Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

door
Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

Thibaut Courtois keert terug bij de Rode Duivels, maar zijn comeback zorgt voor spanningen binnen de spelersgroep. Koen Casteels kondigde zijn afscheid aan uit onvrede over de behandeling van de zaak-Courtois. Ook Timothy Castagne uitte eerder al kritiek en zou het vreemd vinden als Courtois terugkeert zonder verzoening.

De doelman heeft zich in het verleden scherp uitgelaten over teamgenoten, onder meer door hen ‘degradanten’ te noemen. Ondanks deze interne verdeeldheid heeft de voetbalbond er alles aan gedaan om Courtois terug te halen.

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Courtois terug bij de Rode Duivels: “Er is niets veranderd”

Koen Casteels (32) heeft in de podcast MidMid zijn afscheid bij de Rode Duivels aangekondigd. De doelman is niet tevreden over de manier waarop de zaak-Thibaut Courtois is afgehandeld.

“Eerst en vooral vind ik het een beetje raar dat Courtois zelf mag beslissen dat hij terugkomt,” zei Casteels.

“En dan vind ik het heel vreemd dat de voetbalbond zo abrupt van koers verandert, de rode loper voor hem uitrolt en hem met open armen ontvangt, terwijl de situatie op zich niet veranderd is.”

Courtois kondigde eind februari, na het ontslag van bondscoach Domenico Tedesco, aan dat hij opnieuw beschikbaar is voor de Rode Duivels. Dat betekent dat Casteels zijn plaats als eerste doelman van de nationale ploeg zal verliezen.

Comeback Courtois: “Het leeft diep binnen de spelersgroep”

Thibaut Courtois wachtte op het ontslag van Domenico Tedesco om terug te keren bij de Rode Duivels, maar volgens Koen Casteels speelt er veel meer dan alleen het conflict tussen Courtois en de voormalige bondscoach.

“Dat is nog het minste,” zei Casteels in MidMid. “Er zijn nog andere dingen gebeurd en gezegd die sommige spelers diep hebben geraakt. Ik ga daar niet verder op in, maar... anders zou het niet zo diep zitten. Dit leeft nog steeds binnen de spelersgroep, en veel jongens denken er net zo over als ik.”

Bovendien is Courtois niet van plan om zijn excuses aan te bieden of een toespraak te houden voor de groep wanneer hij zich weer bij de nationale ploeg voegt.

“Als iemand uit de spelersgroep meer uitleg wil, dan moet hij die vragen stellen. Ik zal met plezier antwoorden. Als de hele groep op dat moment wil meeluisteren, ook goed,” zei Courtois in februari tegen Het Belang van Limburg.

Castagne: “Bizar als Courtois zou terugkeren alsof er niets is gebeurd”

Als we Koen Casteels mogen geloven, zijn de wonden tussen sommige spelers en Thibaut Courtois nog lang niet geheeld. Na de veelbesproken 1-1 tegen Oostenrijk – de wedstrijd die leidde tot Courtois’ vertrek bij de Rode Duivels – zou de doelman zich scherp hebben uitgelaten tegen enkele ploeggenoten, onder wie Timothy Castagne.

Kort daarna gaf Castagne een opvallend interview aan Sudpresse, waarin hij zich kritisch uitsprak over Courtois. Hij vond dat Domenico Tedesco correct had gehandeld in de zaak-Courtois en dat de doelman gewoon in de selectie had kunnen blijven, zelfs met een lichte blessure.

Castagne sprak niet namens de hele kleedkamer, maar zijn mening werd door verschillende spelers gedeeld.

Hij gaf bovendien aan dat hij het vreemd zou vinden als Courtois terugkeert alsof er niets is gebeurd en vroeg zich af of de nationale ploeg zich moet opofferen voor één speler. “We hebben ook Koen Casteels, die heel goed is, en daarnaast zijn er nog andere keepers,” voegde hij eraan toe.

Daarnaast uitte Castagne kritiek op Courtois vanwege zijn omgang met de pers, met name door het posten van een foto van zijn knie in het vliegtuig en het verhaal over een blessure tijdens zijn trouwfeest.

Courtois scherp over ‘degradanten’ in de ploeg

Na de wedstrijd tegen Oostenrijk was Thibaut Courtois niet alleen boos omdat hij niet de aanvoerdersband kreeg, maar ook omdat hij naar eigen zeggen moest samenspelen met ‘degradanten’.

“Zijn ploeggenoten kregen het ook zwaar te verduren toen hij het had over de ‘degradanten’ met wie hij nu in de nationale ploeg moet spelen. Dat was vooral een sneer naar het trio Wout Faes-Youri Tielemans-Timothy Castagne, dat met Leicester City uit de Premier League degradeerde,” schreef Het Nieuwsblad destijds.

Volgens bronnen had Courtois na de wedstrijd zijn frustraties flink geuit en enkele ploeggenoten hard aangepakt. Onder anderen Castagne, Faes, Tielemans en Dodi Lukebakio zouden het hebben moeten ontgelden.

Courtois zou moeilijk kunnen verkroppen dat zij nog steeds een basisplaats hebben bij de nationale ploeg, ondanks de degradatie van hun (toenmalige) clubs, Leicester City en Hertha BSC.

De Standaard merkte op dat de Rode Duivels prima zonder de wereldkeeper kunnen, omdat Courtois nooit echt een groepsmens is geweest. Volgens de krant werd hij de afgelopen maanden dan ook niet gemist.

Binnen de voetbalbond was men echter wél unaniem: Courtois moest koste wat kost teruggehaald worden bij de Rode Duivels.

Is de terugkeer van Courtois een goede zaak voor de Duivels?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

50
50
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

34
34
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

26
26
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

50
50
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

95
95
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

209
209
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

127
127
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

170
170
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

368
368
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

195
195
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

275
275
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

534
534
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

100
100
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

32
32
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

204
204
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

201
201
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

140
140
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

56
56
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

189
189
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

44
44
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

149
149
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

614
614
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

388
388
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

309
309
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

270
270
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

53
53

Meer sportnieuws