Spaanse pers: "Dé topfavoriet voor de Champions League"

door
Spaanse pers:

In de Champions League vinden vandaag en morgen de achtste finales plaats. Vanaf de kwartfinales beginnen heel wat ploegen dus te dromen van de eindzege. De Spaanse weet het bijna zeker: FC Barcelona, dat overtuigend met 3-1 won van Benfica, gaat de prijs pakken.

"Dit Barça is de favoriet om alles te winnen dit seizoen", vindt SPORT, dat een 'spectaculaire eerste helft' zag met een 'geweldige' Lamine Yamal en een 'effectieve Raphinha'. "Hij staat op 27 goals dit seizoen, met elf in de Champions League waarmee hij vooralsnog topscorer is. Daaraan moeten we nog 18 assists toevoegen."

LEES OOK: Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Barça maakt indruk

"Behalve Lamine mogen we ook Pedri niet vergeten, die op een tovenaar lijkt. De Jong verdient het eveneens om niet vergeten te worden. Een speler die z'n basisplaats kwijt leek te zijn, maar weer een belangrijke speler is geworden."

Barça maakte als geheel indruk. "Het speltempo, de snelheid en de competitiedrang is in sommige fases onverslaanbaar. Zonder overdrijven kun je zeggen dat het spel grenst aan perfectie. Bovendien konden de spelers, te midden van alle droefheid van deze week, de overwinning opdragen aan Carles Miñarro."

Straffe Yamal

Ook Mundo Deportivo had lof. "Het was een Champions League-show met misschien wel een voorspelling voor de Ballon d'Or-winnaar dit jaar", doelde het medium op Yamal. "Alleen een Marsmannetje, zoals de speler uit Rosario die 672 doelpunten voor Barça maakte, kan zo'n draai met zijn linkerbeen maken als bij het tweede Barcelona-doelpunt.'"

"Benfica had de witte vlag al gehesen, waardoor het middenveld een dansvloer werd van Pedri (gekozen tot Man of the Match, red.), De Jong, Dani Olmo en anderen. Barça liet zich zien als kandidaat om de Champions League te winnen."

Gaat Barça de CL winnen?

Meest recent

Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

18
18
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

106
106
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

149
149
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

290
290
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

113
113
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

326
326
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

617
617
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

640
640
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

219
219
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

367
367
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

229
229
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

521
521
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

841
841
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

297
297
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

749
749
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

554
554
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

322
322
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

93
93
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

428
428
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2217
2217
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

441
441
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

288
288

Meer sportnieuws