Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

623 stemmen
Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

Anderlecht had hoge verwachtingen van Marco Kana, die op termijn een grote transfersom had moeten opleveren. Maar door blessures en beperkte speelkansen heeft hij zijn potentieel nog niet kunnen bewijzen. Zijn toekomst hangt dan ook aan een zijden draadje.

Ondanks een verlengd contract en een verhuurperiode bij KV Kortrijk, werd Kana niet als toekomstig basisspeler gezien. Anderlecht had vooral het doel om geld te verdienen aan een succesvolle verhuur, maar Kana kreeg nauwelijks speeltijd en moest zijn geluk elders zoeken. Dit seizoen kwam hij niet verder dan één wedstrijdselectie zonder speeltijd, wat zijn toekomst bij de club verder in twijfel trekt.

LEES OOK: Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

Kana heeft amper krediet bij Anderlecht

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kansen gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als een speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als een vaste basisspeler.

Tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen werd echter duidelijk dat er niet op hem gerekend werd. Na de komst van Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en de doorbraak van Theo Léoni lag er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd in het vooruitzicht voor Kana bij Anderlecht.

Anderlecht stond aan het einde van de zomermercato bovendien voor de uitdaging om de ruime spelerskern uit te dunnen, aangezien deze te groot was.

Ondanks het grote vertrouwen dat Anderlecht ogenschijnlijk in Kana had, leek het voor alle betrokken partijen het beste dat hij vorig seizoen elders speelminuten zou maken.

Anderlecht doet aan window dressing

Anderlecht wilde Marco Kana enkel verhuren, en van een definitieve transfer kon geen sprake zijn, net zoals van een uitleenbeurt met een aankoopoptie. “RSCA wil zelfs geen héél hoge aankoopoptie,” stelde Het Nieuwsblad destijds.

Het opnemen van een aankoopoptie in de huurovereenkomst voor Kana was zelfs een breekpunt voor Anderlecht, en net daarom vielen mogelijke deals met zowel KVC Westerlo als Galatasaray in het water.

KV Kortrijk was wél bereid om aan de eisen van Anderlecht tegemoet te komen en slaagde erin Kana voor één seizoen te huren, zonder optie tot aankoop.

Bovendien ging deze deal gepaard met een contractverlenging voor Kana bij Anderlecht. Vader Guéry noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, aangezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, waaronder Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Anderlecht wilde vooral nog geld verdienen aan Kana

Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, benadrukte dat de club sterk geloofde in Marco Kana, en daarom werd zijn contract verlengd voordat hij werd uitgeleend aan KV Kortrijk.

Dit gaf Anderlecht de kans om begin dit seizoen een meer ervaren, sterkere en verder ontwikkelde speler terug te krijgen.

Volgens vader Guéry lag de motivatie van Anderlecht vooral in het feit dat de club nog geld wilde verdienen aan Kana, mocht hij een succesvol seizoen bij Kortrijk doormaken.

Kana had zich zijn seizoen in West-Vlaanderen ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij dacht daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht voort te zetten.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, en dat is duidelijk niet zijn favoriete positie.

Kana krijgt (weeral) geen kans meer

De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Marco Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern. In juli meldde La Libre dat Anderlecht hem wilde laten gaan, hetzij via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer.

Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om weer aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever en had hij geen toekomst meer bij Sporting.

Dit vertaalde zich in amper één wedstrijdselectie voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moet zich vooral tevreden stellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

Is het over & out voor Kana bij Anderlecht?

Meest recent

'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

110
110
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

10
10
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

231
231
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

233
233
Mannaert kiest Van Bommel om een verrassend pijnlijke reden

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

94
94
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

732
732
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

205
205
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

97
97
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

354
354
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

159
159
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

83
83
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

97
97
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

49
49
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

197
197
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

638
638
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

371
371
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

327
327
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

278
278
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

147
147
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

114
114
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

45
45
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

74
74
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

1039
1039
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

752
752
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

539
539

Meer sportnieuws