Jorthy Mokio plots afgemaakt bij Ajax: “Farioli wordt gek”

door
Jorthy Mokio plots afgemaakt bij Ajax: “Farioli wordt gek”

Jorthy Mokio ging van KAA Gent naar Ajax en bij de Amsterdammers krijgt hij dit seizoen verrassend genoeg volledig zijn kans. Na enkele sterke wedstrijden wordt de polyvalente verdediger nu plots afgemaakt in Nederland.

Mokio is de jongste debutant aller tijden bij KAA Gent, maar koos voor een uitdaging bij Ajax. Dit seizoen geeft coach Francesco Farioli de jonge Belg veel kansen, maar volgens analist Kenneth Perez heeft de Italiaan mogelijk die opdracht van het Ajax-bestuur gekregen.

LEES OOK: Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Ajax grijpt in

Perez denkt dat de leiders bij Ajax heeft gezegd meer jeugdspelers een kans te geven. "Het lijkt erop dat Ajax heeft ingegrepen en tegen Farioli heeft gezegd: kijk ook even naar onze jeugdspelers. Ik zou het oké en legitiem vinden als het op die manier gaat. Je kunt als leiding toch wel zeggen: trainer, wij zijn heel blij met al die punten, maar kijk ook even naar onze jongens waar we straks van moeten profiteren."

Mokio viel tegen PEC Zwolle door de mand. De verdediger was erg slordig in zijn passing. Perez denkt dat Farioli gek wordt van Mokio. "Ik kan me voorstellen dat als Farioli Mokio ziet voetballen, dat hij daar helemaal gek van wordt. Farioli heeft helemaal geen zin in een speler die een tegenstander probeert uit te spelen op een hele gevaarlijke plek. Alleen dat is wel Ajax, de kans geven aan jeugdspelers”, zegt hij tegenover het Nederlandse ESPN.

Rode Duivels?

Mokio is één van de grote revelaties bij Ajax. De Belgische jeugdinternational werd al op verschillende posities uitgespeeld door Farioli en wordt genoemd voor een plekje in de selectie van Rudi Garcia bij de Rode Duivels. Zijn polyvalentie kan alvast een groot wapen zijn. Mokio speelde al als centrale verdediger, linksback, verdedigende middenvelder en zelfs centrale middenvelder.

Vind jij dat Jorthy Mokio al een selectie voor de Rode Duivels verdient?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

15
15
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

26
26
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

83
83
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

49
49
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

103
103
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

37
37
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

90
90
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

243
243
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

249
249
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

336
336
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

291
291
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

145
145
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

54
54
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

249
249
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

67
67
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

540
540
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

445
445
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

167
167
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

973
973
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

150
150
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

586
586

Meer sportnieuws