Sadiki nooit Rode Duivel: "Begrijp de frustraties"

184 stemmen
Sadiki nooit Rode Duivel:

Er was de afgelopen weken veel te doen over de keuzes van Konstantinos Karetsas en Chemsdine Talbi voor Griekenland en Marokko. Noah Sadiki koos ook voor Congo. De middenvelder van Union SG sprak over de kritiek die dergelijke spelers krijgen na hun beslissing.

De afgelopen maanden en jaren kozen véél spelers met buitenlandse roots ook voor de Rode Duivels. Het is maar vanuit welke hoek je het bekijkt, dat haalden we eerder al aan. Dan is er nog een opvallende discussie.

LEES OOK: Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Keuze van het hart

Zo geldt Marokko ineens als voorbeeld om spelers te ontvangen. Het is logisch dat de Marokkanen in Frankrijk, Nederland en België gaan shoppen, omdat er daar nu eenmaal grote Marokkaanse gemeenschappen zijn. In eigen land zijn de jeugdopleidingen niet bepaald indrukwekkend en om een goede nationale ploeg te hebben in de toekomst, moéten ze wel vroeg jonkies warm maken.

De kritiek was dat we in België te weinig omgaan met die spelers die elders roots hebben. Maar spreekt er niet genoeg vertrouwen uit als spelers al Talbi, Karetsas en Sadiki jarenlang voor de Belgische jeugdploegen werden opgeroepen? Een teken dat ze worden aanzien als de besten van hun generatie. Moeten we hen dan nog eens 'uitnodigen op Tubeke', waar ze alle uithoeken al kennen, en nog extra gaan pamperen? Veel geluk voor Mannaert & co, want bij de Belgische jeugdploegen spelen nu heel veel spelers die keuzes te over hebben in de toekomst. 

Sadiki over de frustraties

Vaak is het een keuze van het hart. Karetsas weet ook dat hij sportief meer kan bereiken met België. Maar Griekenland is speciaal voor hem en zijn familie. Elk dossier is anders en hangt van persoon tot persoon af. 

Sadiki begrijpt dat mensen teleurgesteld zijn dat ze ondanks het feit dat ze voor de Belgische jeugdploegen speelden én hier werden opgeleid, toch voor een ander nationaal elftal kiezen. "Ja, ik kan de frustratie begrijpen. Ik begrijp niet dat ze het woord 'verschuldigd' zeggen. Dat betekent dat sommigen denken dat ze naar hier zijn gekomen en alles hebben 'genomen' en niets aan België hebben gegeven", zegt de speler van USG aan DAZN.

"Terwijl hun ouders werken zoals iedereen. Toen ze naar school gingen, moesten ze ervoor betalen. Het inschrijvingsgeld voor de clubs moest ook betaald worden. Dus 'verschuldigd' is niet het juiste woord. Maar ik kan de frustratie begrijpen. Ik ben hier echter geboren en zal altijd fier zijn om Belg te zijn."

Is er te veel ophef omtrent deze keuzes?

Meest recent

Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

110
110
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

22
22
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

84
84
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

191
191
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

362
362
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

224
224
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

186
186
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

287
287
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

42
42
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

114
114
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

51
51
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

116
116
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

303
303
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

261
261
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

60
60
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

224
224
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

184
184
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1254
1254
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

118
118
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

194
194
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

388
388
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

193
193
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

153
153

Meer sportnieuws