'Antwerp FC megadeal van 10 miljoen'

925
'Antwerp FC megadeal van 10 miljoen'

Zeno Van den Bosch staat deze zomer voor een mogelijke toptransfer. Antwerp FC wilde vorig jaar al cashen op de jonge verdediger, maar zijn vraagprijs van 10 miljoen euro bleek een struikelblok. Clubs uit Italië, Duitsland en Portugal toonden interesse, net als een Saudisch team, maar Van den Bosch koos voor een sportief project. Nu lonkt een overstap naar de Bundesliga, met Borussia Mönchengladbach als voornaamste kandidaat. Wolfsburg en Stuttgart houden hem ook in de gaten. Antwerp verlengde zijn contract tot 2026.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Vraagprijs: 10 miljoen euro

Antwerp FC was bereid om vorige zomer te cashen op Zeno Van den Bosch, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wilde alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Zomerdeal onafwendbaar

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kon in de vorige wintermercato zelfs al gebeuren, maar Van den Bosch wilde het seizoen op de Bosuil uitdoen.

De 21-jarige bevestigde dit seizoen en hij behoort tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Jelle Bataille verklaarde in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies.

“Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Van den Bosch hot in de Bundesliga

Sinds januari staat Zeno Van den Bosch in de belangstelling van Borussia Mönchengladbach. De Duitse middenmotor denkt aan de verdediger voor komende zomer, wanneer hij zijn laatste contractjaar ingaat.

Eind augustus al overwoog de huidige nummer negen uit de Bundesliga om op deadline day door te duwen, temeer omdat Van den Bosch openstond voor een transfer en Antwerp FC bij een goed bod gerust aan de tafel wilde zitten.

Maar onder meer door een late afhandeling van een uitgaande transfer liet Gladbach dat uiteindelijk na. Ook VfL Wolfsburg en VfB Stuttgart volgen Van den Bosch al een tijdje.

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Van den Bosch een fantastische ontwikkeling doormaakt en de analist ziet hem op termijn ook de stap naar het buitenland zetten.

Van den Bosch werd ook opgenomen in de voorselectie van Belgisch bondscoach Rudi Garcia.

Vertrekt Van den Bosch deze zomer bij Antwerp?

Meest recent

Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

8
8
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

27
27
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

85
85
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

33
33
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

84
84
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

310
310
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

86
86
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

156
156
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

419
419
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

84
84
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

433
433
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

42
42
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

68
68
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

145
145
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

187
187
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

98
98
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

104
104
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

149
149
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

362
362
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

508
508
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

53
53
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

106
106
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

308
308

Meer sportnieuws