Jorthy Mokio plots afgemaakt bij Ajax: “Farioli wordt gek”

door
Jorthy Mokio plots afgemaakt bij Ajax: “Farioli wordt gek”

Jorthy Mokio ging van KAA Gent naar Ajax en bij de Amsterdammers krijgt hij dit seizoen verrassend genoeg volledig zijn kans. Na enkele sterke wedstrijden wordt de polyvalente verdediger nu plots afgemaakt in Nederland.

Mokio is de jongste debutant aller tijden bij KAA Gent, maar koos voor een uitdaging bij Ajax. Dit seizoen geeft coach Francesco Farioli de jonge Belg veel kansen, maar volgens analist Kenneth Perez heeft de Italiaan mogelijk die opdracht van het Ajax-bestuur gekregen.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Ajax grijpt in

Perez denkt dat de leiders bij Ajax heeft gezegd meer jeugdspelers een kans te geven. "Het lijkt erop dat Ajax heeft ingegrepen en tegen Farioli heeft gezegd: kijk ook even naar onze jeugdspelers. Ik zou het oké en legitiem vinden als het op die manier gaat. Je kunt als leiding toch wel zeggen: trainer, wij zijn heel blij met al die punten, maar kijk ook even naar onze jongens waar we straks van moeten profiteren."

Mokio viel tegen PEC Zwolle door de mand. De verdediger was erg slordig in zijn passing. Perez denkt dat Farioli gek wordt van Mokio. "Ik kan me voorstellen dat als Farioli Mokio ziet voetballen, dat hij daar helemaal gek van wordt. Farioli heeft helemaal geen zin in een speler die een tegenstander probeert uit te spelen op een hele gevaarlijke plek. Alleen dat is wel Ajax, de kans geven aan jeugdspelers”, zegt hij tegenover het Nederlandse ESPN.

Rode Duivels?

Mokio is één van de grote revelaties bij Ajax. De Belgische jeugdinternational werd al op verschillende posities uitgespeeld door Farioli en wordt genoemd voor een plekje in de selectie van Rudi Garcia bij de Rode Duivels. Zijn polyvalentie kan alvast een groot wapen zijn. Mokio speelde al als centrale verdediger, linksback, verdedigende middenvelder en zelfs centrale middenvelder.

Vind jij dat Jorthy Mokio al een selectie voor de Rode Duivels verdient?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

16
16
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

73
73
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

126
126
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

29
29
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

168
168
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

90
90
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

96
96
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

73
73
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

178
178
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

73
73
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

134
134
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1171
1171
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

510
510
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

233
233
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

153
153
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

138
138
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1054
1054
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

391
391
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

885
885

Meer sportnieuws