Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

348
Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

Olivier Renard zal nkele knopen moeten doorhakken tijdens de zomermercato. Gaat RSC Anderlecht nog maar eens hopen op een echte doorbraak van drie spelers, of gaan ze doorselecteren? Een stand van zaken. 

LEES OOK: Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

N’Diaye en Ashimeru

Moussa N’Diaye werd in de zomer van 2022 door Peter Verbeke voor 500.000 euro weggehaald bij FC Barcelona. Een speler voor de toekomst, maar drie jaar later mag het stilaan beginnen voor de linksachter. De Senegalees zag zijn marktwaarde stijgen naar 3 miljoen euro, maar hij is nog geen vaste waarde. N’Diaye kreeg al de nodige speelkansen en David Hubert ziet het in hem zitten.

Maar N’Diaye blijft defensief grote hiaten vertonen. "Het is geen echte verdediger, wel een mooie voetballer", zei Bertrand Crasson het zeer treffend. Positioneel maakt N’Diaye nog heel vaak fouten en tijdens wedstrijden zagen we de ervaren jongens hem vaak bijsturen. N’Diaye wordt 23 jaar en dan ben je geen jong talent meer. Hij is snel, heeft drive naar voren en zet hoog druk. Maar dat Hubert nu voor de defensief veel stabielere Ludwig Augustinsson kiest, is logisch. N’Diaye ligt nog tot medio 2027 onder contract. Misschien toch maar ten gelde maken, of geeft Olivier Renard hem een laatste kans om volgend jaar écht door te breken?

Majeed Ashimeru speelt al 4,5 jaar bij Anderlecht. "Bijtekenen bij RSCA was het mooiste moment in mijn carrière", haalde hij onlangs aan. Dat begrijpen we, want zijn contractverlenging van afgelopen zomer was onverwacht. In april stond hij nog op de lijst van vertrekkers, maar niemand kwam concreet aankloppen. Logisch ook, want de middenvelder toonde nog maar bitter weinig.

Er was een goede korte periode onder Vincent Kompany, maar dat is ondertussen ook al drie jaar geleden… Nadien viel hij vooral door de mand als hij de ploeg moest dragen én was hij veel te blessuregevoelig. Bij bepaalde media en fans ligt Ashimeru goed, maar dat komt toch vooral omdat het er bij momenten leuk uitziet. Mooi wegdraaien en snelheid brengen met bal aan de voeten, maar dan stokt het héél vaak. De laatste pass is vaak ronduit pover. Ashimeru heeft nog een contract tot medio 2027. Doorselecteren, of krijgt hij zijn zoveelste kans in het Lotto Park?

Angulo

Nilson Angulo kwam, net als de twee bovenstaande spelers, in het tijdperk van Verbeke naar Brussel. Een veelbelovend talent, maar drie jaar later is de bijna 22-jarige Angulo nog altijd dezelfde speler. Hij is fysiek weliswaar een stuk sterker, en breder, geworden. Voetballend is er nog héél veel afval. Hij tovert soms enorm leuke dribbels uit zijn voeten, maar het gaat vaker mis dan goed.

Angulo kiest nog veel te vaak voor de moeilijkste keuze en de vraag is of hij dat inzicht van het maken van de juiste keuzes wel gaat komen? Renard moet ook hier een beslissing nemen: doorselecteren of wéér een kans geven?

Conclusie: het trio ligt nog tot medio 2027 onder contract. Hen deze zomer verkopen zou in principe het meeste geld moeten opleveren, want in 2026 liggen ze nog maar een jaar onder contract. De komende weken en maanden moeten Ashimeru, N’Diaye en Angulo tonen dat ze hun plaats waard zijn. Voorlopig hebben ze na al die jaren nog niet kunnen tonen dat ze in de basis horen.

Lukt dat na 3 en 4,5 jaar nog steeds niet, dan lijkt RSCA misschien toch maar beter eens iets anders te proberen. Het grote geld gaan ze niet opleveren met een gezamenlijke marktwaarde van 8 miljoen euro. Het trio kostte samen 5 miljoen euro. Dat hun waarde dus heel weinig steeg, zegt genoeg over hun progressie de afgelopen jaren.

CR

Wie moet RSCA zeker houden?

Meest recent

Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

49
49
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

48
48
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

224
224
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

114
114
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

90
90
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

73
73
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

229
229
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

132
132
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

265
265
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

186
186
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

170
170
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

155
155
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

119
119
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

212
212
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

282
282
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

129
129
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

107
107
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

131
131
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

26
26
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

92
92
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

245
245
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

138
138
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

120
120

Meer sportnieuws