Pijnlijk voor Beerschot: "Zij zijn 10 keer professioneler"

door
Pijnlijk voor Beerschot:

Vorige week kon Beerschot eindelijk nog eens een wedstrijd winnen, maar desondanks lijkt het nog altijd af te stevenen op een terugkeer naar 1B. De Mannekes blijven immers afgetekend laatste staan na een pijnlijk jaar.

Na de onverwachte titel van vorig seizoen bleek Beerschot nog niet klaar voor de Jupiler Pro League. Het pakte tot dusver amper achttien punten en zal in de Relegation Play-Off nog een kloof van maar liefst dertien punten moeten dichten om zelfs maar in de barrages om het behoud te raken.

LEES OOK: Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Soms FC De Kampioenen op het Kiel

Bovendien rommelde het ook naast het veld regelmatig op het Kiel. Er was een bestuurswissel in de zomer en trainer Dirk Kuyt moest vaak werken in moeilijke omstandigheden, zoals begin februari nog bleek met de plotse transfer van Thibaud Verlinden naar OH Leuven. 

Dat zag ook oude bekende Frédéric Frans, die in de zomer de deur van het Kiel achter zich dicht trok. "Het is erg om te zeggen, het leek soms op FC De Kampioenen. Het is moeilijk om iets te zeggen over de mensen van United World, ik heb er zelf nog niet mee gesproken. Maar ze stralen toch weinig betrokkenheid uit", stelt hij in Gazet van Antwerpen.

Sporting Hasselt professioneler dan Beerschot

Frans was vorig seizoen nog coach van de beloften van Beerschot en kon dit seizoen assistent van Kuyt worden, maar bedankte voor de aanbieding. Hij koos ervoor om zijn carrière als hoofdtrainer te beginnen bij Sporting Hasselt, de ambitieuze eerstenationaler die overgenomen werd door Sam Kerkhofs en Rik Verheye.

"Beerschot verlaten was een moeilijke beslissing, de jobkeuze was dat niet. Op zes, zeven maanden heb ik hier veel meer geleerd dan ik elders als assistent zou doen. Scouting, transfers, samenwerken met vrijwilligers. Op alle vlakken krijg ik een spoedcursus. En in vergelijking met Beerschot is alles tien keer professioneler", doet Frans een voor Beerschot toch pijnlijke vaststelling.

Maakt Beerschot nog kans op het behoud?

Meest recent

Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

6
6
Wesley Sonck totaal van slag na misselijkmakend moment

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

7
7
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

22
22
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

47
47
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

75
75
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

98
98
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

37
37
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

112
112
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

96
96
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

239
239
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

617
617
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

61
61
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

76
76
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

127
127
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

97
97
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

333
333
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

206
206
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

109
109
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

183
183
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

167
167
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

119
119
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

93
93
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

96
96
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

85
85
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

123
123

Meer sportnieuws