Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

door
Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

Het voorbije jaar veranderden ze bij Antwerp het geweer van schouder. In een poging om de club zelfbedruipend te maken en niet meer af te hangen van de centen van Paul Gheysens, wordt er massaal ingezet op de jeugd. Dat levert alsmaar meer resultaten op.

Arthur Vermeeren werd een jaar geleden al voor veel geld verkocht, terwijl in de zomer mogelijk ook Zeno Van Den Bosch zal volgen. Daarnaast staan er nog verschillende andere jeugdproducten te trappelen.

LEES OOK: 'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Gouden generatie op komst bij Antwerp

Kobe Corbanie (19) komt alsmaar dichter bij een basisplaats, terwijl ook Milan Smits (20) en Gerard Vandeplas (19) weer enkele invalbeurten kregen. Daarnaast mochten dit seizoen ook Semm Renders (17), Andreas Verstraeten (19), Youssef Hamdaoui (16) en Milo Horemans (18) hun debuut maken.

En dan zit er nog een gouden generatie in de wachtkamer. Vorige week wist Antwerp immers voor de eerste keer ooit een landstitel op Elite 1-niveau te veroveren. De U16 kroonden zich toen tot kampioen. Verschillende jongens uit die lichting zijn jeugdinternational en doelman Lowie Piselé zat zelfs al op de bank bij de A-ploeg.

Alsmaar meer interesse voor Antwerp-talenten

De komende jaren zoude een aantal talenten uit die lichting het dus weleens tot het eerste elftal kunnen gaan schoppen. Als Antwerp erin slaagt om hen te houden, tenminste.

"Er wordt nu positief over de ontwikkeling van de Antwerp-opleiding gesproken. De keerzijde daarvan is dat je rond de velden van onze jeugd meer en meer scouts van andere topclubs ziet opduiken, die onze jongens niet alleen met sportieve argumenten benaderen", merkt CEO Jeugd Jean Kindermans immers op bij Gazet van Antwerpen. "Daar ligt onze volgende uitdaging: sterker worden in het beschermen en rekruteren van jeugdspelers."

Moet Antwerp nog meer inzetten op de eigen jeugd?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

39
39
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

116
116
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

65
65
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

60
60
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

103
103
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

154
154
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

77
77
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

75
75
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

79
79
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

540
540
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

64
64
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

198
198
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

252
252
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

208
208
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

308
308
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

210
210
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

602
602
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws