Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

door
Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

Niet elke transfer kan een schot in de roos zijn, maar in de zomer van 2013 ging Anderlecht toch wel zéér pijnlijk de mist in. Behrang Safari kwam toen over van FC Basel, maar in een interview met de Zweedse podcast Lundh liet hij weten dat Anderlecht zelfs niet wist dat hij een linksback was.

De voetbalwereld kan niet meer zonder makelaars, maar soms loopt het daar al faliekant mis. Safari deed zijn verhaal over een wel erg pijnlijke transferblunder van Anderlecht. De toenmalige manager van Safari had hem aangeboden als buitenspeler en niet als verdediger.

LEES OOK: 2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Consternatie alom

Na de eerste momenten bij Anderlecht zat Safari al meteen met zijn handen in het haar. "Ik kom daar, ik speel en ik train. Na mijn eerste trainingswedstrijd, die ik als vleugelspeler speelde, ging ik naar de trainer en zei: "Ik weet niet wat er aan de hand is, maar jullie gebruiken mij als vleugelspeler sinds ik hier ben."”

De toenmalige coach van Anderlecht, John van den Brom, wist ook niet wat er aan de hand was. “Dan begint hij wat papieren te ritselen, haalt er een uit en zegt: "Behrang Safari, linkervleugel. Dit zijn de papieren die ik heb". Daar voelde ik: "Mijn coach weet niet eens wie ik ben. Hij weet niet alleen niet wie ik ben, hij heeft ook medelijden met mij.”

Toch 63 wedstrijden 

Uiteindelijk kwam Safari toch tot 63 wedstrijden vooraleer hij voor één miljoen euro naar FC Basel vertrok. De linksback vocht voor zijn plek bij Anderlecht. “De coach zei alleen: "De aanvoerder is de linksback van dit team." Dus ik zei gewoon: "Ik zal hem prikkelen, ik zal je linksback zijn. Jij laat mij vanaf vandaag als linksback spelen.”

Het huwelijk tussen Safari en Anderlecht liep alsnog op de klippen. De 31-voudige Zweedse international pakte het vanaf dan anders aan in verband met makelaars. “Ik wilde iets meer zekerheid en garantie bij mijn volgende clubkeuze. Ik ben tenslotte bij Anderlecht terechtgekomen omdat ik daar de kans kreeg om titels te blijven winnen en in Europa te spelen.”

Vind jij dat makelaars het voetbalwereldje negatief beïnvloeden?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

32
32
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

18
18
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

20
20
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

84
84
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

65
65
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

48
48
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

213
213
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

333
333
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

78
78
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

144
144
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

204
204
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

679
679
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws