Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

208
Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

Union zit de laatste weken in een uitstekende vorm, want het heeft maar liefst tien van zijn laatste elf competitiewedstrijden gewonnen. Vooral in de aanval lijkt Sébastien Pocognoli eindelijk de juist formule gevonden te hebben.

Franjo Ivanovic en Promise David ontpopten zich immers tot een gevreesd duo en scoorden elk al elf keer in de competitie, terwijl ook Mohammed Fuseini regelmatig een doelpuntje meepikt. De ontbolstering van die drie zomeraanwinsten maakte wel enkele slachtoffers.

LEES OOK: Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Kabangu ontploft in Schotland

Zo nam Union in januari bijvoorbeeld afscheid van Elton Kabangu. De Congolese Belg was in de zomer van 2023 overgekomen van Willem II, maar kon zich in anderhalf jaar in het Dudenpark eigenlijk nooit doorzetten. Hij scoorde in die periode amper twee keer voor Union.

Kabangu werd deze winter verhuurd aan het Schotse Hearts, waar hij zijn neus voor doelpunten plots echter teruggevonden heeft. Sinds zijn transfer zit de 27-jarige aan maar liefst zeven goals en twee assists in tien wedstrijden.

Weinig kansen bij Union

In La Dernière Heure rekent Kabangu nu af met Union. "Ik was topschutter in de voorbereiding en beslissend in de Supercup. Maar enkel in juli op de eerste speeldag mocht ik starten", blikt hij terug. "Ik had toch wat meer krediet en speelkansen verwacht. Het was lastig om naar de wedstrijden te kijken en te denken dat ik ook kon wat de andere aanvallers deden."

In principe kan het nog dat Kabangu in de zomer terugkeert bij Union, want hij trok slechts op huurbasis naar Schotland. Hearts beschikt wel over een aankoopoptie. Gezien zijn sterke prestaties lijkt de kans wel te bestaan dat die gelicht zal worden.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Union?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

1
1
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

18
18
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

42
42
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

27
27
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

24
24
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

104
104
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

53
53
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

109
109
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

150
150
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

38
38
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

63
63
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

271
271
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

210
210
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

152
152
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

852
852
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

334
334
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

127
127
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

193
193
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

223
223
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

271
271
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

588
588
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

275
275
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

260
260
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77

Meer sportnieuws