Witsel verklaart: "Dààr liep het mis met Tedesco"

476 stemmen
Witsel verklaart:

De passage van Domenico Tedesco was een teleurstelling. Het begin was goed, maar nadien ging het al snel mis. De coach had duidelijk niet genoeg ervaring met het werken met grote namen. Dat was zeer duidelijk.

LEES OOK: Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Tedesco veranderde veel te veel

De aanpak van Tedesco was duidelijk: verjongen. Dat deed hij echter veel te geforceerd. Dat geeft Axel Witsel aan in een interview met La Capitale.

"Toen Roberto Martínez vertrok, wilde Domenico Tedesco van A naar Z gaan, zonder te stoppen bij de letter M. Dat is mijn mening. Er moest een tussenstap plaatsvinden voordat de fakkel aan de huidige generatie kon worden doorgegeven. Dat was wat er ontbrak", zei Witsel.

De coach ging te fel verjongen. "Er zijn te veel veranderingen tegelijk en te snel doorgevoerd. Dat was het probleem, niets anders", vertelde de speler van Alético Madrid. 

Garcia pakt het anders aan

"Jammer voor Tedesco, met wie ik ook een goed gesprek had toen hij bij mij kwam. Hij was een goed mens, tactisch en menselijk gezien. Hij was ook recht door zee en zei wat hij te zeggen had, of het nu goed of slecht was. Het overslaan van deze stap heeft hem echter de das omgedaan", zei Witsel nog.

Rudi Garcia heeft veel meer ervaring met het werken met grote namen. De coach weet dat er een goed evenwicht moet zijn in een groep. Die bestaat het liefst uit een aantal heel ervaren jongens, nadien heb je een tussengroep en ook nog de jonkies. Daarvan moet dan een geheel gemaakt worden.

Gaat Garcia het beter aanpakken dan Tedesco?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

53
53
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

69
69
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

114
114
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

57
57
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

33
33
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

239
239
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

84
84
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

134
134
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

361
361
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

101
101
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

275
275
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

451
451
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

257
257
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

811
811
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

390
390
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

298
298
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

294
294
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

81
81
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

576
576
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

94
94
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

300
300
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

283
283
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

342
342
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1359
1359
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

594
594

Meer sportnieuws