Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

door
Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

Thibaut Courtois keert terug bij de Rode Duivels, maar zijn comeback zorgt voor spanningen binnen de spelersgroep. Koen Casteels kondigde zijn afscheid aan uit onvrede over de behandeling van de zaak-Courtois. Ook Timothy Castagne uitte eerder al kritiek en zou het vreemd vinden als Courtois terugkeert zonder verzoening.

De doelman heeft zich in het verleden scherp uitgelaten over teamgenoten, onder meer door hen ‘degradanten’ te noemen. Ondanks deze interne verdeeldheid heeft de voetbalbond er alles aan gedaan om Courtois terug te halen.

LEES OOK: 'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Courtois terug bij de Rode Duivels: “Er is niets veranderd”

Koen Casteels (32) heeft in de podcast MidMid zijn afscheid bij de Rode Duivels aangekondigd. De doelman is niet tevreden over de manier waarop de zaak-Thibaut Courtois is afgehandeld.

“Eerst en vooral vind ik het een beetje raar dat Courtois zelf mag beslissen dat hij terugkomt,” zei Casteels.

“En dan vind ik het heel vreemd dat de voetbalbond zo abrupt van koers verandert, de rode loper voor hem uitrolt en hem met open armen ontvangt, terwijl de situatie op zich niet veranderd is.”

Courtois kondigde eind februari, na het ontslag van bondscoach Domenico Tedesco, aan dat hij opnieuw beschikbaar is voor de Rode Duivels. Dat betekent dat Casteels zijn plaats als eerste doelman van de nationale ploeg zal verliezen.

Comeback Courtois: “Het leeft diep binnen de spelersgroep”

Thibaut Courtois wachtte op het ontslag van Domenico Tedesco om terug te keren bij de Rode Duivels, maar volgens Koen Casteels speelt er veel meer dan alleen het conflict tussen Courtois en de voormalige bondscoach.

“Dat is nog het minste,” zei Casteels in MidMid. “Er zijn nog andere dingen gebeurd en gezegd die sommige spelers diep hebben geraakt. Ik ga daar niet verder op in, maar... anders zou het niet zo diep zitten. Dit leeft nog steeds binnen de spelersgroep, en veel jongens denken er net zo over als ik.”

Bovendien is Courtois niet van plan om zijn excuses aan te bieden of een toespraak te houden voor de groep wanneer hij zich weer bij de nationale ploeg voegt.

“Als iemand uit de spelersgroep meer uitleg wil, dan moet hij die vragen stellen. Ik zal met plezier antwoorden. Als de hele groep op dat moment wil meeluisteren, ook goed,” zei Courtois in februari tegen Het Belang van Limburg.

Castagne: “Bizar als Courtois zou terugkeren alsof er niets is gebeurd”

Als we Koen Casteels mogen geloven, zijn de wonden tussen sommige spelers en Thibaut Courtois nog lang niet geheeld. Na de veelbesproken 1-1 tegen Oostenrijk – de wedstrijd die leidde tot Courtois’ vertrek bij de Rode Duivels – zou de doelman zich scherp hebben uitgelaten tegen enkele ploeggenoten, onder wie Timothy Castagne.

Kort daarna gaf Castagne een opvallend interview aan Sudpresse, waarin hij zich kritisch uitsprak over Courtois. Hij vond dat Domenico Tedesco correct had gehandeld in de zaak-Courtois en dat de doelman gewoon in de selectie had kunnen blijven, zelfs met een lichte blessure.

Castagne sprak niet namens de hele kleedkamer, maar zijn mening werd door verschillende spelers gedeeld.

Hij gaf bovendien aan dat hij het vreemd zou vinden als Courtois terugkeert alsof er niets is gebeurd en vroeg zich af of de nationale ploeg zich moet opofferen voor één speler. “We hebben ook Koen Casteels, die heel goed is, en daarnaast zijn er nog andere keepers,” voegde hij eraan toe.

Daarnaast uitte Castagne kritiek op Courtois vanwege zijn omgang met de pers, met name door het posten van een foto van zijn knie in het vliegtuig en het verhaal over een blessure tijdens zijn trouwfeest.

Courtois scherp over ‘degradanten’ in de ploeg

Na de wedstrijd tegen Oostenrijk was Thibaut Courtois niet alleen boos omdat hij niet de aanvoerdersband kreeg, maar ook omdat hij naar eigen zeggen moest samenspelen met ‘degradanten’.

“Zijn ploeggenoten kregen het ook zwaar te verduren toen hij het had over de ‘degradanten’ met wie hij nu in de nationale ploeg moet spelen. Dat was vooral een sneer naar het trio Wout Faes-Youri Tielemans-Timothy Castagne, dat met Leicester City uit de Premier League degradeerde,” schreef Het Nieuwsblad destijds.

Volgens bronnen had Courtois na de wedstrijd zijn frustraties flink geuit en enkele ploeggenoten hard aangepakt. Onder anderen Castagne, Faes, Tielemans en Dodi Lukebakio zouden het hebben moeten ontgelden.

Courtois zou moeilijk kunnen verkroppen dat zij nog steeds een basisplaats hebben bij de nationale ploeg, ondanks de degradatie van hun (toenmalige) clubs, Leicester City en Hertha BSC.

De Standaard merkte op dat de Rode Duivels prima zonder de wereldkeeper kunnen, omdat Courtois nooit echt een groepsmens is geweest. Volgens de krant werd hij de afgelopen maanden dan ook niet gemist.

Binnen de voetbalbond was men echter wél unaniem: Courtois moest koste wat kost teruggehaald worden bij de Rode Duivels.

Is de terugkeer van Courtois een goede zaak voor de Duivels?

Meest recent

'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

57
57
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

11
11
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

9
9
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

218
218
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

61
61
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

89
89
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

375
375
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

82
82
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

410
410
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

130
130
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

397
397
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

378
378
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

197
197
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

206
206
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

596
596
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

318
318
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

74
74
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1033
1033
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

366
366
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

399
399
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

264
264

Meer sportnieuws