Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

1988
Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

Antwerp ging zondag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen AA Gent. Een valse start dus voor kersvers hoofdcoach Andries Ulderink, die het roer overnam van Jonas De Roeck. Het laatste woord over diens ontslag blijkt echter nog niet gezegd.

Het stamnummer één verraste vriend en vijand door De Roeck na het gelijkspel tegen Cercle Brugge de laan uit te sturen. Gezien de erg moeilijke omstandigheden op de Bosuil, waar de middelen beperkt bleken en blessures hun tol eisten, had hij tenslotte degelijk werk geleverd door de Great Old van een plek in de top zes te verzekeren.

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Gheysens dumpt De Roeck

Bovendien werd de bekerfinale maar nipt gemist, mede door een domme rode kaart voor Denis Odoi. Toch bleek dat niet te volstaan voor voorzitter Paul Gheysens, die volgens PJ Calcoen een grote rol speelde bij de exit van De Roeck. "Gheysens heeft wel een stem gehad in dit verhaal. Blijkbaar was hij toch een beetje zijn geduld kwijt."

"Ook de spelers hebben zeker hun hand gehad in zijn ontslag. De klik was een beetje verdwenen en er waren onderlinge spanningen. Het bestuur heeft de spelersgroep gevolgd en de trainer aan de deur gezet", klinkt het in de podcast Sjotcast. Al wordt die versie van de feiten ontkend door Vincent Janssen, maandag te gast in Extra Time.

Janssen ontkent muiterij

"Of ik verrast was? Dat is een groot woord, want je wist dat de resultaten niet top waren. Op een gegeven moment merk je ook wel dat er binnen de club wat speelt. Maar het was niet alsof we na Cercle wisten dat de trainer eruit ging", aldus de ervaren spits, volgens wie De Roeck simpelweg naar behoren heeft gepresteerd in Deurne-Noord.

"Het doel was om Play-Off I te halen. Daar zijn we ondanks al die blessures ook gekomen", besluit Janssen, die wel toegeeft dat zowel de puntenoogst als het spelniveau in de afgelopen periode te wensen overliet. Al had De Roeck, in tegenstelling tot zijn collega David Hubert bij Anderlecht, zonder Odoi wie weet nog in het zadel gezeten.

Ulderink is een betere trainer dan De Roeck

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

47
47
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

72
72
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

53
53
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

385
385
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

332
332
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws