Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

348
Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

Olivier Renard zal nkele knopen moeten doorhakken tijdens de zomermercato. Gaat RSC Anderlecht nog maar eens hopen op een echte doorbraak van drie spelers, of gaan ze doorselecteren? Een stand van zaken. 

LEES OOK: Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

N’Diaye en Ashimeru

Moussa N’Diaye werd in de zomer van 2022 door Peter Verbeke voor 500.000 euro weggehaald bij FC Barcelona. Een speler voor de toekomst, maar drie jaar later mag het stilaan beginnen voor de linksachter. De Senegalees zag zijn marktwaarde stijgen naar 3 miljoen euro, maar hij is nog geen vaste waarde. N’Diaye kreeg al de nodige speelkansen en David Hubert ziet het in hem zitten.

Maar N’Diaye blijft defensief grote hiaten vertonen. "Het is geen echte verdediger, wel een mooie voetballer", zei Bertrand Crasson het zeer treffend. Positioneel maakt N’Diaye nog heel vaak fouten en tijdens wedstrijden zagen we de ervaren jongens hem vaak bijsturen. N’Diaye wordt 23 jaar en dan ben je geen jong talent meer. Hij is snel, heeft drive naar voren en zet hoog druk. Maar dat Hubert nu voor de defensief veel stabielere Ludwig Augustinsson kiest, is logisch. N’Diaye ligt nog tot medio 2027 onder contract. Misschien toch maar ten gelde maken, of geeft Olivier Renard hem een laatste kans om volgend jaar écht door te breken?

Majeed Ashimeru speelt al 4,5 jaar bij Anderlecht. "Bijtekenen bij RSCA was het mooiste moment in mijn carrière", haalde hij onlangs aan. Dat begrijpen we, want zijn contractverlenging van afgelopen zomer was onverwacht. In april stond hij nog op de lijst van vertrekkers, maar niemand kwam concreet aankloppen. Logisch ook, want de middenvelder toonde nog maar bitter weinig.

Er was een goede korte periode onder Vincent Kompany, maar dat is ondertussen ook al drie jaar geleden… Nadien viel hij vooral door de mand als hij de ploeg moest dragen én was hij veel te blessuregevoelig. Bij bepaalde media en fans ligt Ashimeru goed, maar dat komt toch vooral omdat het er bij momenten leuk uitziet. Mooi wegdraaien en snelheid brengen met bal aan de voeten, maar dan stokt het héél vaak. De laatste pass is vaak ronduit pover. Ashimeru heeft nog een contract tot medio 2027. Doorselecteren, of krijgt hij zijn zoveelste kans in het Lotto Park?

Angulo

Nilson Angulo kwam, net als de twee bovenstaande spelers, in het tijdperk van Verbeke naar Brussel. Een veelbelovend talent, maar drie jaar later is de bijna 22-jarige Angulo nog altijd dezelfde speler. Hij is fysiek weliswaar een stuk sterker, en breder, geworden. Voetballend is er nog héél veel afval. Hij tovert soms enorm leuke dribbels uit zijn voeten, maar het gaat vaker mis dan goed.

Angulo kiest nog veel te vaak voor de moeilijkste keuze en de vraag is of hij dat inzicht van het maken van de juiste keuzes wel gaat komen? Renard moet ook hier een beslissing nemen: doorselecteren of wéér een kans geven?

Conclusie: het trio ligt nog tot medio 2027 onder contract. Hen deze zomer verkopen zou in principe het meeste geld moeten opleveren, want in 2026 liggen ze nog maar een jaar onder contract. De komende weken en maanden moeten Ashimeru, N’Diaye en Angulo tonen dat ze hun plaats waard zijn. Voorlopig hebben ze na al die jaren nog niet kunnen tonen dat ze in de basis horen.

Lukt dat na 3 en 4,5 jaar nog steeds niet, dan lijkt RSCA misschien toch maar beter eens iets anders te proberen. Het grote geld gaan ze niet opleveren met een gezamenlijke marktwaarde van 8 miljoen euro. Het trio kostte samen 5 miljoen euro. Dat hun waarde dus heel weinig steeg, zegt genoeg over hun progressie de afgelopen jaren.

CR

Wie moet RSCA zeker houden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

1
1
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

14
14
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

12
12
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

18
18
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

152
152
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

208
208
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

58
58
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

90
90
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

61
61
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

287
287
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

141
141
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

137
137
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

116
116
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

22
22
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

56
56
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

117
117
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

70
70
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

40
40
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

101
101
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

146
146
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

347
347
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

130
130
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

89
89
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

224
224
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

55
55

Meer sportnieuws