'Antwerp FC megadeal van 10 miljoen'

925
'Antwerp FC megadeal van 10 miljoen'

Zeno Van den Bosch staat deze zomer voor een mogelijke toptransfer. Antwerp FC wilde vorig jaar al cashen op de jonge verdediger, maar zijn vraagprijs van 10 miljoen euro bleek een struikelblok. Clubs uit Italië, Duitsland en Portugal toonden interesse, net als een Saudisch team, maar Van den Bosch koos voor een sportief project. Nu lonkt een overstap naar de Bundesliga, met Borussia Mönchengladbach als voornaamste kandidaat. Wolfsburg en Stuttgart houden hem ook in de gaten. Antwerp verlengde zijn contract tot 2026.

LEES OOK: Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Vraagprijs: 10 miljoen euro

Antwerp FC was bereid om vorige zomer te cashen op Zeno Van den Bosch, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wilde alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Zomerdeal onafwendbaar

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kon in de vorige wintermercato zelfs al gebeuren, maar Van den Bosch wilde het seizoen op de Bosuil uitdoen.

De 21-jarige bevestigde dit seizoen en hij behoort tot de beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Jelle Bataille verklaarde in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies.

“Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Van den Bosch hot in de Bundesliga

Sinds januari staat Zeno Van den Bosch in de belangstelling van Borussia Mönchengladbach. De Duitse middenmotor denkt aan de verdediger voor komende zomer, wanneer hij zijn laatste contractjaar ingaat.

Eind augustus al overwoog de huidige nummer negen uit de Bundesliga om op deadline day door te duwen, temeer omdat Van den Bosch openstond voor een transfer en Antwerp FC bij een goed bod gerust aan de tafel wilde zitten.

Maar onder meer door een late afhandeling van een uitgaande transfer liet Gladbach dat uiteindelijk na. Ook VfL Wolfsburg en VfB Stuttgart volgen Van den Bosch al een tijdje.

Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Van den Bosch een fantastische ontwikkeling doormaakt en de analist ziet hem op termijn ook de stap naar het buitenland zetten.

Van den Bosch werd ook opgenomen in de voorselectie van Belgisch bondscoach Rudi Garcia.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Pech voor Antwerp: Overmars vangt bot'
'Pech voor Antwerp: Overmars vangt bot'
254

Vertrekt Van den Bosch deze zomer bij Antwerp?

Meest recent

'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

7
7
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

65
65
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

36
36
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

36
36
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

311
311
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

233
233
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

113
113
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

68
68
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

138
138
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

53
53
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

108
108
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

445
445
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

448
448
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

44
44
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

457
457
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

50
50
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

217
217
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

187
187
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

33
33
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

55
55
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

133
133
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

115
115
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

431
431
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

45
45

Meer sportnieuws