JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

door
JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League is ongemeen spannend. Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt ook STVV zich nog te redden. De Kanaries zijn alvast hoopvol met een zes op zes in de competitie.

STVV is al vier wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en maakt nog kans op het behoud. De Kanaries tellen 31 punten en staan daarmee veertiende. Een veilige plek staat op één punt. Er steekt echter iets bij STVV.

LEES OOK: Gent bedwingt Charleroi, STVV blijft foutloos tegen Westerlo

Vreemde JPL-regels

Assistent Frederic De Meyer sprak met Het Nieuwsblad over de 'bizarre Jupiler Pro League-regels'. STVV kreeg dit seizoen al tien strafschoppen tegen waarvan vier door een handsbal. "De huidige regels zorgen bij verdedigers voor onnodige stress: iedereen wil vooral handspel vermijden.”

Volgens De Meyer wordt er veel te makkelijk naar de stip gewezen na een handsbal. “De aandacht gaat tegenwoordig meer naar dat aspect dan naar het pareren van de doelpoging zelf. Dat kan toch niet de bedoeling zijn? Er worden nu te veel strafschoppen cadeau gegeven in situaties waarbij er geen enkel doelgevaar is."

Speciale training 

STVV is zelfs al 'anti-handsbaltraining' aan het geven om penalty’s te ontwijken, erg vreemd. "Door een reeks voorzetten te trappen waarbij de verdedigers met de handen op hun rug die voorzetten moeten afblokken. Door dit consequent te doen, proberen we de spelers bewust te maken van de positie van hun handen. Door de huidige regels omtrent handspel zijn zulke specifieke oefeningen helaas noodzakelijk geworden”, aldus De Meyer.

Vind jij dat er te makkelijk penalty's worden gegeven na een handsbal in de JPL?

Meest recent

“Topclub is het doel”: Vandenbroeck brandt van ambitie

Zulte Waregem was enkele jaren op rij op de dool. Essevee haalde vorig seizoen Sven Vandenbroeck ...

34
34
Lawal of Van Crombrugge? Fink velt oordeel

KRC Genk won vanavond een oefenpot tegen Hannover '96. Het werd 2-4 voor de Limburgers. Tobias Lawal ...

87
87
Red Flames eervol uit EK na waanzinnige slotfase

Op het EK in Zwitserland speelden de Red Flames hun laatste match. De Belgische dames maakten er een ...

94
94
'D-day bij Club Brugge: nieuwe twist in Jashari-soap'

Ruim een week voor de Supercup wordt Club Brugge geteisterd door transferperikelen. Hoewel het ...

644
644
'Transfersoap Brown kent gigantisch straffe plottwist'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga voorlopig nog altijd slechts één nieuwkomer in huis. ...

179
179
'Club Brugge ziet topaanwinst nog door vingers glippen'

Club Brugge haalde tot dusver al twee nieuwkomers in huis, maar daarmee is het huiswerk nog niet af ...

394
394
Overmars speelt open kaart: vertrekken of blijven?

Royal Antwerp FC lijkt in een neerwaartse spiraal te zitten. Na dubbel is het verval veel te groot. ...

346
346
Vrancken heeft 'transfernieuwtje' voor STVV-fans

STVV kent tot op heden een zeer goede voorbereiding. Trainer Wouter Vrancken mag zeer tevreden zijn ...

158
158
Keert Trebel verrassend terug naar JPL?

Er zijn nog heel wat spelers op zoek naar een nieuwe club. Adrien Trebel en Sebastien Bruzzese zijn ...

281
281
Westerlo krijgt bod binnen vanuit Major League Soccer

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

217
217
Anderlecht haalt oude succesformule vanonder het stof

RSC Anderlecht haalde met Enric Llansana een nieuwe middenvelder. Hij komt over van Go Ahead Eagles. ...

609
609
‘Janssen drijft Antwerp tot waanzin: chaos bij bestuur’

Het kluwen rond Vincent Janssen zit muurvast. Terwijl Antwerp rekent op zijn vertrek om ruimte ...

703
703
Reis eist wéér hoofdrol op in oefenpot Club Brugge

Club Brugge speelde om 18u tegen het Poolse Rakow, dat morgen ook RSC Anderlecht partij geeft. ...

309
309
'Müller krijgt plots bijzonder verrassend transfervoorstel'

Waar speelt Thomas Müller volgend seizoen? Dat is nog steeds de grote vraag. De aanvaller wordt ...

152
152
'Internazionale slijt flop Buchanan aan volgende club'

Het is al een tijdje stil rondom Tajon Buchanan. De voormalige flankspeler van Club Brugge is ...

219
219
Lommel SK en Beerschot slaan toe: "Volgden hem al lang"

Lommel SK heeft Ralf Seuntjens vastgelegd. De ervaren Nederlandse aanvaller tekende voor ...

202
202
Heymans doet verrassend boekje open over transfer naar Genk

KRC Genk haalde met Daan Heymans een nieuwe aanvallende middenvelder in huis. De Limburgers ...

209
209
Nieuwe wind bij OHL: één pion maakt nu al indruk

Oud-Heverlee Leuven is al een aantal jaren een zéér grijze ploeg. Daar moet David ...

120
120
Storm scoort hattrick bij Malinwa, Westerlo dankt Frigan

De competitiestart nadert met rasse schreden. Tijd dus voor de Belgische eersteklassers om een ...

86
86
'Transferitis in Brugge: opvallende afwezigen bij Club'

Terwijl het zowel op inkomend als uitgaand vlak wemelt van de geruchten werkt Club Brugge momenteel ...

726
726
Antwerp sluit oefenkamp af: goed en slecht nieuws voor Wils

In de laatste rechte lijn richting de competitiestart heeft Antwerp op de transfermarkt nog heel wat ...

263
263
‘Club Brugge tast diep in de buidel voor nieuwe winger’

Club Brugge staat met Aleksandar Stankovic op een zucht van een derde zomeraanwinst, maar daarmee ...

573
573
'Hasi hanteert hakbijl: Anderlecht laat duo vallen'

RSC Anderlecht ging al stevig tekeer op de transfermarkt, maar het beloven straks toch nog drukke ...

903
903
'Transfervuurwerk bij Club: wéér witte rook in Brugge'

De afgelopen weken wemelde het vooral van de geruchten op uitgaand vlak, maar nu maakt Club Brugge ...

826
826
Schokkende onthulling over crash Diogo Jota

De voetbalwereld is nog steeds in shock na het plotse overlijden van Diogo Jota en zijn broer ...

272
272

Meer sportnieuws