Antwerp krijgt veeg uit de pan: "Vergelijk met Union..."

841
Antwerp krijgt veeg uit de pan:

Door een laat doelpunt ging Antwerp vorig weekend onderuit tegen AA Gent, waardoor het achterblijft met twee op negen. Het werd dus een debuut in mineur voor Andries Ulderink, die vorige week toch enigszins verrassend aangesteld werd als nieuwe trainer van de Great Old.

De Nederlander kwam als vervanger van Jonas De Roeck, die twee dagen na de 0-0 op Cercle Brugge op straat gezet werd. Die beslissing werd door velen op onbegrip onthaald. De resultaten van De Roeck bij Antwerp leken immers lang niet zo slecht, zeker gezien de aanwezige kwaliteit en het feit dat hij veel jeugdspelers moest inpassen.

LEES OOK: 'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Kritiek op keuze om De Roeck te ontslaan

Ook Kris Van Der Haegen, die bij de voetbalbond verantwoordelijk is voor de trainersopleiding, vindt die beslissing maar niets. "Als ik zie dat Antwerp zijn trainer ontslaat terwijl het vijfde staat...", sneert hij in La Dernière Heure.

Hij ziet dat clubs al te vaak overhaast werken. "De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie", stelt hij. "Maar dat vergeten trainers vaak en ze denken alleen maar aan het winnen van de volgende match. Maar dat vragen de clubs ook van hen: er zijn dit seizoen al negen trainers ontslagen."

Union stelt goede voorbeeld

Dan kunnen Antwerp en co voor Van Der Haegen beter een voorbeeld nemen aan Union. "Chapeau voor hen. Zij hebben ook moeilijke momenten gekend, maar naar mijn weten hebben ze nooit getwijfeld aan het proces of aan Sébastien Pocognoli", stelt hij.

Union kende inderdaad een zeer lastig seizoensbegin en op een gegeven moment werd de positie van Pocognoli in de pers toch in vraag gesteld. In het Dudenpark bleven ze echter rustig en dat leverde resultaat op met een 30 op 33 in de laatste competitiematchen.

Werd De Roeck te snel ontslagen?

Meest recent

Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

11
11
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

4
4
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

83
83
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

41
41
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

154
154
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

137
137
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

219
219
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

173
173
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

213
213
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

368
368
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

173
173
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

184
184
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

157
157
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

136
136
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

75
75
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

212
212
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

131
131
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

75
75
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

33
33
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

314
314
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

138
138

Meer sportnieuws