Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

532 stemmen
Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

Het voorbije jaar veranderden ze bij Antwerp het geweer van schouder. In een poging om de club zelfbedruipend te maken en niet meer af te hangen van de centen van Paul Gheysens, wordt er massaal ingezet op de jeugd. Dat levert alsmaar meer resultaten op.

Arthur Vermeeren werd een jaar geleden al voor veel geld verkocht, terwijl in de zomer mogelijk ook Zeno Van Den Bosch zal volgen. Daarnaast staan er nog verschillende andere jeugdproducten te trappelen.

LEES OOK: Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

Gouden generatie op komst bij Antwerp

Kobe Corbanie (19) komt alsmaar dichter bij een basisplaats, terwijl ook Milan Smits (20) en Gerard Vandeplas (19) weer enkele invalbeurten kregen. Daarnaast mochten dit seizoen ook Semm Renders (17), Andreas Verstraeten (19), Youssef Hamdaoui (16) en Milo Horemans (18) hun debuut maken.

En dan zit er nog een gouden generatie in de wachtkamer. Vorige week wist Antwerp immers voor de eerste keer ooit een landstitel op Elite 1-niveau te veroveren. De U16 kroonden zich toen tot kampioen. Verschillende jongens uit die lichting zijn jeugdinternational en doelman Lowie Piselé zat zelfs al op de bank bij de A-ploeg.

Alsmaar meer interesse voor Antwerp-talenten

De komende jaren zoude een aantal talenten uit die lichting het dus weleens tot het eerste elftal kunnen gaan schoppen. Als Antwerp erin slaagt om hen te houden, tenminste.

"Er wordt nu positief over de ontwikkeling van de Antwerp-opleiding gesproken. De keerzijde daarvan is dat je rond de velden van onze jeugd meer en meer scouts van andere topclubs ziet opduiken, die onze jongens niet alleen met sportieve argumenten benaderen", merkt CEO Jeugd Jean Kindermans immers op bij Gazet van Antwerpen. "Daar ligt onze volgende uitdaging: sterker worden in het beschermen en rekruteren van jeugdspelers."

Moet Antwerp nog meer inzetten op de eigen jeugd?

Meest recent

VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

54
54
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

498
498
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

138
138
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

66
66
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

361
361
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

74
74
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

27
27
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

191
191
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

222
222
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

202
202
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

512
512
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

154
154
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

183
183
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

189
189
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

252
252
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

351
351
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

196
196
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

467
467
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

194
194
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

129
129
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

595
595
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

265
265
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

108
108
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

80
80
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

52
52

Meer sportnieuws