JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

door
JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League is ongemeen spannend. Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt ook STVV zich nog te redden. De Kanaries zijn alvast hoopvol met een zes op zes in de competitie.

STVV is al vier wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en maakt nog kans op het behoud. De Kanaries tellen 31 punten en staan daarmee veertiende. Een veilige plek staat op één punt. Er steekt echter iets bij STVV.

LEES OOK: STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

Vreemde JPL-regels

Assistent Frederic De Meyer sprak met Het Nieuwsblad over de 'bizarre Jupiler Pro League-regels'. STVV kreeg dit seizoen al tien strafschoppen tegen waarvan vier door een handsbal. "De huidige regels zorgen bij verdedigers voor onnodige stress: iedereen wil vooral handspel vermijden.”

Volgens De Meyer wordt er veel te makkelijk naar de stip gewezen na een handsbal. “De aandacht gaat tegenwoordig meer naar dat aspect dan naar het pareren van de doelpoging zelf. Dat kan toch niet de bedoeling zijn? Er worden nu te veel strafschoppen cadeau gegeven in situaties waarbij er geen enkel doelgevaar is."

Speciale training 

STVV is zelfs al 'anti-handsbaltraining' aan het geven om penalty’s te ontwijken, erg vreemd. "Door een reeks voorzetten te trappen waarbij de verdedigers met de handen op hun rug die voorzetten moeten afblokken. Door dit consequent te doen, proberen we de spelers bewust te maken van de positie van hun handen. Door de huidige regels omtrent handspel zijn zulke specifieke oefeningen helaas noodzakelijk geworden”, aldus De Meyer.

Vind jij dat er te makkelijk penalty's worden gegeven na een handsbal in de JPL?

Meest recent

Fans in shock: Eerste keer Tom Waes was met ‘bucketlist-oma’

Tom Waes was het afgelopen jaar quasi niet uit de media weg te slaan. Dat had deze keer weinig te ...

1
1
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

124
124
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

163
163
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

217
217
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

785
785
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

384
384
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

113
113
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

28
28
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

406
406
'Onthuld: daarom verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

135
135
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

114
114
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

341
341
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

123
123
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

282
282
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

819
819
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

229
229
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

683
683
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

499
499
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

469
469
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

291
291
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

416
416
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

216
216
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

632
632
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

580
580

Meer sportnieuws