Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

door
Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

Union zit de laatste weken in een uitstekende vorm, want het heeft maar liefst tien van zijn laatste elf competitiewedstrijden gewonnen. Vooral in de aanval lijkt Sébastien Pocognoli eindelijk de juist formule gevonden te hebben.

Franjo Ivanovic en Promise David ontpopten zich immers tot een gevreesd duo en scoorden elk al elf keer in de competitie, terwijl ook Mohammed Fuseini regelmatig een doelpuntje meepikt. De ontbolstering van die drie zomeraanwinsten maakte wel enkele slachtoffers.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Kabangu ontploft in Schotland

Zo nam Union in januari bijvoorbeeld afscheid van Elton Kabangu. De Congolese Belg was in de zomer van 2023 overgekomen van Willem II, maar kon zich in anderhalf jaar in het Dudenpark eigenlijk nooit doorzetten. Hij scoorde in die periode amper twee keer voor Union.

Kabangu werd deze winter verhuurd aan het Schotse Hearts, waar hij zijn neus voor doelpunten plots echter teruggevonden heeft. Sinds zijn transfer zit de 27-jarige aan maar liefst zeven goals en twee assists in tien wedstrijden.

Weinig kansen bij Union

In La Dernière Heure rekent Kabangu nu af met Union. "Ik was topschutter in de voorbereiding en beslissend in de Supercup. Maar enkel in juli op de eerste speeldag mocht ik starten", blikt hij terug. "Ik had toch wat meer krediet en speelkansen verwacht. Het was lastig om naar de wedstrijden te kijken en te denken dat ik ook kon wat de andere aanvallers deden."

In principe kan het nog dat Kabangu in de zomer terugkeert bij Union, want hij trok slechts op huurbasis naar Schotland. Hearts beschikt wel over een aankoopoptie. Gezien zijn sterke prestaties lijkt de kans wel te bestaan dat die gelicht zal worden.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Union?

Meest recent

Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

15
15
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

118
118
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

152
152
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

158
158
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

78
78
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

97
97
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

218
218
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

152
152
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

53
53
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

338
338
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

251
251
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

123
123
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

407
407
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

91
91
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

779
779
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

271
271
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

217
217
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

167
167
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

384
384
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

151
151
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

129
129
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

84
84
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

434
434
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

88
88
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

49
49

Meer sportnieuws