JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

door
JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League is ongemeen spannend. Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt ook STVV zich nog te redden. De Kanaries zijn alvast hoopvol met een zes op zes in de competitie.

STVV is al vier wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en maakt nog kans op het behoud. De Kanaries tellen 31 punten en staan daarmee veertiende. Een veilige plek staat op één punt. Er steekt echter iets bij STVV.

LEES OOK: Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

Vreemde JPL-regels

Assistent Frederic De Meyer sprak met Het Nieuwsblad over de 'bizarre Jupiler Pro League-regels'. STVV kreeg dit seizoen al tien strafschoppen tegen waarvan vier door een handsbal. "De huidige regels zorgen bij verdedigers voor onnodige stress: iedereen wil vooral handspel vermijden.”

Volgens De Meyer wordt er veel te makkelijk naar de stip gewezen na een handsbal. “De aandacht gaat tegenwoordig meer naar dat aspect dan naar het pareren van de doelpoging zelf. Dat kan toch niet de bedoeling zijn? Er worden nu te veel strafschoppen cadeau gegeven in situaties waarbij er geen enkel doelgevaar is."

Speciale training 

STVV is zelfs al 'anti-handsbaltraining' aan het geven om penalty’s te ontwijken, erg vreemd. "Door een reeks voorzetten te trappen waarbij de verdedigers met de handen op hun rug die voorzetten moeten afblokken. Door dit consequent te doen, proberen we de spelers bewust te maken van de positie van hun handen. Door de huidige regels omtrent handspel zijn zulke specifieke oefeningen helaas noodzakelijk geworden”, aldus De Meyer.

Vind jij dat er te makkelijk penalty's worden gegeven na een handsbal in de JPL?

Meest recent

Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

4
4
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

25
25
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

52
52
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

104
104
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

33
33
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

491
491
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

77
77
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

124
124
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

510
510
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

266
266
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

191
191
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

98
98
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

34
34
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

350
350
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

268
268
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

153
153
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

187
187
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

109
109
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

39
39
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

101
101
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

558
558
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

80
80
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

157
157

Meer sportnieuws