Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

1988 stemmen
Janssen doet boekje open over ontslag De Roeck bij Antwerp

Antwerp ging zondag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen AA Gent. Een valse start dus voor kersvers hoofdcoach Andries Ulderink, die het roer overnam van Jonas De Roeck. Het laatste woord over diens ontslag blijkt echter nog niet gezegd.

Het stamnummer één verraste vriend en vijand door De Roeck na het gelijkspel tegen Cercle Brugge de laan uit te sturen. Gezien de erg moeilijke omstandigheden op de Bosuil, waar de middelen beperkt bleken en blessures hun tol eisten, had hij tenslotte degelijk werk geleverd door de Great Old van een plek in de top zes te verzekeren.

LEES OOK: 'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Gheysens dumpt De Roeck

Bovendien werd de bekerfinale maar nipt gemist, mede door een domme rode kaart voor Denis Odoi. Toch bleek dat niet te volstaan voor voorzitter Paul Gheysens, die volgens PJ Calcoen een grote rol speelde bij de exit van De Roeck. "Gheysens heeft wel een stem gehad in dit verhaal. Blijkbaar was hij toch een beetje zijn geduld kwijt."

"Ook de spelers hebben zeker hun hand gehad in zijn ontslag. De klik was een beetje verdwenen en er waren onderlinge spanningen. Het bestuur heeft de spelersgroep gevolgd en de trainer aan de deur gezet", klinkt het in de podcast Sjotcast. Al wordt die versie van de feiten ontkend door Vincent Janssen, maandag te gast in Extra Time.

Janssen ontkent muiterij

"Of ik verrast was? Dat is een groot woord, want je wist dat de resultaten niet top waren. Op een gegeven moment merk je ook wel dat er binnen de club wat speelt. Maar het was niet alsof we na Cercle wisten dat de trainer eruit ging", aldus de ervaren spits, volgens wie De Roeck simpelweg naar behoren heeft gepresteerd in Deurne-Noord.

"Het doel was om Play-Off I te halen. Daar zijn we ondanks al die blessures ook gekomen", besluit Janssen, die wel toegeeft dat zowel de puntenoogst als het spelniveau in de afgelopen periode te wensen overliet. Al had De Roeck, in tegenstelling tot zijn collega David Hubert bij Anderlecht, zonder Odoi wie weet nog in het zadel gezeten.

Ulderink is een betere trainer dan De Roeck

Meest recent

Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

80
80
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

169
169
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

127
127
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

50
50
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

154
154
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

58
58
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

66
66
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

100
100
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

67
67
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

113
113
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

84
84
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

272
272
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

79
79
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

117
117
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

805
805
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

480
480
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

45
45
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

435
435
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

335
335
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

226
226
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

828
828

Meer sportnieuws