Spaanse pers: "Dé topfavoriet voor de Champions League"

door
Spaanse pers:

In de Champions League vinden vandaag en morgen de achtste finales plaats. Vanaf de kwartfinales beginnen heel wat ploegen dus te dromen van de eindzege. De Spaanse weet het bijna zeker: FC Barcelona, dat overtuigend met 3-1 won van Benfica, gaat de prijs pakken.

"Dit Barça is de favoriet om alles te winnen dit seizoen", vindt SPORT, dat een 'spectaculaire eerste helft' zag met een 'geweldige' Lamine Yamal en een 'effectieve Raphinha'. "Hij staat op 27 goals dit seizoen, met elf in de Champions League waarmee hij vooralsnog topscorer is. Daaraan moeten we nog 18 assists toevoegen."

LEES OOK: Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Barça maakt indruk

"Behalve Lamine mogen we ook Pedri niet vergeten, die op een tovenaar lijkt. De Jong verdient het eveneens om niet vergeten te worden. Een speler die z'n basisplaats kwijt leek te zijn, maar weer een belangrijke speler is geworden."

Barça maakte als geheel indruk. "Het speltempo, de snelheid en de competitiedrang is in sommige fases onverslaanbaar. Zonder overdrijven kun je zeggen dat het spel grenst aan perfectie. Bovendien konden de spelers, te midden van alle droefheid van deze week, de overwinning opdragen aan Carles Miñarro."

Straffe Yamal

Ook Mundo Deportivo had lof. "Het was een Champions League-show met misschien wel een voorspelling voor de Ballon d'Or-winnaar dit jaar", doelde het medium op Yamal. "Alleen een Marsmannetje, zoals de speler uit Rosario die 672 doelpunten voor Barça maakte, kan zo'n draai met zijn linkerbeen maken als bij het tweede Barcelona-doelpunt.'"

"Benfica had de witte vlag al gehesen, waardoor het middenveld een dansvloer werd van Pedri (gekozen tot Man of the Match, red.), De Jong, Dani Olmo en anderen. Barça liet zich zien als kandidaat om de Champions League te winnen."

Gaat Barça de CL winnen?

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

4
4
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

2
2
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

107
107
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

105
105
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

93
93
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

117
117
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

82
82
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

212
212
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

249
249
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

687
687
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

38
38
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

264
264
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

69
69
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

977
977
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

362
362
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

128
128
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

158
158
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

377
377
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

55
55
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

148
148
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2019
2019
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

598
598
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

634
634
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

226
226

Meer sportnieuws