Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

208
Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

Union zit de laatste weken in een uitstekende vorm, want het heeft maar liefst tien van zijn laatste elf competitiewedstrijden gewonnen. Vooral in de aanval lijkt Sébastien Pocognoli eindelijk de juist formule gevonden te hebben.

Franjo Ivanovic en Promise David ontpopten zich immers tot een gevreesd duo en scoorden elk al elf keer in de competitie, terwijl ook Mohammed Fuseini regelmatig een doelpuntje meepikt. De ontbolstering van die drie zomeraanwinsten maakte wel enkele slachtoffers.

LEES OOK: 'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Kabangu ontploft in Schotland

Zo nam Union in januari bijvoorbeeld afscheid van Elton Kabangu. De Congolese Belg was in de zomer van 2023 overgekomen van Willem II, maar kon zich in anderhalf jaar in het Dudenpark eigenlijk nooit doorzetten. Hij scoorde in die periode amper twee keer voor Union.

Kabangu werd deze winter verhuurd aan het Schotse Hearts, waar hij zijn neus voor doelpunten plots echter teruggevonden heeft. Sinds zijn transfer zit de 27-jarige aan maar liefst zeven goals en twee assists in tien wedstrijden.

Weinig kansen bij Union

In La Dernière Heure rekent Kabangu nu af met Union. "Ik was topschutter in de voorbereiding en beslissend in de Supercup. Maar enkel in juli op de eerste speeldag mocht ik starten", blikt hij terug. "Ik had toch wat meer krediet en speelkansen verwacht. Het was lastig om naar de wedstrijden te kijken en te denken dat ik ook kon wat de andere aanvallers deden."

In principe kan het nog dat Kabangu in de zomer terugkeert bij Union, want hij trok slechts op huurbasis naar Schotland. Hearts beschikt wel over een aankoopoptie. Gezien zijn sterke prestaties lijkt de kans wel te bestaan dat die gelicht zal worden.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Union?

Meest recent

Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

1
1
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

26
26
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

28
28
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

107
107
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

179
179
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

186
186
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

70
70
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

57
57
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

183
183
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

37
37
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

100
100
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

185
185
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

710
710
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

92
92
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

141
141
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

190
190
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

193
193
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

70
70
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

121
121
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

229
229
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

449
449
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

42
42

Meer sportnieuws