Witsel verklaart: "Dààr liep het mis met Tedesco"

476 stemmen
Witsel verklaart:

De passage van Domenico Tedesco was een teleurstelling. Het begin was goed, maar nadien ging het al snel mis. De coach had duidelijk niet genoeg ervaring met het werken met grote namen. Dat was zeer duidelijk.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Tedesco veranderde veel te veel

De aanpak van Tedesco was duidelijk: verjongen. Dat deed hij echter veel te geforceerd. Dat geeft Axel Witsel aan in een interview met La Capitale.

"Toen Roberto Martínez vertrok, wilde Domenico Tedesco van A naar Z gaan, zonder te stoppen bij de letter M. Dat is mijn mening. Er moest een tussenstap plaatsvinden voordat de fakkel aan de huidige generatie kon worden doorgegeven. Dat was wat er ontbrak", zei Witsel.

De coach ging te fel verjongen. "Er zijn te veel veranderingen tegelijk en te snel doorgevoerd. Dat was het probleem, niets anders", vertelde de speler van Alético Madrid. 

Garcia pakt het anders aan

"Jammer voor Tedesco, met wie ik ook een goed gesprek had toen hij bij mij kwam. Hij was een goed mens, tactisch en menselijk gezien. Hij was ook recht door zee en zei wat hij te zeggen had, of het nu goed of slecht was. Het overslaan van deze stap heeft hem echter de das omgedaan", zei Witsel nog.

Rudi Garcia heeft veel meer ervaring met het werken met grote namen. De coach weet dat er een goed evenwicht moet zijn in een groep. Die bestaat het liefst uit een aantal heel ervaren jongens, nadien heb je een tussengroep en ook nog de jonkies. Daarvan moet dan een geheel gemaakt worden.

Gaat Garcia het beter aanpakken dan Tedesco?

Meest recent

‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

62
62
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

172
172
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

114
114
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

71
71
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

150
150
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

96
96
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

404
404
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

60
60
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

94
94
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

135
135
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

471
471
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

73
73
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

460
460
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

268
268
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

108
108
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

201
201
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

610
610
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

167
167
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

84
84
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

241
241
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

514
514
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

244
244
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

112
112
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

92
92

Meer sportnieuws