Sadiki nooit Rode Duivel: "Begrijp de frustraties"

door
Sadiki nooit Rode Duivel:

Er was de afgelopen weken veel te doen over de keuzes van Konstantinos Karetsas en Chemsdine Talbi voor Griekenland en Marokko. Noah Sadiki koos ook voor Congo. De middenvelder van Union SG sprak over de kritiek die dergelijke spelers krijgen na hun beslissing.

De afgelopen maanden en jaren kozen véél spelers met buitenlandse roots ook voor de Rode Duivels. Het is maar vanuit welke hoek je het bekijkt, dat haalden we eerder al aan. Dan is er nog een opvallende discussie.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Keuze van het hart

Zo geldt Marokko ineens als voorbeeld om spelers te ontvangen. Het is logisch dat de Marokkanen in Frankrijk, Nederland en België gaan shoppen, omdat er daar nu eenmaal grote Marokkaanse gemeenschappen zijn. In eigen land zijn de jeugdopleidingen niet bepaald indrukwekkend en om een goede nationale ploeg te hebben in de toekomst, moéten ze wel vroeg jonkies warm maken.

De kritiek was dat we in België te weinig omgaan met die spelers die elders roots hebben. Maar spreekt er niet genoeg vertrouwen uit als spelers al Talbi, Karetsas en Sadiki jarenlang voor de Belgische jeugdploegen werden opgeroepen? Een teken dat ze worden aanzien als de besten van hun generatie. Moeten we hen dan nog eens 'uitnodigen op Tubeke', waar ze alle uithoeken al kennen, en nog extra gaan pamperen? Veel geluk voor Mannaert & co, want bij de Belgische jeugdploegen spelen nu heel veel spelers die keuzes te over hebben in de toekomst. 

Sadiki over de frustraties

Vaak is het een keuze van het hart. Karetsas weet ook dat hij sportief meer kan bereiken met België. Maar Griekenland is speciaal voor hem en zijn familie. Elk dossier is anders en hangt van persoon tot persoon af. 

Sadiki begrijpt dat mensen teleurgesteld zijn dat ze ondanks het feit dat ze voor de Belgische jeugdploegen speelden én hier werden opgeleid, toch voor een ander nationaal elftal kiezen. "Ja, ik kan de frustratie begrijpen. Ik begrijp niet dat ze het woord 'verschuldigd' zeggen. Dat betekent dat sommigen denken dat ze naar hier zijn gekomen en alles hebben 'genomen' en niets aan België hebben gegeven", zegt de speler van USG aan DAZN.

"Terwijl hun ouders werken zoals iedereen. Toen ze naar school gingen, moesten ze ervoor betalen. Het inschrijvingsgeld voor de clubs moest ook betaald worden. Dus 'verschuldigd' is niet het juiste woord. Maar ik kan de frustratie begrijpen. Ik ben hier echter geboren en zal altijd fier zijn om Belg te zijn."

Is er te veel ophef omtrent deze keuzes?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

18
18
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

17
17
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

39
39
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

56
56
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

59
59
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

89
89
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

48
48
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

80
80
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

46
46
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

151
151
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

111
111
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

147
147
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

282
282
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

150
150
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

95
95
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

335
335
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

210
210
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

570
570
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

124
124
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

528
528
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

410
410
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

515
515
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

224
224
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

157
157
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

113
113

Meer sportnieuws