"Ik kan nog steeds nuttig zijn voor de Rode Duivels"

door

Vrijdag maakt Rudi Garcia de selectie bekend van de Rode Duivels voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. De verwachting is dat de Fransman voor een stijlbreuk zal zorgen ten opzichte van zijn voorganger. De kans lijkt groot dat enkele ervaren pionnen zullen terugkeren.

De voorbije dagen raakte bekend dat in de voorselectie alvast verschillende ervaren pionnen uit de Gouden Generatie zitten die onder Domenico Tedesco uit beeld verdwenen waren. Christian Benteke en Dries Mertens mogen bijvoorbeeld dromen van een selectie, maar ook Axel Witsel.

LEES OOK: The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Terugkeer Witsel bij Duivels lonkt

Garcia reisde zelfs al naar Madrid voor een gesprek met de 36-jarige. "Menselijk gezien lijkt hij een goede persoon te zijn. Het gesprek heeft me doen inzien dat hij erg goede ideeën heeft. Op voetbalvlak zie ik de zaken op dezelfde manier als hij. Het was een leuke conversatie", zegt Witsel daarover in Le Soir.

Beschikbaar is Witsel alvast zeker. Hij kondigde in 2023 nog zijn afscheid als international aan nadat hij in eerste instantie gepasseerd werd door Tedesco, maar keerde vorige zomer toch nog terug voor het EK. Dat werd door een blessure geen succes en sindsdien was hij er niet meer bij.

Witsel kan nog nuttig zijn voor Duivels

Wat zijn rol nu zal worden, valt nog af te wachten. Achterin hebben de Duivels niet al te veel overschot, maar zelf speelt Witsel ook niet meer al te vaak bij Atletico. Mogelijk zal hij dus veeleer als een soort mentor fungeren.

"We hebben ook mijn situatie besproken. Ik vertelde hem dat ik fysiek in topvorm ben, hoewel ik niet veel speel bij Atlético", verzekert Witsel wel. "Het was een goed gesprek, al heeft Rudi Garcia mij natuurlijk niets beloofd. Ik maak me geen zorgen. Ik weet dat het altijd een eer is om mijn land te vertegenwoordigen, en ik geloof dat ik nog steeds van nut kan zijn voor de nationale ploeg."

Moet hij straks opgeroepen worden voor de Rode Duivels?

Meest recent

Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

63
63
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

200
200
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

132
132
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

134
134
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

263
263
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

145
145
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

286
286
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

180
180
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

170
170
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

300
300
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

232
232
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

402
402
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

188
188
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

158
158
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

592
592
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

206
206
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

167
167
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

664
664
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

204
204
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

476
476
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

363
363
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

283
283
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

269
269
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

605
605
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

347
347

Meer sportnieuws