Mertens, Witsel, Benteke én Bruggeling allemaal terug Duivel?

door
Mertens, Witsel, Benteke én Bruggeling allemaal terug Duivel?

Het is uitkijken welke spelers Rudi Garcia vrijdag zal oproepen voor het tweeluik tegen Oekraïne in de barrages van de Nations League. De voorbije dagen lekten al verschillende namen uit de ruime voorselectie uit.

Daarbij viel op dat de nieuwe bondscoach overweegt om verschillende ervaren rotten terug bij de Rode Duivels te halen nadat ze onder Domenico Tedesco uit beeld verdwenen waren. Onder meer Dries Mertens, Axel Witsel en Christian Benteke zitten in de voorselectie.

LEES OOK: Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Mertens, Witsel én Benteke terug Duivel?

De vraag is nu of zij allemaal effectief ook zullen terugkeren. "Ik denk niet dat hij ze er alle drie bij haalt", denkt Georges Leekens in Het Nieuwsblad. Maar de oud-bondscoach juicht de beslissing van Garcia wel toe.

"Je kan niet meteen alle verantwoordelijkheid bij de jongeren leggen. Je moet hen een kader geven waarbinnen ze kunnen invallen en minuten maken. Spelers als Benteke, Witsel en Mertens kunnen klankborden zijn voor de rest", oordeelt hij.

Vanaken een certitude op het middenveld

Zij zouden dus misschien wel meer een rol in de kleedkamer dan op het veld spelen. Een terugkeer van Hans Vanaken zou voor Leekens dan weer om puur sportieve redenen de logica zelve zijn.

"Hans Vanaken is een certitude voor mij. Hij laat voetbal makkelijk lijken en is al jaren de beste bij Club Brugge", klinkt het. "Hij voegt loopvolume toe, scoort makkelijk, neemt zijn verantwoordelijkheid en weet wat hij kan en niet kan. Bovendien is hij ook een slechte verliezer en dat heb ik graag."

Moet Garcia al die ervaren rotten terughalen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

143
143
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

85
85
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

42
42
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

25
25
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

19
19
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

157
157
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

62
62
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

112
112
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

161
161
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

117
117
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

426
426
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

152
152
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

90
90
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

125
125
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

47
47
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

228
228
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

264
264
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

144
144
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

87
87
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

364
364
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

133
133

Meer sportnieuws