Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

door
Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

Het voorbije jaar veranderden ze bij Antwerp het geweer van schouder. In een poging om de club zelfbedruipend te maken en niet meer af te hangen van de centen van Paul Gheysens, wordt er massaal ingezet op de jeugd. Dat levert alsmaar meer resultaten op.

Arthur Vermeeren werd een jaar geleden al voor veel geld verkocht, terwijl in de zomer mogelijk ook Zeno Van Den Bosch zal volgen. Daarnaast staan er nog verschillende andere jeugdproducten te trappelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

Gouden generatie op komst bij Antwerp

Kobe Corbanie (19) komt alsmaar dichter bij een basisplaats, terwijl ook Milan Smits (20) en Gerard Vandeplas (19) weer enkele invalbeurten kregen. Daarnaast mochten dit seizoen ook Semm Renders (17), Andreas Verstraeten (19), Youssef Hamdaoui (16) en Milo Horemans (18) hun debuut maken.

En dan zit er nog een gouden generatie in de wachtkamer. Vorige week wist Antwerp immers voor de eerste keer ooit een landstitel op Elite 1-niveau te veroveren. De U16 kroonden zich toen tot kampioen. Verschillende jongens uit die lichting zijn jeugdinternational en doelman Lowie Piselé zat zelfs al op de bank bij de A-ploeg.

Alsmaar meer interesse voor Antwerp-talenten

De komende jaren zoude een aantal talenten uit die lichting het dus weleens tot het eerste elftal kunnen gaan schoppen. Als Antwerp erin slaagt om hen te houden, tenminste.

"Er wordt nu positief over de ontwikkeling van de Antwerp-opleiding gesproken. De keerzijde daarvan is dat je rond de velden van onze jeugd meer en meer scouts van andere topclubs ziet opduiken, die onze jongens niet alleen met sportieve argumenten benaderen", merkt CEO Jeugd Jean Kindermans immers op bij Gazet van Antwerpen. "Daar ligt onze volgende uitdaging: sterker worden in het beschermen en rekruteren van jeugdspelers."

Moet Antwerp nog meer inzetten op de eigen jeugd?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

32
32
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

137
137
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

160
160
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

60
60
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

17
17
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

157
157
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

216
216
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

46
46
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

303
303
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

220
220
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

35
35
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

138
138
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

120
120
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

44
44
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

159
159
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

82
82
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

353
353
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

91
91
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

99
99
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

179
179
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

389
389
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

269
269
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

762
762
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

70
70

Meer sportnieuws