Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

348
Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

Olivier Renard zal nkele knopen moeten doorhakken tijdens de zomermercato. Gaat RSC Anderlecht nog maar eens hopen op een echte doorbraak van drie spelers, of gaan ze doorselecteren? Een stand van zaken. 

LEES OOK: Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

N’Diaye en Ashimeru

Moussa N’Diaye werd in de zomer van 2022 door Peter Verbeke voor 500.000 euro weggehaald bij FC Barcelona. Een speler voor de toekomst, maar drie jaar later mag het stilaan beginnen voor de linksachter. De Senegalees zag zijn marktwaarde stijgen naar 3 miljoen euro, maar hij is nog geen vaste waarde. N’Diaye kreeg al de nodige speelkansen en David Hubert ziet het in hem zitten.

Maar N’Diaye blijft defensief grote hiaten vertonen. "Het is geen echte verdediger, wel een mooie voetballer", zei Bertrand Crasson het zeer treffend. Positioneel maakt N’Diaye nog heel vaak fouten en tijdens wedstrijden zagen we de ervaren jongens hem vaak bijsturen. N’Diaye wordt 23 jaar en dan ben je geen jong talent meer. Hij is snel, heeft drive naar voren en zet hoog druk. Maar dat Hubert nu voor de defensief veel stabielere Ludwig Augustinsson kiest, is logisch. N’Diaye ligt nog tot medio 2027 onder contract. Misschien toch maar ten gelde maken, of geeft Olivier Renard hem een laatste kans om volgend jaar écht door te breken?

Majeed Ashimeru speelt al 4,5 jaar bij Anderlecht. "Bijtekenen bij RSCA was het mooiste moment in mijn carrière", haalde hij onlangs aan. Dat begrijpen we, want zijn contractverlenging van afgelopen zomer was onverwacht. In april stond hij nog op de lijst van vertrekkers, maar niemand kwam concreet aankloppen. Logisch ook, want de middenvelder toonde nog maar bitter weinig.

Er was een goede korte periode onder Vincent Kompany, maar dat is ondertussen ook al drie jaar geleden… Nadien viel hij vooral door de mand als hij de ploeg moest dragen én was hij veel te blessuregevoelig. Bij bepaalde media en fans ligt Ashimeru goed, maar dat komt toch vooral omdat het er bij momenten leuk uitziet. Mooi wegdraaien en snelheid brengen met bal aan de voeten, maar dan stokt het héél vaak. De laatste pass is vaak ronduit pover. Ashimeru heeft nog een contract tot medio 2027. Doorselecteren, of krijgt hij zijn zoveelste kans in het Lotto Park?

Angulo

Nilson Angulo kwam, net als de twee bovenstaande spelers, in het tijdperk van Verbeke naar Brussel. Een veelbelovend talent, maar drie jaar later is de bijna 22-jarige Angulo nog altijd dezelfde speler. Hij is fysiek weliswaar een stuk sterker, en breder, geworden. Voetballend is er nog héél veel afval. Hij tovert soms enorm leuke dribbels uit zijn voeten, maar het gaat vaker mis dan goed.

Angulo kiest nog veel te vaak voor de moeilijkste keuze en de vraag is of hij dat inzicht van het maken van de juiste keuzes wel gaat komen? Renard moet ook hier een beslissing nemen: doorselecteren of wéér een kans geven?

Conclusie: het trio ligt nog tot medio 2027 onder contract. Hen deze zomer verkopen zou in principe het meeste geld moeten opleveren, want in 2026 liggen ze nog maar een jaar onder contract. De komende weken en maanden moeten Ashimeru, N’Diaye en Angulo tonen dat ze hun plaats waard zijn. Voorlopig hebben ze na al die jaren nog niet kunnen tonen dat ze in de basis horen.

Lukt dat na 3 en 4,5 jaar nog steeds niet, dan lijkt RSCA misschien toch maar beter eens iets anders te proberen. Het grote geld gaan ze niet opleveren met een gezamenlijke marktwaarde van 8 miljoen euro. Het trio kostte samen 5 miljoen euro. Dat hun waarde dus heel weinig steeg, zegt genoeg over hun progressie de afgelopen jaren.

CR

Wie moet RSCA zeker houden?

Meest recent

Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

102
102
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

99
99
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

25
25
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

77
77
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

79
79
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

70
70
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

198
198
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

159
159
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

153
153
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

32
32
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

126
126
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

64
64
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

413
413
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

176
176
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

599
599
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

101
101
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

63
63
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

306
306
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

675
675
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

196
196
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

264
264
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

72
72
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

524
524

Meer sportnieuws