Rode Duivels hopen vrijdag tegen Spanje op een stunt, maar kunnen sowieso al tevreden zijn over ...

216
216
Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

169
169
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

212
212
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

166
166
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

327
327
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

129
129
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

359
359
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

234
234
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

490
490
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

75
75
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

631
631
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

302
302
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

465
465

Meer sportnieuws