Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

532 stemmen
Gouden generatie Antwerp: Kindermans ziet één groot nadeel

Het voorbije jaar veranderden ze bij Antwerp het geweer van schouder. In een poging om de club zelfbedruipend te maken en niet meer af te hangen van de centen van Paul Gheysens, wordt er massaal ingezet op de jeugd. Dat levert alsmaar meer resultaten op.

Arthur Vermeeren werd een jaar geleden al voor veel geld verkocht, terwijl in de zomer mogelijk ook Zeno Van Den Bosch zal volgen. Daarnaast staan er nog verschillende andere jeugdproducten te trappelen.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Gouden generatie op komst bij Antwerp

Kobe Corbanie (19) komt alsmaar dichter bij een basisplaats, terwijl ook Milan Smits (20) en Gerard Vandeplas (19) weer enkele invalbeurten kregen. Daarnaast mochten dit seizoen ook Semm Renders (17), Andreas Verstraeten (19), Youssef Hamdaoui (16) en Milo Horemans (18) hun debuut maken.

En dan zit er nog een gouden generatie in de wachtkamer. Vorige week wist Antwerp immers voor de eerste keer ooit een landstitel op Elite 1-niveau te veroveren. De U16 kroonden zich toen tot kampioen. Verschillende jongens uit die lichting zijn jeugdinternational en doelman Lowie Piselé zat zelfs al op de bank bij de A-ploeg.

Alsmaar meer interesse voor Antwerp-talenten

De komende jaren zoude een aantal talenten uit die lichting het dus weleens tot het eerste elftal kunnen gaan schoppen. Als Antwerp erin slaagt om hen te houden, tenminste.

"Er wordt nu positief over de ontwikkeling van de Antwerp-opleiding gesproken. De keerzijde daarvan is dat je rond de velden van onze jeugd meer en meer scouts van andere topclubs ziet opduiken, die onze jongens niet alleen met sportieve argumenten benaderen", merkt CEO Jeugd Jean Kindermans immers op bij Gazet van Antwerpen. "Daar ligt onze volgende uitdaging: sterker worden in het beschermen en rekruteren van jeugdspelers."

Moet Antwerp nog meer inzetten op de eigen jeugd?

Meest recent

Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

2
2
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

40
40
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

124
124
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

52
52
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

37
37
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

64
64
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

342
342
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

92
92
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

259
259
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

131
131
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

169
169
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

297
297
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

221
221
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

146
146
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

77
77
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

209
209
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

614
614
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

561
561
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

356
356
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

337
337
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

84
84
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

254
254
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

87
87
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

84
84
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

151
151

Meer sportnieuws