Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

348
Renard aan zet: wéér een kans of mag trio weg?

Olivier Renard zal nkele knopen moeten doorhakken tijdens de zomermercato. Gaat RSC Anderlecht nog maar eens hopen op een echte doorbraak van drie spelers, of gaan ze doorselecteren? Een stand van zaken. 

LEES OOK: Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

N’Diaye en Ashimeru

Moussa N’Diaye werd in de zomer van 2022 door Peter Verbeke voor 500.000 euro weggehaald bij FC Barcelona. Een speler voor de toekomst, maar drie jaar later mag het stilaan beginnen voor de linksachter. De Senegalees zag zijn marktwaarde stijgen naar 3 miljoen euro, maar hij is nog geen vaste waarde. N’Diaye kreeg al de nodige speelkansen en David Hubert ziet het in hem zitten.

Maar N’Diaye blijft defensief grote hiaten vertonen. "Het is geen echte verdediger, wel een mooie voetballer", zei Bertrand Crasson het zeer treffend. Positioneel maakt N’Diaye nog heel vaak fouten en tijdens wedstrijden zagen we de ervaren jongens hem vaak bijsturen. N’Diaye wordt 23 jaar en dan ben je geen jong talent meer. Hij is snel, heeft drive naar voren en zet hoog druk. Maar dat Hubert nu voor de defensief veel stabielere Ludwig Augustinsson kiest, is logisch. N’Diaye ligt nog tot medio 2027 onder contract. Misschien toch maar ten gelde maken, of geeft Olivier Renard hem een laatste kans om volgend jaar écht door te breken?

Majeed Ashimeru speelt al 4,5 jaar bij Anderlecht. "Bijtekenen bij RSCA was het mooiste moment in mijn carrière", haalde hij onlangs aan. Dat begrijpen we, want zijn contractverlenging van afgelopen zomer was onverwacht. In april stond hij nog op de lijst van vertrekkers, maar niemand kwam concreet aankloppen. Logisch ook, want de middenvelder toonde nog maar bitter weinig.

Er was een goede korte periode onder Vincent Kompany, maar dat is ondertussen ook al drie jaar geleden… Nadien viel hij vooral door de mand als hij de ploeg moest dragen én was hij veel te blessuregevoelig. Bij bepaalde media en fans ligt Ashimeru goed, maar dat komt toch vooral omdat het er bij momenten leuk uitziet. Mooi wegdraaien en snelheid brengen met bal aan de voeten, maar dan stokt het héél vaak. De laatste pass is vaak ronduit pover. Ashimeru heeft nog een contract tot medio 2027. Doorselecteren, of krijgt hij zijn zoveelste kans in het Lotto Park?

Angulo

Nilson Angulo kwam, net als de twee bovenstaande spelers, in het tijdperk van Verbeke naar Brussel. Een veelbelovend talent, maar drie jaar later is de bijna 22-jarige Angulo nog altijd dezelfde speler. Hij is fysiek weliswaar een stuk sterker, en breder, geworden. Voetballend is er nog héél veel afval. Hij tovert soms enorm leuke dribbels uit zijn voeten, maar het gaat vaker mis dan goed.

Angulo kiest nog veel te vaak voor de moeilijkste keuze en de vraag is of hij dat inzicht van het maken van de juiste keuzes wel gaat komen? Renard moet ook hier een beslissing nemen: doorselecteren of wéér een kans geven?

Conclusie: het trio ligt nog tot medio 2027 onder contract. Hen deze zomer verkopen zou in principe het meeste geld moeten opleveren, want in 2026 liggen ze nog maar een jaar onder contract. De komende weken en maanden moeten Ashimeru, N’Diaye en Angulo tonen dat ze hun plaats waard zijn. Voorlopig hebben ze na al die jaren nog niet kunnen tonen dat ze in de basis horen.

Lukt dat na 3 en 4,5 jaar nog steeds niet, dan lijkt RSCA misschien toch maar beter eens iets anders te proberen. Het grote geld gaan ze niet opleveren met een gezamenlijke marktwaarde van 8 miljoen euro. Het trio kostte samen 5 miljoen euro. Dat hun waarde dus heel weinig steeg, zegt genoeg over hun progressie de afgelopen jaren.

CR

Wie moet RSCA zeker houden?

Meest recent

Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

60
60
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

40
40
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

197
197
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

242
242
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

111
111
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

149
149
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

168
168
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

237
237
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

100
100
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

578
578
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

17
17
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

358
358
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

160
160
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

204
204
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

178
178
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

378
378
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

370
370
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

234
234
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

136
136
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

377
377
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

57
57
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

203
203
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

259
259
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

248
248

Meer sportnieuws