Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

623
Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

Anderlecht had hoge verwachtingen van Marco Kana, die op termijn een grote transfersom had moeten opleveren. Maar door blessures en beperkte speelkansen heeft hij zijn potentieel nog niet kunnen bewijzen. Zijn toekomst hangt dan ook aan een zijden draadje.

Ondanks een verlengd contract en een verhuurperiode bij KV Kortrijk, werd Kana niet als toekomstig basisspeler gezien. Anderlecht had vooral het doel om geld te verdienen aan een succesvolle verhuur, maar Kana kreeg nauwelijks speeltijd en moest zijn geluk elders zoeken. Dit seizoen kwam hij niet verder dan één wedstrijdselectie zonder speeltijd, wat zijn toekomst bij de club verder in twijfel trekt.

LEES OOK: Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

Kana heeft amper krediet bij Anderlecht

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kansen gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als een speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als een vaste basisspeler.

Tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen werd echter duidelijk dat er niet op hem gerekend werd. Na de komst van Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en de doorbraak van Theo Léoni lag er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd in het vooruitzicht voor Kana bij Anderlecht.

Anderlecht stond aan het einde van de zomermercato bovendien voor de uitdaging om de ruime spelerskern uit te dunnen, aangezien deze te groot was.

Ondanks het grote vertrouwen dat Anderlecht ogenschijnlijk in Kana had, leek het voor alle betrokken partijen het beste dat hij vorig seizoen elders speelminuten zou maken.

Anderlecht doet aan window dressing

Anderlecht wilde Marco Kana enkel verhuren, en van een definitieve transfer kon geen sprake zijn, net zoals van een uitleenbeurt met een aankoopoptie. “RSCA wil zelfs geen héél hoge aankoopoptie,” stelde Het Nieuwsblad destijds.

Het opnemen van een aankoopoptie in de huurovereenkomst voor Kana was zelfs een breekpunt voor Anderlecht, en net daarom vielen mogelijke deals met zowel KVC Westerlo als Galatasaray in het water.

KV Kortrijk was wél bereid om aan de eisen van Anderlecht tegemoet te komen en slaagde erin Kana voor één seizoen te huren, zonder optie tot aankoop.

Bovendien ging deze deal gepaard met een contractverlenging voor Kana bij Anderlecht. Vader Guéry noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, aangezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, waaronder Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Anderlecht wilde vooral nog geld verdienen aan Kana

Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, benadrukte dat de club sterk geloofde in Marco Kana, en daarom werd zijn contract verlengd voordat hij werd uitgeleend aan KV Kortrijk.

Dit gaf Anderlecht de kans om begin dit seizoen een meer ervaren, sterkere en verder ontwikkelde speler terug te krijgen.

Volgens vader Guéry lag de motivatie van Anderlecht vooral in het feit dat de club nog geld wilde verdienen aan Kana, mocht hij een succesvol seizoen bij Kortrijk doormaken.

Kana had zich zijn seizoen in West-Vlaanderen ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij dacht daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht voort te zetten.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, en dat is duidelijk niet zijn favoriete positie.

Kana krijgt (weeral) geen kans meer

De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Marco Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern. In juli meldde La Libre dat Anderlecht hem wilde laten gaan, hetzij via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer.

Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om weer aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever en had hij geen toekomst meer bij Sporting.

Dit vertaalde zich in amper één wedstrijdselectie voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moet zich vooral tevreden stellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

Is het over & out voor Kana bij Anderlecht?

Meest recent

Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

57
57
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

55
55
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

12
12
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

52
52
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

46
46
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

119
119
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

31
31
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

44
44
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

591
591
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

152
152
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

67
67
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

33
33
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

38
38
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

59
59
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

67
67
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

72
72
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

197
197
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

369
369
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

396
396
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

176
176
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

130
130
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

91
91
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

458
458

Meer sportnieuws