Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

door
Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

Niet elke transfer kan een schot in de roos zijn, maar in de zomer van 2013 ging Anderlecht toch wel zéér pijnlijk de mist in. Behrang Safari kwam toen over van FC Basel, maar in een interview met de Zweedse podcast Lundh liet hij weten dat Anderlecht zelfs niet wist dat hij een linksback was.

De voetbalwereld kan niet meer zonder makelaars, maar soms loopt het daar al faliekant mis. Safari deed zijn verhaal over een wel erg pijnlijke transferblunder van Anderlecht. De toenmalige manager van Safari had hem aangeboden als buitenspeler en niet als verdediger.

LEES OOK: Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Consternatie alom

Na de eerste momenten bij Anderlecht zat Safari al meteen met zijn handen in het haar. "Ik kom daar, ik speel en ik train. Na mijn eerste trainingswedstrijd, die ik als vleugelspeler speelde, ging ik naar de trainer en zei: "Ik weet niet wat er aan de hand is, maar jullie gebruiken mij als vleugelspeler sinds ik hier ben."”

De toenmalige coach van Anderlecht, John van den Brom, wist ook niet wat er aan de hand was. “Dan begint hij wat papieren te ritselen, haalt er een uit en zegt: "Behrang Safari, linkervleugel. Dit zijn de papieren die ik heb". Daar voelde ik: "Mijn coach weet niet eens wie ik ben. Hij weet niet alleen niet wie ik ben, hij heeft ook medelijden met mij.”

Toch 63 wedstrijden 

Uiteindelijk kwam Safari toch tot 63 wedstrijden vooraleer hij voor één miljoen euro naar FC Basel vertrok. De linksback vocht voor zijn plek bij Anderlecht. “De coach zei alleen: "De aanvoerder is de linksback van dit team." Dus ik zei gewoon: "Ik zal hem prikkelen, ik zal je linksback zijn. Jij laat mij vanaf vandaag als linksback spelen.”

Het huwelijk tussen Safari en Anderlecht liep alsnog op de klippen. De 31-voudige Zweedse international pakte het vanaf dan anders aan in verband met makelaars. “Ik wilde iets meer zekerheid en garantie bij mijn volgende clubkeuze. Ik ben tenslotte bij Anderlecht terechtgekomen omdat ik daar de kans kreeg om titels te blijven winnen en in Europa te spelen.”

Vind jij dat makelaars het voetbalwereldje negatief beïnvloeden?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

7
7
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

32
32
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

83
83
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

22
22
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

121
121
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

80
80
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

83
83
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

68
68
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

164
164
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

64
64
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

129
129
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1124
1124
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

62
62
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

73
73
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

486
486
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

224
224
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

119
119
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

134
134
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1036
1036
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

379
379
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

874
874

Meer sportnieuws