"Ik kan nog steeds nuttig zijn voor de Rode Duivels"

door

Vrijdag maakt Rudi Garcia de selectie bekend van de Rode Duivels voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. De verwachting is dat de Fransman voor een stijlbreuk zal zorgen ten opzichte van zijn voorganger. De kans lijkt groot dat enkele ervaren pionnen zullen terugkeren.

De voorbije dagen raakte bekend dat in de voorselectie alvast verschillende ervaren pionnen uit de Gouden Generatie zitten die onder Domenico Tedesco uit beeld verdwenen waren. Christian Benteke en Dries Mertens mogen bijvoorbeeld dromen van een selectie, maar ook Axel Witsel.

LEES OOK: Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Terugkeer Witsel bij Duivels lonkt

Garcia reisde zelfs al naar Madrid voor een gesprek met de 36-jarige. "Menselijk gezien lijkt hij een goede persoon te zijn. Het gesprek heeft me doen inzien dat hij erg goede ideeën heeft. Op voetbalvlak zie ik de zaken op dezelfde manier als hij. Het was een leuke conversatie", zegt Witsel daarover in Le Soir.

Beschikbaar is Witsel alvast zeker. Hij kondigde in 2023 nog zijn afscheid als international aan nadat hij in eerste instantie gepasseerd werd door Tedesco, maar keerde vorige zomer toch nog terug voor het EK. Dat werd door een blessure geen succes en sindsdien was hij er niet meer bij.

Witsel kan nog nuttig zijn voor Duivels

Wat zijn rol nu zal worden, valt nog af te wachten. Achterin hebben de Duivels niet al te veel overschot, maar zelf speelt Witsel ook niet meer al te vaak bij Atletico. Mogelijk zal hij dus veeleer als een soort mentor fungeren.

"We hebben ook mijn situatie besproken. Ik vertelde hem dat ik fysiek in topvorm ben, hoewel ik niet veel speel bij Atlético", verzekert Witsel wel. "Het was een goed gesprek, al heeft Rudi Garcia mij natuurlijk niets beloofd. Ik maak me geen zorgen. Ik weet dat het altijd een eer is om mijn land te vertegenwoordigen, en ik geloof dat ik nog steeds van nut kan zijn voor de nationale ploeg."

Moet hij straks opgeroepen worden voor de Rode Duivels?

Meest recent

Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

27
27
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

10
10
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

21
21
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

58
58
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

239
239
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

176
176
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

179
179
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

230
230
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

64
64
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

487
487
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

664
664
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

210
210
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

260
260
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

292
292
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

475
475
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

682
682
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

402
402
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

401
401
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

268
268
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

155
155
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

262
262
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

92
92
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

65
65

Meer sportnieuws