Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

426
Zéér pijnlijke transferblunder Anderlecht onthuld

Niet elke transfer kan een schot in de roos zijn, maar in de zomer van 2013 ging Anderlecht toch wel zéér pijnlijk de mist in. Behrang Safari kwam toen over van FC Basel, maar in een interview met de Zweedse podcast Lundh liet hij weten dat Anderlecht zelfs niet wist dat hij een linksback was.

De voetbalwereld kan niet meer zonder makelaars, maar soms loopt het daar al faliekant mis. Safari deed zijn verhaal over een wel erg pijnlijke transferblunder van Anderlecht. De toenmalige manager van Safari had hem aangeboden als buitenspeler en niet als verdediger.

LEES OOK: Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

Consternatie alom

Na de eerste momenten bij Anderlecht zat Safari al meteen met zijn handen in het haar. "Ik kom daar, ik speel en ik train. Na mijn eerste trainingswedstrijd, die ik als vleugelspeler speelde, ging ik naar de trainer en zei: "Ik weet niet wat er aan de hand is, maar jullie gebruiken mij als vleugelspeler sinds ik hier ben."”

De toenmalige coach van Anderlecht, John van den Brom, wist ook niet wat er aan de hand was. “Dan begint hij wat papieren te ritselen, haalt er een uit en zegt: "Behrang Safari, linkervleugel. Dit zijn de papieren die ik heb". Daar voelde ik: "Mijn coach weet niet eens wie ik ben. Hij weet niet alleen niet wie ik ben, hij heeft ook medelijden met mij.”

Toch 63 wedstrijden 

Uiteindelijk kwam Safari toch tot 63 wedstrijden vooraleer hij voor één miljoen euro naar FC Basel vertrok. De linksback vocht voor zijn plek bij Anderlecht. “De coach zei alleen: "De aanvoerder is de linksback van dit team." Dus ik zei gewoon: "Ik zal hem prikkelen, ik zal je linksback zijn. Jij laat mij vanaf vandaag als linksback spelen.”

Het huwelijk tussen Safari en Anderlecht liep alsnog op de klippen. De 31-voudige Zweedse international pakte het vanaf dan anders aan in verband met makelaars. “Ik wilde iets meer zekerheid en garantie bij mijn volgende clubkeuze. Ik ben tenslotte bij Anderlecht terechtgekomen omdat ik daar de kans kreeg om titels te blijven winnen en in Europa te spelen.”

Vind jij dat makelaars het voetbalwereldje negatief beïnvloeden?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

13
13
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

66
66
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

88
88
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

75
75
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

36
36
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

137
137
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

111
111
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

157
157
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

83
83
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

90
90
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

192
192
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

123
123
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

306
306
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

90
90
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

448
448
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

558
558
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

210
210
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

141
141
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

212
212
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

203
203

Meer sportnieuws