Ancelotti doet onthulling over veelbesproken penaltyreeks

door
Ancelotti doet onthulling over veelbesproken penaltyreeks

Dé thriller van deze week in de Champions League werd woensdagavond in het Bernabeu afgewerkt. De derby tussen Real Madrid en Atletico Madrid kon pas beslist worden na een bloedstollende en veelbesproken penaltyreeks.

Real had de heenmatch nochtans met 0-1 gewonnen, maar ging in eigen stadion met dezelfde cijfers onderuit na een doelpunt van Gallagher in de openingsminuut en een gemiste penalty van Vinicius 20 minuten voor tijd.

LEES OOK: 'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Rüdiger zet beslissende penalty om

Strafschoppen moesten daardoor de beslissing brengen. Daarin had Atletico pech, want de omgezette penalty van Alvarez werd afgekeurd omdat hij de bal twee keer geraakt zou hebben en Llorente knalde zijn elfmeter op de lat.

Dan bleven ze bij Real net iets koelbloediger. Mbappé, Bellingham en Valverde zetten hun penalty netjes om, waarna Lucas Vazquez de vierde wel miste. De zoektocht naar de nemer van de beslissende penalty bleek niet zo evident.

Eigenlijk moest Endrick trappen

Het was uiteindelijk Antonio Rüdiger die de vijfde strafschop scoorde en zo Real naar de kwartfinale trapte. Maar eigenlijk had Carlo Ancelotti aanvankelijk een ander plannetje. "Eigenlijk wou ik dat Endrick de vijfde zou nemen", onthulde de Italiaan na de match.

De 18-jarige Braziliaan was vijf minuten voor het einde van de verlengingen ingevallen voor Vinicius. "Maar toen ik Endrick vertelde dat hij zou trappen, leek hij niet veel vertrouwen te hebben. Toen ik zijn gezicht zag, dacht ik: 'Toch maar beter Rüdiger, die is koelbloediger.'"

Zal Real Madrid dit seizoen weer de Champions League winnen?

Meest recent

'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

5
5
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

29
29
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

145
145
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

61
61
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

135
135
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

40
40
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

155
155
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

80
80
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

24
24
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

78
78
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

318
318
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

217
217
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

305
305
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

290
290
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

415
415
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

204
204
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

353
353
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

67
67
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

258
258
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

107
107
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

274
274

Meer sportnieuws