"Ik kan nog steeds nuttig zijn voor de Rode Duivels"

door

Vrijdag maakt Rudi Garcia de selectie bekend van de Rode Duivels voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. De verwachting is dat de Fransman voor een stijlbreuk zal zorgen ten opzichte van zijn voorganger. De kans lijkt groot dat enkele ervaren pionnen zullen terugkeren.

De voorbije dagen raakte bekend dat in de voorselectie alvast verschillende ervaren pionnen uit de Gouden Generatie zitten die onder Domenico Tedesco uit beeld verdwenen waren. Christian Benteke en Dries Mertens mogen bijvoorbeeld dromen van een selectie, maar ook Axel Witsel.

LEES OOK: Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Terugkeer Witsel bij Duivels lonkt

Garcia reisde zelfs al naar Madrid voor een gesprek met de 36-jarige. "Menselijk gezien lijkt hij een goede persoon te zijn. Het gesprek heeft me doen inzien dat hij erg goede ideeën heeft. Op voetbalvlak zie ik de zaken op dezelfde manier als hij. Het was een leuke conversatie", zegt Witsel daarover in Le Soir.

Beschikbaar is Witsel alvast zeker. Hij kondigde in 2023 nog zijn afscheid als international aan nadat hij in eerste instantie gepasseerd werd door Tedesco, maar keerde vorige zomer toch nog terug voor het EK. Dat werd door een blessure geen succes en sindsdien was hij er niet meer bij.

Witsel kan nog nuttig zijn voor Duivels

Wat zijn rol nu zal worden, valt nog af te wachten. Achterin hebben de Duivels niet al te veel overschot, maar zelf speelt Witsel ook niet meer al te vaak bij Atletico. Mogelijk zal hij dus veeleer als een soort mentor fungeren.

"We hebben ook mijn situatie besproken. Ik vertelde hem dat ik fysiek in topvorm ben, hoewel ik niet veel speel bij Atlético", verzekert Witsel wel. "Het was een goed gesprek, al heeft Rudi Garcia mij natuurlijk niets beloofd. Ik maak me geen zorgen. Ik weet dat het altijd een eer is om mijn land te vertegenwoordigen, en ik geloof dat ik nog steeds van nut kan zijn voor de nationale ploeg."

Moet hij straks opgeroepen worden voor de Rode Duivels?

Meest recent

Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

29
29
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

8
8
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

85
85
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

19
19
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

96
96
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

85
85
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

64
64
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

179
179
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

51
51
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

76
76
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

121
121
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

196
196
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

92
92
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

198
198
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

115
115
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

133
133
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

221
221
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

74
74
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

513
513
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

407
407
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

386
386
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

315
315

Meer sportnieuws