Ancelotti doet onthulling over veelbesproken penaltyreeks

door
Ancelotti doet onthulling over veelbesproken penaltyreeks

Dé thriller van deze week in de Champions League werd woensdagavond in het Bernabeu afgewerkt. De derby tussen Real Madrid en Atletico Madrid kon pas beslist worden na een bloedstollende en veelbesproken penaltyreeks.

Real had de heenmatch nochtans met 0-1 gewonnen, maar ging in eigen stadion met dezelfde cijfers onderuit na een doelpunt van Gallagher in de openingsminuut en een gemiste penalty van Vinicius 20 minuten voor tijd.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Rüdiger zet beslissende penalty om

Strafschoppen moesten daardoor de beslissing brengen. Daarin had Atletico pech, want de omgezette penalty van Alvarez werd afgekeurd omdat hij de bal twee keer geraakt zou hebben en Llorente knalde zijn elfmeter op de lat.

Dan bleven ze bij Real net iets koelbloediger. Mbappé, Bellingham en Valverde zetten hun penalty netjes om, waarna Lucas Vazquez de vierde wel miste. De zoektocht naar de nemer van de beslissende penalty bleek niet zo evident.

Eigenlijk moest Endrick trappen

Het was uiteindelijk Antonio Rüdiger die de vijfde strafschop scoorde en zo Real naar de kwartfinale trapte. Maar eigenlijk had Carlo Ancelotti aanvankelijk een ander plannetje. "Eigenlijk wou ik dat Endrick de vijfde zou nemen", onthulde de Italiaan na de match.

De 18-jarige Braziliaan was vijf minuten voor het einde van de verlengingen ingevallen voor Vinicius. "Maar toen ik Endrick vertelde dat hij zou trappen, leek hij niet veel vertrouwen te hebben. Toen ik zijn gezicht zag, dacht ik: 'Toch maar beter Rüdiger, die is koelbloediger.'"

Zal Real Madrid dit seizoen weer de Champions League winnen?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

17
17
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

35
35
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

111
111
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

135
135
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

159
159
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

259
259
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

99
99
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

472
472
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

247
247
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

427
427
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

361
361
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

380
380
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

230
230
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

86
86
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

343
343
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

214
214
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

96
96
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

174
174
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

229
229
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws