Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

348
Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

Olivier Renard zal nkele knopen moeten doorhakken tijdens de zomermercato. Gaat RSC Anderlecht nog maar eens hopen op een echte doorbraak van drie spelers, of gaan ze doorselecteren? Een stand van zaken. 

LEES OOK: Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

N’Diaye en Ashimeru

Moussa N’Diaye werd in de zomer van 2022 door Peter Verbeke voor 500.000 euro weggehaald bij FC Barcelona. Een speler voor de toekomst, maar drie jaar later mag het stilaan beginnen voor de linksachter. De Senegalees zag zijn marktwaarde stijgen naar 3 miljoen euro, maar hij is nog geen vaste waarde. N’Diaye kreeg al de nodige speelkansen en David Hubert ziet het in hem zitten.

Maar N’Diaye blijft defensief grote hiaten vertonen. "Het is geen echte verdediger, wel een mooie voetballer", zei Bertrand Crasson het zeer treffend. Positioneel maakt N’Diaye nog heel vaak fouten en tijdens wedstrijden zagen we de ervaren jongens hem vaak bijsturen. N’Diaye wordt 23 jaar en dan ben je geen jong talent meer. Hij is snel, heeft drive naar voren en zet hoog druk. Maar dat Hubert nu voor de defensief veel stabielere Ludwig Augustinsson kiest, is logisch. N’Diaye ligt nog tot medio 2027 onder contract. Misschien toch maar ten gelde maken, of geeft Olivier Renard hem een laatste kans om volgend jaar écht door te breken?

Majeed Ashimeru speelt al 4,5 jaar bij Anderlecht. "Bijtekenen bij RSCA was het mooiste moment in mijn carrière", haalde hij onlangs aan. Dat begrijpen we, want zijn contractverlenging van afgelopen zomer was onverwacht. In april stond hij nog op de lijst van vertrekkers, maar niemand kwam concreet aankloppen. Logisch ook, want de middenvelder toonde nog maar bitter weinig.

Er was een goede korte periode onder Vincent Kompany, maar dat is ondertussen ook al drie jaar geleden… Nadien viel hij vooral door de mand als hij de ploeg moest dragen én was hij veel te blessuregevoelig. Bij bepaalde media en fans ligt Ashimeru goed, maar dat komt toch vooral omdat het er bij momenten leuk uitziet. Mooi wegdraaien en snelheid brengen met bal aan de voeten, maar dan stokt het héél vaak. De laatste pass is vaak ronduit pover. Ashimeru heeft nog een contract tot medio 2027. Doorselecteren, of krijgt hij zijn zoveelste kans in het Lotto Park?

Angulo

Nilson Angulo kwam, net als de twee bovenstaande spelers, in het tijdperk van Verbeke naar Brussel. Een veelbelovend talent, maar drie jaar later is de bijna 22-jarige Angulo nog altijd dezelfde speler. Hij is fysiek weliswaar een stuk sterker, en breder, geworden. Voetballend is er nog héél veel afval. Hij tovert soms enorm leuke dribbels uit zijn voeten, maar het gaat vaker mis dan goed.

Angulo kiest nog veel te vaak voor de moeilijkste keuze en de vraag is of hij dat inzicht van het maken van de juiste keuzes wel gaat komen? Renard moet ook hier een beslissing nemen: doorselecteren of wéér een kans geven?

Conclusie: het trio ligt nog tot medio 2027 onder contract. Hen deze zomer verkopen zou in principe het meeste geld moeten opleveren, want in 2026 liggen ze nog maar een jaar onder contract. De komende weken en maanden moeten Ashimeru, N’Diaye en Angulo tonen dat ze hun plaats waard zijn. Voorlopig hebben ze na al die jaren nog niet kunnen tonen dat ze in de basis horen.

Lukt dat na 3 en 4,5 jaar nog steeds niet, dan lijkt RSCA misschien toch maar beter eens iets anders te proberen. Het grote geld gaan ze niet opleveren met een gezamenlijke marktwaarde van 8 miljoen euro. Het trio kostte samen 5 miljoen euro. Dat hun waarde dus heel weinig steeg, zegt genoeg over hun progressie de afgelopen jaren.

CR

Wie moet RSCA zeker houden?

Meest recent

Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

9
9
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

42
42
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

31
31
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

818
818
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

109
109
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

161
161
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

247
247
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

88
88
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

162
162
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

35
35
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

109
109
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

562
562
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

157
157
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

184
184
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

37
37
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

330
330
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

617
617
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

489
489
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

513
513
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

157
157
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

147
147
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

95
95
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

408
408
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

124
124
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

409
409

Meer sportnieuws