"Ik kan nog steeds nuttig zijn voor de Rode Duivels"

door

Vrijdag maakt Rudi Garcia de selectie bekend van de Rode Duivels voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. De verwachting is dat de Fransman voor een stijlbreuk zal zorgen ten opzichte van zijn voorganger. De kans lijkt groot dat enkele ervaren pionnen zullen terugkeren.

De voorbije dagen raakte bekend dat in de voorselectie alvast verschillende ervaren pionnen uit de Gouden Generatie zitten die onder Domenico Tedesco uit beeld verdwenen waren. Christian Benteke en Dries Mertens mogen bijvoorbeeld dromen van een selectie, maar ook Axel Witsel.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Terugkeer Witsel bij Duivels lonkt

Garcia reisde zelfs al naar Madrid voor een gesprek met de 36-jarige. "Menselijk gezien lijkt hij een goede persoon te zijn. Het gesprek heeft me doen inzien dat hij erg goede ideeën heeft. Op voetbalvlak zie ik de zaken op dezelfde manier als hij. Het was een leuke conversatie", zegt Witsel daarover in Le Soir.

Beschikbaar is Witsel alvast zeker. Hij kondigde in 2023 nog zijn afscheid als international aan nadat hij in eerste instantie gepasseerd werd door Tedesco, maar keerde vorige zomer toch nog terug voor het EK. Dat werd door een blessure geen succes en sindsdien was hij er niet meer bij.

Witsel kan nog nuttig zijn voor Duivels

Wat zijn rol nu zal worden, valt nog af te wachten. Achterin hebben de Duivels niet al te veel overschot, maar zelf speelt Witsel ook niet meer al te vaak bij Atletico. Mogelijk zal hij dus veeleer als een soort mentor fungeren.

"We hebben ook mijn situatie besproken. Ik vertelde hem dat ik fysiek in topvorm ben, hoewel ik niet veel speel bij Atlético", verzekert Witsel wel. "Het was een goed gesprek, al heeft Rudi Garcia mij natuurlijk niets beloofd. Ik maak me geen zorgen. Ik weet dat het altijd een eer is om mijn land te vertegenwoordigen, en ik geloof dat ik nog steeds van nut kan zijn voor de nationale ploeg."

Moet hij straks opgeroepen worden voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

15
15
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

9
9
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

315
315
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

32
32
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

38
38
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

235
235
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

53
53
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

290
290
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

350
350
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

49
49
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

156
156
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

128
128
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

78
78
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

266
266
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

51
51
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

306
306
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

228
228
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

295
295
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

696
696
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

286
286
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

157
157

Meer sportnieuws