Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

208
Flop die plots aan lopende band scoort rekent af met Union

Union zit de laatste weken in een uitstekende vorm, want het heeft maar liefst tien van zijn laatste elf competitiewedstrijden gewonnen. Vooral in de aanval lijkt Sébastien Pocognoli eindelijk de juist formule gevonden te hebben.

Franjo Ivanovic en Promise David ontpopten zich immers tot een gevreesd duo en scoorden elk al elf keer in de competitie, terwijl ook Mohammed Fuseini regelmatig een doelpuntje meepikt. De ontbolstering van die drie zomeraanwinsten maakte wel enkele slachtoffers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

Kabangu ontploft in Schotland

Zo nam Union in januari bijvoorbeeld afscheid van Elton Kabangu. De Congolese Belg was in de zomer van 2023 overgekomen van Willem II, maar kon zich in anderhalf jaar in het Dudenpark eigenlijk nooit doorzetten. Hij scoorde in die periode amper twee keer voor Union.

Kabangu werd deze winter verhuurd aan het Schotse Hearts, waar hij zijn neus voor doelpunten plots echter teruggevonden heeft. Sinds zijn transfer zit de 27-jarige aan maar liefst zeven goals en twee assists in tien wedstrijden.

Weinig kansen bij Union

In La Dernière Heure rekent Kabangu nu af met Union. "Ik was topschutter in de voorbereiding en beslissend in de Supercup. Maar enkel in juli op de eerste speeldag mocht ik starten", blikt hij terug. "Ik had toch wat meer krediet en speelkansen verwacht. Het was lastig om naar de wedstrijden te kijken en te denken dat ik ook kon wat de andere aanvallers deden."

In principe kan het nog dat Kabangu in de zomer terugkeert bij Union, want hij trok slechts op huurbasis naar Schotland. Hearts beschikt wel over een aankoopoptie. Gezien zijn sterke prestaties lijkt de kans wel te bestaan dat die gelicht zal worden.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Union?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

7
7
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

7
7
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

12
12
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

4
4
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

73
73
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

136
136
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

158
158
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

361
361
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

313
313
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

309
309
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

42
42
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

312
312
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

79
79
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

159
159
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

84
84
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

63
63
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

377
377
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws