Sadiki nooit Rode Duivel: "Begrijp de frustraties"

184 stemmen
Sadiki nooit Rode Duivel:

Er was de afgelopen weken veel te doen over de keuzes van Konstantinos Karetsas en Chemsdine Talbi voor Griekenland en Marokko. Noah Sadiki koos ook voor Congo. De middenvelder van Union SG sprak over de kritiek die dergelijke spelers krijgen na hun beslissing.

De afgelopen maanden en jaren kozen véél spelers met buitenlandse roots ook voor de Rode Duivels. Het is maar vanuit welke hoek je het bekijkt, dat haalden we eerder al aan. Dan is er nog een opvallende discussie.

LEES OOK: Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Keuze van het hart

Zo geldt Marokko ineens als voorbeeld om spelers te ontvangen. Het is logisch dat de Marokkanen in Frankrijk, Nederland en België gaan shoppen, omdat er daar nu eenmaal grote Marokkaanse gemeenschappen zijn. In eigen land zijn de jeugdopleidingen niet bepaald indrukwekkend en om een goede nationale ploeg te hebben in de toekomst, moéten ze wel vroeg jonkies warm maken.

De kritiek was dat we in België te weinig omgaan met die spelers die elders roots hebben. Maar spreekt er niet genoeg vertrouwen uit als spelers al Talbi, Karetsas en Sadiki jarenlang voor de Belgische jeugdploegen werden opgeroepen? Een teken dat ze worden aanzien als de besten van hun generatie. Moeten we hen dan nog eens 'uitnodigen op Tubeke', waar ze alle uithoeken al kennen, en nog extra gaan pamperen? Veel geluk voor Mannaert & co, want bij de Belgische jeugdploegen spelen nu heel veel spelers die keuzes te over hebben in de toekomst. 

Sadiki over de frustraties

Vaak is het een keuze van het hart. Karetsas weet ook dat hij sportief meer kan bereiken met België. Maar Griekenland is speciaal voor hem en zijn familie. Elk dossier is anders en hangt van persoon tot persoon af. 

Sadiki begrijpt dat mensen teleurgesteld zijn dat ze ondanks het feit dat ze voor de Belgische jeugdploegen speelden én hier werden opgeleid, toch voor een ander nationaal elftal kiezen. "Ja, ik kan de frustratie begrijpen. Ik begrijp niet dat ze het woord 'verschuldigd' zeggen. Dat betekent dat sommigen denken dat ze naar hier zijn gekomen en alles hebben 'genomen' en niets aan België hebben gegeven", zegt de speler van USG aan DAZN.

"Terwijl hun ouders werken zoals iedereen. Toen ze naar school gingen, moesten ze ervoor betalen. Het inschrijvingsgeld voor de clubs moest ook betaald worden. Dus 'verschuldigd' is niet het juiste woord. Maar ik kan de frustratie begrijpen. Ik ben hier echter geboren en zal altijd fier zijn om Belg te zijn."

Is er te veel ophef omtrent deze keuzes?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

10
10
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

246
246
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

323
323
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

81
81
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

179
179
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

312
312
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

182
182
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

322
322
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

120
120
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

65
65
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

450
450
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

246
246
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1400
1400
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

68
68
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

56
56
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

465
465
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

415
415
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

321
321
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

365
365
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

246
246
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

118
118
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

515
515
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

174
174

Meer sportnieuws