Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

door
Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

Anderlecht had hoge verwachtingen van Marco Kana, die op termijn een grote transfersom had moeten opleveren. Maar door blessures en beperkte speelkansen heeft hij zijn potentieel nog niet kunnen bewijzen. Zijn toekomst hangt dan ook aan een zijden draadje.

Ondanks een verlengd contract en een verhuurperiode bij KV Kortrijk, werd Kana niet als toekomstig basisspeler gezien. Anderlecht had vooral het doel om geld te verdienen aan een succesvolle verhuur, maar Kana kreeg nauwelijks speeltijd en moest zijn geluk elders zoeken. Dit seizoen kwam hij niet verder dan één wedstrijdselectie zonder speeltijd, wat zijn toekomst bij de club verder in twijfel trekt.

LEES OOK: 'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

Kana heeft amper krediet bij Anderlecht

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kansen gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als een speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als een vaste basisspeler.

Tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen werd echter duidelijk dat er niet op hem gerekend werd. Na de komst van Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en de doorbraak van Theo Léoni lag er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd in het vooruitzicht voor Kana bij Anderlecht.

Anderlecht stond aan het einde van de zomermercato bovendien voor de uitdaging om de ruime spelerskern uit te dunnen, aangezien deze te groot was.

Ondanks het grote vertrouwen dat Anderlecht ogenschijnlijk in Kana had, leek het voor alle betrokken partijen het beste dat hij vorig seizoen elders speelminuten zou maken.

Anderlecht doet aan window dressing

Anderlecht wilde Marco Kana enkel verhuren, en van een definitieve transfer kon geen sprake zijn, net zoals van een uitleenbeurt met een aankoopoptie. “RSCA wil zelfs geen héél hoge aankoopoptie,” stelde Het Nieuwsblad destijds.

Het opnemen van een aankoopoptie in de huurovereenkomst voor Kana was zelfs een breekpunt voor Anderlecht, en net daarom vielen mogelijke deals met zowel KVC Westerlo als Galatasaray in het water.

KV Kortrijk was wél bereid om aan de eisen van Anderlecht tegemoet te komen en slaagde erin Kana voor één seizoen te huren, zonder optie tot aankoop.

Bovendien ging deze deal gepaard met een contractverlenging voor Kana bij Anderlecht. Vader Guéry noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, aangezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, waaronder Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Anderlecht wilde vooral nog geld verdienen aan Kana

Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, benadrukte dat de club sterk geloofde in Marco Kana, en daarom werd zijn contract verlengd voordat hij werd uitgeleend aan KV Kortrijk.

Dit gaf Anderlecht de kans om begin dit seizoen een meer ervaren, sterkere en verder ontwikkelde speler terug te krijgen.

Volgens vader Guéry lag de motivatie van Anderlecht vooral in het feit dat de club nog geld wilde verdienen aan Kana, mocht hij een succesvol seizoen bij Kortrijk doormaken.

Kana had zich zijn seizoen in West-Vlaanderen ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij dacht daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht voort te zetten.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, en dat is duidelijk niet zijn favoriete positie.

Kana krijgt (weeral) geen kans meer

De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Marco Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern. In juli meldde La Libre dat Anderlecht hem wilde laten gaan, hetzij via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer.

Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om weer aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever en had hij geen toekomst meer bij Sporting.

Dit vertaalde zich in amper één wedstrijdselectie voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moet zich vooral tevreden stellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

Is het over & out voor Kana bij Anderlecht?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

37
37
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

27
27
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

73
73
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

286
286
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

273
273
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

106
106
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

527
527
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

91
91
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

383
383
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

585
585
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

286
286
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

490
490
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

321
321
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws