Garcia hakt fikse knoop door: vier opties voor één positie

349 stemmen
Garcia hakt fikse knoop door: vier opties voor één positie

Rudi Garcia maakt morgen zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. Welke centrumspitsen gaat de Fransman oproepen? Een stand van zaken.

Als Romelu Lukaku niet van de partij was of eens uitzonderlijke niet scoorde, waren er te weinig Rode Duivels die de weg naar de netten vonden. Domenico Tedesco gaf Loïs Openda wel de nodige minuten, maar die viel vaak door de mand.

LEES OOK: Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

Lukaku dé nummer een

De aanvaller is ook pover gestart aan 2025. Met 2 goals en 2 assists in 12 duels zijn de cijfers niet bemoedigend. Een aantal concurrenten verkeren wel in een goede vorm. Christian Benteke is het Amerikaanse seizoen begonnen met 3 goals in 3 matchen. Lucas Stassin schittert in de Ligue 1 bij Saint-Etienne met 5 goals en 1 assist in 10 partijen.

Michy Batshuayi was bij Galatasaray en Frankfurt ook nog maar goed voor 1 goal in 8 matchen. Charles De Ketelaere aanzien we niet als een centrumspits. Daarin liggen niet zijn beste kwaliteiten, bovendien is CDK ook pover begonnen aan 2025. Balans: 1 goal en 2 assists in 16 duels. Hij zat afgelopen weekend op de bank.

Stassin als debutant?

Garcia zal wellicht drie centrumspitsen oproepen. Lukaku is uiteraard de nummer een, daar bestaat geen twijfel over. Met 4 goals en 4 assists in 10 matchen is hij enorm sterk bezig. Garcia gaat wellicht verschillende profielen aan de kern willen toevoegen. Kiest hij voor een jonge en ervaren kracht?

Stassin verdient wel eens een kans in deze blakende vorm. Een speler die als pure goaltjesdief wel eens goed zou kunnen invallen als een soort breekijzer die geen ruimte nodig heeft om een goaltje binnen te prikken. Benteke kan dan weer dienen als de kopbalsterke spits, als het voetballend niet lukt. Openda is dan weer de man die op de counter handig kan zijn als de Belgen voor zouden staan. Aan Garcia om de knopen door te hakken.

Verdient Stassin een kans?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

14
14
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

157
157
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

206
206
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

104
104
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

43
43
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

487
487
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

93
93
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

111
111
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

62
62
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

415
415
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

134
134
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

162
162
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

162
162
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

193
193
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

575
575
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

163
163
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

163
163
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

409
409
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

358
358
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

100
100
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

814
814

Meer sportnieuws