JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

door
JPL-regels krijgen veeg uit de pan: “Kan toch niet?!”

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League is ongemeen spannend. Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt ook STVV zich nog te redden. De Kanaries zijn alvast hoopvol met een zes op zes in de competitie.

STVV is al vier wedstrijden ongeslagen in de Jupiler Pro League en maakt nog kans op het behoud. De Kanaries tellen 31 punten en staan daarmee veertiende. Een veilige plek staat op één punt. Er steekt echter iets bij STVV.

LEES OOK: 'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

Vreemde JPL-regels

Assistent Frederic De Meyer sprak met Het Nieuwsblad over de 'bizarre Jupiler Pro League-regels'. STVV kreeg dit seizoen al tien strafschoppen tegen waarvan vier door een handsbal. "De huidige regels zorgen bij verdedigers voor onnodige stress: iedereen wil vooral handspel vermijden.”

Volgens De Meyer wordt er veel te makkelijk naar de stip gewezen na een handsbal. “De aandacht gaat tegenwoordig meer naar dat aspect dan naar het pareren van de doelpoging zelf. Dat kan toch niet de bedoeling zijn? Er worden nu te veel strafschoppen cadeau gegeven in situaties waarbij er geen enkel doelgevaar is."

Speciale training 

STVV is zelfs al 'anti-handsbaltraining' aan het geven om penalty’s te ontwijken, erg vreemd. "Door een reeks voorzetten te trappen waarbij de verdedigers met de handen op hun rug die voorzetten moeten afblokken. Door dit consequent te doen, proberen we de spelers bewust te maken van de positie van hun handen. Door de huidige regels omtrent handspel zijn zulke specifieke oefeningen helaas noodzakelijk geworden”, aldus De Meyer.

Vind jij dat er te makkelijk penalty's worden gegeven na een handsbal in de JPL?

Meest recent

Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

80
80
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

74
74
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

219
219
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

192
192
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

50
50
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

60
60
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

89
89
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

35
35
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

225
225
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

113
113
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

453
453
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

243
243
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

109
109
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

482
482
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

641
641
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

98
98
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

451
451
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

396
396
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

83
83
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

84
84
Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Lionel Messi is nog steeds voortreffelijk bezig bij Inter Miami. De Argentijn is niet zinnens om ...

56
56
Standard in dubio: cashen of nieuw contract?

Bij Standard willen ze in 2026 eindelijk weer eens de top zes halen. De Rouches zullen dan beter ...

162
162
Anderlecht met zorgen: brengt onverwachte pion soelaas?

RSC Anderlecht is 2026 begonnen met een 2-1-nederlaag tegen St. Gallen. Besnik Hasi trekt met veel ...

307
307

Meer sportnieuws