"Ik kan nog steeds nuttig zijn voor de Rode Duivels"

131 stemmen

Vrijdag maakt Rudi Garcia de selectie bekend van de Rode Duivels voor het tweeluik tegen Oekraïne in de Nations League. De verwachting is dat de Fransman voor een stijlbreuk zal zorgen ten opzichte van zijn voorganger. De kans lijkt groot dat enkele ervaren pionnen zullen terugkeren.

De voorbije dagen raakte bekend dat in de voorselectie alvast verschillende ervaren pionnen uit de Gouden Generatie zitten die onder Domenico Tedesco uit beeld verdwenen waren. Christian Benteke en Dries Mertens mogen bijvoorbeeld dromen van een selectie, maar ook Axel Witsel.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Terugkeer Witsel bij Duivels lonkt

Garcia reisde zelfs al naar Madrid voor een gesprek met de 36-jarige. "Menselijk gezien lijkt hij een goede persoon te zijn. Het gesprek heeft me doen inzien dat hij erg goede ideeën heeft. Op voetbalvlak zie ik de zaken op dezelfde manier als hij. Het was een leuke conversatie", zegt Witsel daarover in Le Soir.

Beschikbaar is Witsel alvast zeker. Hij kondigde in 2023 nog zijn afscheid als international aan nadat hij in eerste instantie gepasseerd werd door Tedesco, maar keerde vorige zomer toch nog terug voor het EK. Dat werd door een blessure geen succes en sindsdien was hij er niet meer bij.

Witsel kan nog nuttig zijn voor Duivels

Wat zijn rol nu zal worden, valt nog af te wachten. Achterin hebben de Duivels niet al te veel overschot, maar zelf speelt Witsel ook niet meer al te vaak bij Atletico. Mogelijk zal hij dus veeleer als een soort mentor fungeren.

"We hebben ook mijn situatie besproken. Ik vertelde hem dat ik fysiek in topvorm ben, hoewel ik niet veel speel bij Atlético", verzekert Witsel wel. "Het was een goed gesprek, al heeft Rudi Garcia mij natuurlijk niets beloofd. Ik maak me geen zorgen. Ik weet dat het altijd een eer is om mijn land te vertegenwoordigen, en ik geloof dat ik nog steeds van nut kan zijn voor de nationale ploeg."

Moet hij straks opgeroepen worden voor de Rode Duivels?

Meest recent

'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

6
6
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

143
143
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

70
70
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

156
156
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

90
90
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

128
128
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

89
89
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

52
52
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

64
64
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

400
400
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

215
215
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

297
297
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

288
288
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

79
79
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

980
980
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

315
315
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

353
353
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

449
449
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

146
146
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

110
110
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

180
180
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

278
278
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

406
406

Meer sportnieuws