Pijnlijk voor Beerschot: "Zij zijn 10 keer professioneler"

door
Pijnlijk voor Beerschot:

Vorige week kon Beerschot eindelijk nog eens een wedstrijd winnen, maar desondanks lijkt het nog altijd af te stevenen op een terugkeer naar 1B. De Mannekes blijven immers afgetekend laatste staan na een pijnlijk jaar.

Na de onverwachte titel van vorig seizoen bleek Beerschot nog niet klaar voor de Jupiler Pro League. Het pakte tot dusver amper achttien punten en zal in de Relegation Play-Off nog een kloof van maar liefst dertien punten moeten dichten om zelfs maar in de barrages om het behoud te raken.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Soms FC De Kampioenen op het Kiel

Bovendien rommelde het ook naast het veld regelmatig op het Kiel. Er was een bestuurswissel in de zomer en trainer Dirk Kuyt moest vaak werken in moeilijke omstandigheden, zoals begin februari nog bleek met de plotse transfer van Thibaud Verlinden naar OH Leuven. 

Dat zag ook oude bekende Frédéric Frans, die in de zomer de deur van het Kiel achter zich dicht trok. "Het is erg om te zeggen, het leek soms op FC De Kampioenen. Het is moeilijk om iets te zeggen over de mensen van United World, ik heb er zelf nog niet mee gesproken. Maar ze stralen toch weinig betrokkenheid uit", stelt hij in Gazet van Antwerpen.

Sporting Hasselt professioneler dan Beerschot

Frans was vorig seizoen nog coach van de beloften van Beerschot en kon dit seizoen assistent van Kuyt worden, maar bedankte voor de aanbieding. Hij koos ervoor om zijn carrière als hoofdtrainer te beginnen bij Sporting Hasselt, de ambitieuze eerstenationaler die overgenomen werd door Sam Kerkhofs en Rik Verheye.

"Beerschot verlaten was een moeilijke beslissing, de jobkeuze was dat niet. Op zes, zeven maanden heb ik hier veel meer geleerd dan ik elders als assistent zou doen. Scouting, transfers, samenwerken met vrijwilligers. Op alle vlakken krijg ik een spoedcursus. En in vergelijking met Beerschot is alles tien keer professioneler", doet Frans een voor Beerschot toch pijnlijke vaststelling.

Maakt Beerschot nog kans op het behoud?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

52
52
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

207
207
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

171
171
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

284
284
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

144
144
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

931
931
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

292
292
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

729
729
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

493
493
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws