JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

door
JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League is ongemeen spannend. Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt ook STVV zich nog te redden. De Kanaries zijn alvast hoopvol met een zes op zes in de competitie.

STVV is al vier wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en maakt nog kans op het behoud. De Kanaries tellen 31 punten en staan daarmee veertiende. Een veilige plek staat op één punt. Er steekt echter iets bij STVV.

LEES OOK: 'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

Vreemde JPL-regels

Assistent Frederic De Meyer sprak met Het Nieuwsblad over de 'bizarre Jupiler Pro League-regels'. STVV kreeg dit seizoen al tien strafschoppen tegen waarvan vier door een handsbal. "De huidige regels zorgen bij verdedigers voor onnodige stress: iedereen wil vooral handspel vermijden.”

Volgens De Meyer wordt er veel te makkelijk naar de stip gewezen na een handsbal. “De aandacht gaat tegenwoordig meer naar dat aspect dan naar het pareren van de doelpoging zelf. Dat kan toch niet de bedoeling zijn? Er worden nu te veel strafschoppen cadeau gegeven in situaties waarbij er geen enkel doelgevaar is."

Speciale training 

STVV is zelfs al 'anti-handsbaltraining' aan het geven om penalty’s te ontwijken, erg vreemd. "Door een reeks voorzetten te trappen waarbij de verdedigers met de handen op hun rug die voorzetten moeten afblokken. Door dit consequent te doen, proberen we de spelers bewust te maken van de positie van hun handen. Door de huidige regels omtrent handspel zijn zulke specifieke oefeningen helaas noodzakelijk geworden”, aldus De Meyer.

Vind jij dat er te makkelijk penalty's worden gegeven na een handsbal in de JPL?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

74
74
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

9
9
'Leegloop bij Club Brugge: woekerwinst op winger'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

38
38
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

41
41
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

96
96
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

253
253
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

474
474
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

366
366
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

257
257
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

356
356
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

642
642
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

129
129
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

132
132
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

48
48
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

25
25
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

48
48
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

68
68
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

160
160
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

107
107
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

344
344
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

245
245
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

42
42
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

250
250
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

66
66
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

216
216

Meer sportnieuws