Courtois lijnrecht tegenover Simeone: "Wees niet bang..."

door
Courtois lijnrecht tegenover Simeone:

De Madrileense derby in de Champions League ging naar strafschoppen. Daar onttrok zich uiteindelijk een ongezien scenario. Alvarez schoot zijn penalty binnen, maar na protest van Real Madrid besloot de VAR om die elfmeter te annuleren.

Alvarez raakte, zéér miniem, de bal met twee contacten en dat is niet toegelaten bij een penalty. Real Madrid profiteerde optimaal en won de strafschoppenserie tegen de grote rivaal. Rode Duivel Thibaut Courtois stond lijnrecht tegenover ex-coach Diego Simeone.

LEES OOK: Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Courtois velt oordeel

Courtois liet zich al stevig uit over ex-club Atlético Madrid en ook over de controverse met de penaltyreeks had hij zijn mening. “Je ziet ‘m uitglijden en daardoor de bal twee keer raken. En dat mag niet. Bad luck, maar dat zijn de regels. Het ging snel, maar ik voelde meteen dat er iets raar aan de hand was.”

Met de penalty leek aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht, maar Real Madrid ging zwaar in protest. De VAR en ref keurden de gescoorde elfmeter van Alvarez af. “We hebben het onmiddellijk aan de scheids gezegd en hij bevestigde dat het een ‘double touch’ was”, aldus Courtois.

Simeone gepikeerd

Op de persconferentie reageerde Atleti-coach Simeone erg gepikeerd. “Hebben jullie het gezien? Wat hebben jullie gezien? Zagen júllie het? Heeft hij wel of niet de bal met twee voeten geraakt? Wees niet bang om te spreken. Heeft iemand hier Julian de bal twee keer zien raken? Zo ja, steek dan je hand op. Kom op, kom op. Steek jullie handen op? (...) Niemand? Oké, volgende vraag dan.”

Vond jij dat de penalty van Alvarez terecht werd afgekeurd?

Meest recent

'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

0
0
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

47
47
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

106
106
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

39
39
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

69
69
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

36
36
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

174
174
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

24
24
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

143
143
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

204
204
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

42
42
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

114
114
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

212
212
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

97
97
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

68
68
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

147
147
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

322
322
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

308
308
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

202
202
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

546
546
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

42
42
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

245
245
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

183
183
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

261
261

Meer sportnieuws