Sadiki nooit Rode Duivel: "Begrijp de frustraties"

door
Sadiki nooit Rode Duivel:

Er was de afgelopen weken veel te doen over de keuzes van Konstantinos Karetsas en Chemsdine Talbi voor Griekenland en Marokko. Noah Sadiki koos ook voor Congo. De middenvelder van Union SG sprak over de kritiek die dergelijke spelers krijgen na hun beslissing.

De afgelopen maanden en jaren kozen véél spelers met buitenlandse roots ook voor de Rode Duivels. Het is maar vanuit welke hoek je het bekijkt, dat haalden we eerder al aan. Dan is er nog een opvallende discussie.

LEES OOK: Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

Keuze van het hart

Zo geldt Marokko ineens als voorbeeld om spelers te ontvangen. Het is logisch dat de Marokkanen in Frankrijk, Nederland en België gaan shoppen, omdat er daar nu eenmaal grote Marokkaanse gemeenschappen zijn. In eigen land zijn de jeugdopleidingen niet bepaald indrukwekkend en om een goede nationale ploeg te hebben in de toekomst, moéten ze wel vroeg jonkies warm maken.

De kritiek was dat we in België te weinig omgaan met die spelers die elders roots hebben. Maar spreekt er niet genoeg vertrouwen uit als spelers al Talbi, Karetsas en Sadiki jarenlang voor de Belgische jeugdploegen werden opgeroepen? Een teken dat ze worden aanzien als de besten van hun generatie. Moeten we hen dan nog eens 'uitnodigen op Tubeke', waar ze alle uithoeken al kennen, en nog extra gaan pamperen? Veel geluk voor Mannaert & co, want bij de Belgische jeugdploegen spelen nu heel veel spelers die keuzes te over hebben in de toekomst. 

Sadiki over de frustraties

Vaak is het een keuze van het hart. Karetsas weet ook dat hij sportief meer kan bereiken met België. Maar Griekenland is speciaal voor hem en zijn familie. Elk dossier is anders en hangt van persoon tot persoon af. 

Sadiki begrijpt dat mensen teleurgesteld zijn dat ze ondanks het feit dat ze voor de Belgische jeugdploegen speelden én hier werden opgeleid, toch voor een ander nationaal elftal kiezen. "Ja, ik kan de frustratie begrijpen. Ik begrijp niet dat ze het woord 'verschuldigd' zeggen. Dat betekent dat sommigen denken dat ze naar hier zijn gekomen en alles hebben 'genomen' en niets aan België hebben gegeven", zegt de speler van USG aan DAZN.

"Terwijl hun ouders werken zoals iedereen. Toen ze naar school gingen, moesten ze ervoor betalen. Het inschrijvingsgeld voor de clubs moest ook betaald worden. Dus 'verschuldigd' is niet het juiste woord. Maar ik kan de frustratie begrijpen. Ik ben hier echter geboren en zal altijd fier zijn om Belg te zijn."

Is er te veel ophef omtrent deze keuzes?

Meest recent

Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

5
5
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

11
11
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

26
26
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

42
42
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

19
19
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

46
46
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

114
114
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

79
79
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

138
138
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

140
140
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

444
444
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

73
73
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

87
87
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

182
182
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

216
216
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

168
168
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

368
368
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

422
422
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

104
104
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

326
326
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

324
324
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

74
74
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

241
241
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

308
308

Meer sportnieuws