Ancelotti doet onthulling over veelbesproken penaltyreeks

door
Ancelotti doet onthulling over veelbesproken penaltyreeks

Dé thriller van deze week in de Champions League werd woensdagavond in het Bernabeu afgewerkt. De derby tussen Real Madrid en Atletico Madrid kon pas beslist worden na een bloedstollende en veelbesproken penaltyreeks.

Real had de heenmatch nochtans met 0-1 gewonnen, maar ging in eigen stadion met dezelfde cijfers onderuit na een doelpunt van Gallagher in de openingsminuut en een gemiste penalty van Vinicius 20 minuten voor tijd.

LEES OOK: Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Rüdiger zet beslissende penalty om

Strafschoppen moesten daardoor de beslissing brengen. Daarin had Atletico pech, want de omgezette penalty van Alvarez werd afgekeurd omdat hij de bal twee keer geraakt zou hebben en Llorente knalde zijn elfmeter op de lat.

Dan bleven ze bij Real net iets koelbloediger. Mbappé, Bellingham en Valverde zetten hun penalty netjes om, waarna Lucas Vazquez de vierde wel miste. De zoektocht naar de nemer van de beslissende penalty bleek niet zo evident.

Eigenlijk moest Endrick trappen

Het was uiteindelijk Antonio Rüdiger die de vijfde strafschop scoorde en zo Real naar de kwartfinale trapte. Maar eigenlijk had Carlo Ancelotti aanvankelijk een ander plannetje. "Eigenlijk wou ik dat Endrick de vijfde zou nemen", onthulde de Italiaan na de match.

De 18-jarige Braziliaan was vijf minuten voor het einde van de verlengingen ingevallen voor Vinicius. "Maar toen ik Endrick vertelde dat hij zou trappen, leek hij niet veel vertrouwen te hebben. Toen ik zijn gezicht zag, dacht ik: 'Toch maar beter Rüdiger, die is koelbloediger.'"

Zal Real Madrid dit seizoen weer de Champions League winnen?

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

123
123
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

47
47
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

36
36
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

81
81
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

18
18
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

61
61
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

212
212
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

66
66
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

109
109
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

148
148
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

161
161
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

78
78
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

76
76
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

199
199
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

233
233
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

148
148
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

195
195
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

176
176
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

30
30
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

346
346
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

101
101
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

453
453
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

357
357

Meer sportnieuws