Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

door
Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

Anderlecht had hoge verwachtingen van Marco Kana, die op termijn een grote transfersom had moeten opleveren. Maar door blessures en beperkte speelkansen heeft hij zijn potentieel nog niet kunnen bewijzen. Zijn toekomst hangt dan ook aan een zijden draadje.

Ondanks een verlengd contract en een verhuurperiode bij KV Kortrijk, werd Kana niet als toekomstig basisspeler gezien. Anderlecht had vooral het doel om geld te verdienen aan een succesvolle verhuur, maar Kana kreeg nauwelijks speeltijd en moest zijn geluk elders zoeken. Dit seizoen kwam hij niet verder dan één wedstrijdselectie zonder speeltijd, wat zijn toekomst bij de club verder in twijfel trekt.

Kana heeft amper krediet bij Anderlecht

LEES OOK 'Anderlecht bevestigt dramatisch nieuws: maanden out'

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kansen gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als een speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als een vaste basisspeler.

Tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen werd echter duidelijk dat er niet op hem gerekend werd. Na de komst van Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en de doorbraak van Theo Léoni lag er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd in het vooruitzicht voor Kana bij Anderlecht.

LEES OOK Filip Joos looft ‘vreemde Kompany-combinatie’: “Fantastisch!”

Anderlecht stond aan het einde van de zomermercato bovendien voor de uitdaging om de ruime spelerskern uit te dunnen, aangezien deze te groot was.

Ondanks het grote vertrouwen dat Anderlecht ogenschijnlijk in Kana had, leek het voor alle betrokken partijen het beste dat hij vorig seizoen elders speelminuten zou maken.

Anderlecht doet aan window dressing

Anderlecht wilde Marco Kana enkel verhuren, en van een definitieve transfer kon geen sprake zijn, net zoals van een uitleenbeurt met een aankoopoptie. “RSCA wil zelfs geen héél hoge aankoopoptie,” stelde Het Nieuwsblad destijds.

Het opnemen van een aankoopoptie in de huurovereenkomst voor Kana was zelfs een breekpunt voor Anderlecht, en net daarom vielen mogelijke deals met zowel KVC Westerlo als Galatasaray in het water.

KV Kortrijk was wél bereid om aan de eisen van Anderlecht tegemoet te komen en slaagde erin Kana voor één seizoen te huren, zonder optie tot aankoop.

Bovendien ging deze deal gepaard met een contractverlenging voor Kana bij Anderlecht. Vader Guéry noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, aangezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, waaronder Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Anderlecht wilde vooral nog geld verdienen aan Kana

Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, benadrukte dat de club sterk geloofde in Marco Kana, en daarom werd zijn contract verlengd voordat hij werd uitgeleend aan KV Kortrijk.

Dit gaf Anderlecht de kans om begin dit seizoen een meer ervaren, sterkere en verder ontwikkelde speler terug te krijgen.

Volgens vader Guéry lag de motivatie van Anderlecht vooral in het feit dat de club nog geld wilde verdienen aan Kana, mocht hij een succesvol seizoen bij Kortrijk doormaken.

Kana had zich zijn seizoen in West-Vlaanderen ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij dacht daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht voort te zetten.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, en dat is duidelijk niet zijn favoriete positie.

Kana krijgt (weeral) geen kans meer

De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Marco Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern. In juli meldde La Libre dat Anderlecht hem wilde laten gaan, hetzij via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer.

Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om weer aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever en had hij geen toekomst meer bij Sporting.

Dit vertaalde zich in amper één wedstrijdselectie voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moet zich vooral tevreden stellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

POLL: Is het over & out voor Kana bij Anderlecht?

Meest recent

Antwerp kondigt eerste zomertransfer officieel aan

Antwerp zal nog stevig uit zijn pijp mogen komen om in de Champions' Play-Off een Europees ticket te ...

3
3
'Knokpartijen leveren Anderlecht alsnog zware sanctie op'

Anderlecht zal in de play-offs nog moeten knokken om opnieuw een Europees ticket te pakken en dus ...

70
70
'OHL wijkt niet en eist 2 miljoen euro na bod'

OH Leuven kan wel wat uitgaand transferverkeer gebruiken, want de club maakt jaarlijks ...

17
17
Club Brugge haalt slag thuis: contract tot 2028

Club Brugge wil de doorstroming van jeugd van eigen bodem naar het eerste elftal ook de komende ...

155
155
Mannaert over kritiek aan zijn adres: "Daarover zeg ik niets meer"

Vincent Mannaert begint aan zijn eerste interlandperiode als CEO van de Koninklijke Belgische ...

20
20
'Anderlecht bevestigt dramatisch nieuws: maanden out'

Bij RSC Anderlecht had dit seizoen al met heel veel blessureleed te maken. Veel te veel om nog van ...

174
174
Riemer zorgt voor 'ophef' met keuze Ronaldo en Messi

Brian Riemer speelt met Denemarken twee topduels tegen Portugal. De Deense bondscoach kreeg op zijn ...

71
71
"Wat heeft Vanhaezebrouck na titel met Gent nog klaargespeeld?"

Rudi Garcia werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Fransman moet de Belgen ...

234
234
Borkelmans vindt opmerkelijke nieuwe uitdaging

De voorbije jaren bleef het stil rond Vital Borkelmans. Van 2018 tot 2021 was de gewezen Rode Duivel ...

64
64
België te laat voor Anderlecht-talent? "Zo werkt het niet"

Er is dezer dagen heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit. Dat is bij de KBVB ...

124
124
Vermant en Gillet mogen EK met België U19 al vergeten

Met de aanstelling van Vincent Mannaert als technisch directeur van de KBVB lijkt ook het beleid bij ...

69
69
DIW maakt Courtois volledig belachelijk: 'Domenico Tabasco is...'

Komt het nog goed tussen Thibaut Courtois en de fans van de Rode Duivels? De meningen blijven alvast ...

148
148
Jashari in de zomer weg bij Club? Rigaux is duidelijk

Na de straffe campagne van dit seizoen in de Champions League lijkt de kans groot dat Club Brugge in ...

557
557
TV-gezicht en Ruben Van Gucht clashen zwaar: 'Liep volkomen uit de hand'

Ruben Van Gucht draait al lange tijd mee in de mediawereld. De VRT-presentator is uiteraard bekend ...

74
74
Mannaert geeft uitleg bij niet-selecties Godts en Smets

De Rode Duivels nemen deze week een frisse start onder de auspiciën van bondscoach Rudi Garcia ...

301
301
'Antwerp heeft beet: tweede zomeraanwinst tekent'

In de Champions' Play-Off hoopt Antwerp nog een Europees ticket voor volgend seizoen uit de brand te ...

333
333
"Dan was El Khannouss Rode Duivel geweest"

Er was de voorbije weken heel veel te doen om de Belgische spelers met een dubbele nationaliteit, ...

146
146
Moet Overmars volledig nieuwe ploeg bouwen bij Antwerp?

Stabiliteit bleek de voorbije jaren voor veel Belgische clubs geen al te grote prioriteit. Bij ...

397
397
'Knaltransfer De Winter: volgende grootmachten melden zich'

Komende zomer lijken een aantal Rode Duivels een mooie transfer te zullen versieren. Zo lijkt het er ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt spelers, monstertransfer Karetsas'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

454
454

Meer sportnieuws