Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

426 stemmen
Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

Niet elke transfer kan een schot in de roos zijn, maar in de zomer van 2013 ging Anderlecht toch wel zéér pijnlijk de mist in. Behrang Safari kwam toen over van FC Basel, maar in een interview met de Zweedse podcast Lundh liet hij weten dat Anderlecht zelfs niet wist dat hij een linksback was.

De voetbalwereld kan niet meer zonder makelaars, maar soms loopt het daar al faliekant mis. Safari deed zijn verhaal over een wel erg pijnlijke transferblunder van Anderlecht. De toenmalige manager van Safari had hem aangeboden als buitenspeler en niet als verdediger.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Consternatie alom

Na de eerste momenten bij Anderlecht zat Safari al meteen met zijn handen in het haar. "Ik kom daar, ik speel en ik train. Na mijn eerste trainingswedstrijd, die ik als vleugelspeler speelde, ging ik naar de trainer en zei: "Ik weet niet wat er aan de hand is, maar jullie gebruiken mij als vleugelspeler sinds ik hier ben."”

De toenmalige coach van Anderlecht, John van den Brom, wist ook niet wat er aan de hand was. “Dan begint hij wat papieren te ritselen, haalt er een uit en zegt: "Behrang Safari, linkervleugel. Dit zijn de papieren die ik heb". Daar voelde ik: "Mijn coach weet niet eens wie ik ben. Hij weet niet alleen niet wie ik ben, hij heeft ook medelijden met mij.”

Toch 63 wedstrijden 

Uiteindelijk kwam Safari toch tot 63 wedstrijden vooraleer hij voor één miljoen euro naar FC Basel vertrok. De linksback vocht voor zijn plek bij Anderlecht. “De coach zei alleen: "De aanvoerder is de linksback van dit team." Dus ik zei gewoon: "Ik zal hem prikkelen, ik zal je linksback zijn. Jij laat mij vanaf vandaag als linksback spelen.”

Het huwelijk tussen Safari en Anderlecht liep alsnog op de klippen. De 31-voudige Zweedse international pakte het vanaf dan anders aan in verband met makelaars. “Ik wilde iets meer zekerheid en garantie bij mijn volgende clubkeuze. Ik ben tenslotte bij Anderlecht terechtgekomen omdat ik daar de kans kreeg om titels te blijven winnen en in Europa te spelen.”

Vind jij dat makelaars het voetbalwereldje negatief beïnvloeden?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

102
102
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

89
89
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

81
81
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

65
65
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

115
115
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

48
48
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

147
147
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

123
123
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

166
166
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

246
246
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

784
784
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

495
495
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

530
530
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

696
696
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

343
343
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2201
2201
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

192
192

Meer sportnieuws