Courtois lijnrecht tegenover Simeone: "Wees niet bang..."

254 stemmen
Courtois lijnrecht tegenover Simeone:

De Madrileense derby in de Champions League ging naar strafschoppen. Daar onttrok zich uiteindelijk een ongezien scenario. Alvarez schoot zijn penalty binnen, maar na protest van Real Madrid besloot de VAR om die elfmeter te annuleren.

Alvarez raakte, zéér miniem, de bal met twee contacten en dat is niet toegelaten bij een penalty. Real Madrid profiteerde optimaal en won de strafschoppenserie tegen de grote rivaal. Rode Duivel Thibaut Courtois stond lijnrecht tegenover ex-coach Diego Simeone.

LEES OOK: Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Courtois velt oordeel

Courtois liet zich al stevig uit over ex-club Atlético Madrid en ook over de controverse met de penaltyreeks had hij zijn mening. “Je ziet ‘m uitglijden en daardoor de bal twee keer raken. En dat mag niet. Bad luck, maar dat zijn de regels. Het ging snel, maar ik voelde meteen dat er iets raar aan de hand was.”

Met de penalty leek aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht, maar Real Madrid ging zwaar in protest. De VAR en ref keurden de gescoorde elfmeter van Alvarez af. “We hebben het onmiddellijk aan de scheids gezegd en hij bevestigde dat het een ‘double touch’ was”, aldus Courtois.

Simeone gepikeerd

Op de persconferentie reageerde Atleti-coach Simeone erg gepikeerd. “Hebben jullie het gezien? Wat hebben jullie gezien? Zagen júllie het? Heeft hij wel of niet de bal met twee voeten geraakt? Wees niet bang om te spreken. Heeft iemand hier Julian de bal twee keer zien raken? Zo ja, steek dan je hand op. Kom op, kom op. Steek jullie handen op? (...) Niemand? Oké, volgende vraag dan.”

🚀

Vond jij dat de penalty van Alvarez terecht werd afgekeurd?

Meest recent

VAR bezorgt Oostenrijk rollercoaster in moeizame WK-zege

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

15
15
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

155
155
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

89
89
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

159
159
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

304
304
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

75
75
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

73
73
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

104
104
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

193
193
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

36
36
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

239
239
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

187
187
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

33
33
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

35
35
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

144
144
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

250
250
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

63
63
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

209
209
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

209
209
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

285
285
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

116
116
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

443
443
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

635
635
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

158
158

Meer sportnieuws