Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

door
Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

Het voorbije jaar veranderden ze bij Antwerp het geweer van schouder. In een poging om de club zelfbedruipend te maken en niet meer af te hangen van de centen van Paul Gheysens, wordt er massaal ingezet op de jeugd. Dat levert alsmaar meer resultaten op.

Arthur Vermeeren werd een jaar geleden al voor veel geld verkocht, terwijl in de zomer mogelijk ook Zeno Van Den Bosch zal volgen. Daarnaast staan er nog verschillende andere jeugdproducten te trappelen.

LEES OOK: 'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Gouden generatie op komst bij Antwerp

Kobe Corbanie (19) komt alsmaar dichter bij een basisplaats, terwijl ook Milan Smits (20) en Gerard Vandeplas (19) weer enkele invalbeurten kregen. Daarnaast mochten dit seizoen ook Semm Renders (17), Andreas Verstraeten (19), Youssef Hamdaoui (16) en Milo Horemans (18) hun debuut maken.

En dan zit er nog een gouden generatie in de wachtkamer. Vorige week wist Antwerp immers voor de eerste keer ooit een landstitel op Elite 1-niveau te veroveren. De U16 kroonden zich toen tot kampioen. Verschillende jongens uit die lichting zijn jeugdinternational en doelman Lowie Piselé zat zelfs al op de bank bij de A-ploeg.

Alsmaar meer interesse voor Antwerp-talenten

De komende jaren zoude een aantal talenten uit die lichting het dus weleens tot het eerste elftal kunnen gaan schoppen. Als Antwerp erin slaagt om hen te houden, tenminste.

"Er wordt nu positief over de ontwikkeling van de Antwerp-opleiding gesproken. De keerzijde daarvan is dat je rond de velden van onze jeugd meer en meer scouts van andere topclubs ziet opduiken, die onze jongens niet alleen met sportieve argumenten benaderen", merkt CEO Jeugd Jean Kindermans immers op bij Gazet van Antwerpen. "Daar ligt onze volgende uitdaging: sterker worden in het beschermen en rekruteren van jeugdspelers."

Moet Antwerp nog meer inzetten op de eigen jeugd?

Meest recent

Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

21
21
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

110
110
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

56
56
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

56
56
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

290
290
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

118
118
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

76
76
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

559
559
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

161
161
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

360
360
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

316
316
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

214
214
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

196
196
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

537
537
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

163
163
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

258
258
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

128
128
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

84
84
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

190
190
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

602
602
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

283
283
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

851
851
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

117
117
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

508
508
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

956
956

Meer sportnieuws