Garcia hakt fikse knoop door: vier opties voor één positie

door
Garcia hakt fikse knoop door: vier opties voor één positie

Rudi Garcia maakt morgen zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. Welke centrumspitsen gaat de Fransman oproepen? Een stand van zaken.

Als Romelu Lukaku niet van de partij was of eens uitzonderlijke niet scoorde, waren er te weinig Rode Duivels die de weg naar de netten vonden. Domenico Tedesco gaf Loïs Openda wel de nodige minuten, maar die viel vaak door de mand.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

Lukaku dé nummer een

De aanvaller is ook pover gestart aan 2025. Met 2 goals en 2 assists in 12 duels zijn de cijfers niet bemoedigend. Een aantal concurrenten verkeren wel in een goede vorm. Christian Benteke is het Amerikaanse seizoen begonnen met 3 goals in 3 matchen. Lucas Stassin schittert in de Ligue 1 bij Saint-Etienne met 5 goals en 1 assist in 10 partijen.

Michy Batshuayi was bij Galatasaray en Frankfurt ook nog maar goed voor 1 goal in 8 matchen. Charles De Ketelaere aanzien we niet als een centrumspits. Daarin liggen niet zijn beste kwaliteiten, bovendien is CDK ook pover begonnen aan 2025. Balans: 1 goal en 2 assists in 16 duels. Hij zat afgelopen weekend op de bank.

Stassin als debutant?

Garcia zal wellicht drie centrumspitsen oproepen. Lukaku is uiteraard de nummer een, daar bestaat geen twijfel over. Met 4 goals en 4 assists in 10 matchen is hij enorm sterk bezig. Garcia gaat wellicht verschillende profielen aan de kern willen toevoegen. Kiest hij voor een jonge en ervaren kracht?

Stassin verdient wel eens een kans in deze blakende vorm. Een speler die als pure goaltjesdief wel eens goed zou kunnen invallen als een soort breekijzer die geen ruimte nodig heeft om een goaltje binnen te prikken. Benteke kan dan weer dienen als de kopbalsterke spits, als het voetballend niet lukt. Openda is dan weer de man die op de counter handig kan zijn als de Belgen voor zouden staan. Aan Garcia om de knopen door te hakken.

Verdient Stassin een kans?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

40
40
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

21
21
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

60
60
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

156
156
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

193
193
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

352
352
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

261
261
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

105
105
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

135
135
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws