Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

623
Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

Anderlecht had hoge verwachtingen van Marco Kana, die op termijn een grote transfersom had moeten opleveren. Maar door blessures en beperkte speelkansen heeft hij zijn potentieel nog niet kunnen bewijzen. Zijn toekomst hangt dan ook aan een zijden draadje.

Ondanks een verlengd contract en een verhuurperiode bij KV Kortrijk, werd Kana niet als toekomstig basisspeler gezien. Anderlecht had vooral het doel om geld te verdienen aan een succesvolle verhuur, maar Kana kreeg nauwelijks speeltijd en moest zijn geluk elders zoeken. Dit seizoen kwam hij niet verder dan één wedstrijdselectie zonder speeltijd, wat zijn toekomst bij de club verder in twijfel trekt.

LEES OOK: De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

Kana heeft amper krediet bij Anderlecht

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kansen gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als een speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als een vaste basisspeler.

Tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen werd echter duidelijk dat er niet op hem gerekend werd. Na de komst van Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en de doorbraak van Theo Léoni lag er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd in het vooruitzicht voor Kana bij Anderlecht.

Anderlecht stond aan het einde van de zomermercato bovendien voor de uitdaging om de ruime spelerskern uit te dunnen, aangezien deze te groot was.

Ondanks het grote vertrouwen dat Anderlecht ogenschijnlijk in Kana had, leek het voor alle betrokken partijen het beste dat hij vorig seizoen elders speelminuten zou maken.

Anderlecht doet aan window dressing

Anderlecht wilde Marco Kana enkel verhuren, en van een definitieve transfer kon geen sprake zijn, net zoals van een uitleenbeurt met een aankoopoptie. “RSCA wil zelfs geen héél hoge aankoopoptie,” stelde Het Nieuwsblad destijds.

Het opnemen van een aankoopoptie in de huurovereenkomst voor Kana was zelfs een breekpunt voor Anderlecht, en net daarom vielen mogelijke deals met zowel KVC Westerlo als Galatasaray in het water.

KV Kortrijk was wél bereid om aan de eisen van Anderlecht tegemoet te komen en slaagde erin Kana voor één seizoen te huren, zonder optie tot aankoop.

Bovendien ging deze deal gepaard met een contractverlenging voor Kana bij Anderlecht. Vader Guéry noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, aangezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, waaronder Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Anderlecht wilde vooral nog geld verdienen aan Kana

Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, benadrukte dat de club sterk geloofde in Marco Kana, en daarom werd zijn contract verlengd voordat hij werd uitgeleend aan KV Kortrijk.

Dit gaf Anderlecht de kans om begin dit seizoen een meer ervaren, sterkere en verder ontwikkelde speler terug te krijgen.

Volgens vader Guéry lag de motivatie van Anderlecht vooral in het feit dat de club nog geld wilde verdienen aan Kana, mocht hij een succesvol seizoen bij Kortrijk doormaken.

Kana had zich zijn seizoen in West-Vlaanderen ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij dacht daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht voort te zetten.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, en dat is duidelijk niet zijn favoriete positie.

Kana krijgt (weeral) geen kans meer

De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Marco Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern. In juli meldde La Libre dat Anderlecht hem wilde laten gaan, hetzij via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer.

Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om weer aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever en had hij geen toekomst meer bij Sporting.

Dit vertaalde zich in amper één wedstrijdselectie voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moet zich vooral tevreden stellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

Is het over & out voor Kana bij Anderlecht?

Meest recent

Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

118
118
Van Bommel zéér duidelijk over situatie Courtois

Thibaut Courtois maakt geen deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Dat was de logica zelve, ...

54
54
Selectie Rode Duivels: Van Bommel verrast met nieuwe namen

Mark van Bommel heeft zopas zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meegedeeld. De ...

176
176
TRANSFERUURTJE: Geen Ajax of RSCA, vervanger voor Flick

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

36
36
KAA Gent plukte Anderlecht-target weg: “Andere opties”

KAA Gent wrijft zich in de handen met Mouhamed El Bachir Ngom. De verdediger is dit seizoen een ...

54
54
Vandenbroeck hangt vuile was Zulte Waregem én Vossen buiten

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een mindere periode. Dit seizoen kent Essevee ...

229
229
Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

Myron van Brederode werd afgelopen zomer nadrukkelijk in verband gebracht met een knaltransfer. ...

93
93
Anderlecht showt nieuw derde shirt: zwart en zilver

RSC Anderlecht werkt sinds dit seizoen weer samen met Adidas en het thuis en uitshirt werden al een ...

83
83
Hubert blijft streng ondanks knappe Europese zege

Union SG maakte enorm veel indruk op de eerste speeldag van de League Phase van de Europa League. De ...

45
45
Verschueren verbaast: Lukaku nooit naar Anderlecht?

Dat Romelu Lukaku ooit terug wil keren bij RSC Anderlecht is geen geheim. Toch koos Big Rom ...

270
270
Van Bommel verjongt: afvaller Rode Duivels lekt uit

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Italië aan een nieuwe campagne in de Nations ...

340
340
Frisse wind bij Rode Duivels: bittere pil voor Lukaku

Binnen enkele uren maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach wereldkundig. ...

148
148
'Game over: Bruno dumpt RSCA-talent bij grof huisvuil'

Door de toestroom aan nieuwkomers komen de jongeren van eigen bodem, en bij uitbreiding Belgen in ...

392
392
'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Afgelopen seizoen leverde Club Brugge met Nicolo Tresoldi voor het eerst sinds lang nog eens de ...

460
460
De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

De wegen van Vitor Bruno zijn ondoorgrondelijk. Ook tegen Olympique Lyon sleutelde de coach van RSC ...

273
273
‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Mark van Bommel moet zijn eerste selectie nog bekendmaken, maar ziet zijn kleedkamer nu al ...

277
277
Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

620
620
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

312
312
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

396
396
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

112
112
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

190
190
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

114
114
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

202
202
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

222
222
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

490
490

Meer sportnieuws