Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

623
Anderlecht is het zat: flink belazerd met ‘toptransfer’

Anderlecht had hoge verwachtingen van Marco Kana, die op termijn een grote transfersom had moeten opleveren. Maar door blessures en beperkte speelkansen heeft hij zijn potentieel nog niet kunnen bewijzen. Zijn toekomst hangt dan ook aan een zijden draadje.

Ondanks een verlengd contract en een verhuurperiode bij KV Kortrijk, werd Kana niet als toekomstig basisspeler gezien. Anderlecht had vooral het doel om geld te verdienen aan een succesvolle verhuur, maar Kana kreeg nauwelijks speeltijd en moest zijn geluk elders zoeken. Dit seizoen kwam hij niet verder dan één wedstrijdselectie zonder speeltijd, wat zijn toekomst bij de club verder in twijfel trekt.

LEES OOK: Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Kana heeft amper krediet bij Anderlecht

Anderlecht geloofde in het grote potentieel en de kwaliteiten van Marco Kana. Helaas heeft hij door langdurige blessures nog niet veel kansen gehad om zijn talent te tonen in het paars-witte shirt.

Vorig seizoen rekende Anderlecht op Kana als een speler die diepte bood in de selectie en goed paste in de rotatie van de ploeg, maar niet noodzakelijk als een vaste basisspeler.

Tijdens de voorbereiding op het vorige seizoen werd echter duidelijk dat er niet op hem gerekend werd. Na de komst van Justin Lonwijk, Mats Rits, Thomas Delaney en de doorbraak van Theo Léoni lag er zelfs als rotatiespeler amper speeltijd in het vooruitzicht voor Kana bij Anderlecht.

Anderlecht stond aan het einde van de zomermercato bovendien voor de uitdaging om de ruime spelerskern uit te dunnen, aangezien deze te groot was.

Ondanks het grote vertrouwen dat Anderlecht ogenschijnlijk in Kana had, leek het voor alle betrokken partijen het beste dat hij vorig seizoen elders speelminuten zou maken.

Anderlecht doet aan window dressing

Anderlecht wilde Marco Kana enkel verhuren, en van een definitieve transfer kon geen sprake zijn, net zoals van een uitleenbeurt met een aankoopoptie. “RSCA wil zelfs geen héél hoge aankoopoptie,” stelde Het Nieuwsblad destijds.

Het opnemen van een aankoopoptie in de huurovereenkomst voor Kana was zelfs een breekpunt voor Anderlecht, en net daarom vielen mogelijke deals met zowel KVC Westerlo als Galatasaray in het water.

KV Kortrijk was wél bereid om aan de eisen van Anderlecht tegemoet te komen en slaagde erin Kana voor één seizoen te huren, zonder optie tot aankoop.

Bovendien ging deze deal gepaard met een contractverlenging voor Kana bij Anderlecht. Vader Guéry noemde dit echter "window dressing" en benadrukte dat de nieuwe directie zich vooral bekommerde om haar imago, aangezien steeds meer jeugdspelers de club verlieten, waaronder Ethan Butera (Ajax), Noah Sadiki (Union SG) en Lucas Stassin (KVC Westerlo).

Anderlecht wilde vooral nog geld verdienen aan Kana

Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, benadrukte dat de club sterk geloofde in Marco Kana, en daarom werd zijn contract verlengd voordat hij werd uitgeleend aan KV Kortrijk.

Dit gaf Anderlecht de kans om begin dit seizoen een meer ervaren, sterkere en verder ontwikkelde speler terug te krijgen.

Volgens vader Guéry lag de motivatie van Anderlecht vooral in het feit dat de club nog geld wilde verdienen aan Kana, mocht hij een succesvol seizoen bij Kortrijk doormaken.

Kana had zich zijn seizoen in West-Vlaanderen ongetwijfeld anders voorgesteld. Hij dacht daar de nodige ervaring op te doen om zijn carrière bij Anderlecht voort te zetten.

De verdedigende middenvelder moest echter vaak depanneren in de verdediging, en dat is duidelijk niet zijn favoriete positie.

Kana krijgt (weeral) geen kans meer

De grote vraag was of Anderlecht zijn belofte zou nakomen en Marco Kana dit seizoen een volwaardige kans zou geven in de A-kern. In juli meldde La Libre dat Anderlecht hem wilde laten gaan, hetzij via een uitleenbeurt, hetzij via een goedkope transfer.

Ondanks zijn goede fysieke gesteldheid en zijn wens om weer aan de slag te gaan bij zijn opleidingsclub, moest hij op zoek naar een andere werkgever en had hij geen toekomst meer bij Sporting.

Dit vertaalde zich in amper één wedstrijdselectie voor de eerste ploeg dit seizoen, waarin hij geen enkele speelminuut kreeg. Kana moet zich vooral tevreden stellen met speeltijd bij de RSCA Futures.

Is het over & out voor Kana bij Anderlecht?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

2
2
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

19
19
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

21
21
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

74
74
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

39
39
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

107
107
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

130
130
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

48
48
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

20
20
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

100
100
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

127
127
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

345
345
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

334
334
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

250
250
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

198
198
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

54
54
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

33
33
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

26
26
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

96
96
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

38
38
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

160
160
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

105
105
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

196
196

Meer sportnieuws