Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

door
Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

Thibaut Courtois keert terug bij de Rode Duivels, maar zijn comeback zorgt voor spanningen binnen de spelersgroep. Koen Casteels kondigde zijn afscheid aan uit onvrede over de behandeling van de zaak-Courtois. Ook Timothy Castagne uitte eerder al kritiek en zou het vreemd vinden als Courtois terugkeert zonder verzoening.

De doelman heeft zich in het verleden scherp uitgelaten over teamgenoten, onder meer door hen ‘degradanten’ te noemen. Ondanks deze interne verdeeldheid heeft de voetbalbond er alles aan gedaan om Courtois terug te halen.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Courtois terug bij de Rode Duivels: “Er is niets veranderd”

Koen Casteels (32) heeft in de podcast MidMid zijn afscheid bij de Rode Duivels aangekondigd. De doelman is niet tevreden over de manier waarop de zaak-Thibaut Courtois is afgehandeld.

“Eerst en vooral vind ik het een beetje raar dat Courtois zelf mag beslissen dat hij terugkomt,” zei Casteels.

“En dan vind ik het heel vreemd dat de voetbalbond zo abrupt van koers verandert, de rode loper voor hem uitrolt en hem met open armen ontvangt, terwijl de situatie op zich niet veranderd is.”

Courtois kondigde eind februari, na het ontslag van bondscoach Domenico Tedesco, aan dat hij opnieuw beschikbaar is voor de Rode Duivels. Dat betekent dat Casteels zijn plaats als eerste doelman van de nationale ploeg zal verliezen.

Comeback Courtois: “Het leeft diep binnen de spelersgroep”

Thibaut Courtois wachtte op het ontslag van Domenico Tedesco om terug te keren bij de Rode Duivels, maar volgens Koen Casteels speelt er veel meer dan alleen het conflict tussen Courtois en de voormalige bondscoach.

“Dat is nog het minste,” zei Casteels in MidMid. “Er zijn nog andere dingen gebeurd en gezegd die sommige spelers diep hebben geraakt. Ik ga daar niet verder op in, maar... anders zou het niet zo diep zitten. Dit leeft nog steeds binnen de spelersgroep, en veel jongens denken er net zo over als ik.”

Bovendien is Courtois niet van plan om zijn excuses aan te bieden of een toespraak te houden voor de groep wanneer hij zich weer bij de nationale ploeg voegt.

“Als iemand uit de spelersgroep meer uitleg wil, dan moet hij die vragen stellen. Ik zal met plezier antwoorden. Als de hele groep op dat moment wil meeluisteren, ook goed,” zei Courtois in februari tegen Het Belang van Limburg.

Castagne: “Bizar als Courtois zou terugkeren alsof er niets is gebeurd”

Als we Koen Casteels mogen geloven, zijn de wonden tussen sommige spelers en Thibaut Courtois nog lang niet geheeld. Na de veelbesproken 1-1 tegen Oostenrijk – de wedstrijd die leidde tot Courtois’ vertrek bij de Rode Duivels – zou de doelman zich scherp hebben uitgelaten tegen enkele ploeggenoten, onder wie Timothy Castagne.

Kort daarna gaf Castagne een opvallend interview aan Sudpresse, waarin hij zich kritisch uitsprak over Courtois. Hij vond dat Domenico Tedesco correct had gehandeld in de zaak-Courtois en dat de doelman gewoon in de selectie had kunnen blijven, zelfs met een lichte blessure.

Castagne sprak niet namens de hele kleedkamer, maar zijn mening werd door verschillende spelers gedeeld.

Hij gaf bovendien aan dat hij het vreemd zou vinden als Courtois terugkeert alsof er niets is gebeurd en vroeg zich af of de nationale ploeg zich moet opofferen voor één speler. “We hebben ook Koen Casteels, die heel goed is, en daarnaast zijn er nog andere keepers,” voegde hij eraan toe.

Daarnaast uitte Castagne kritiek op Courtois vanwege zijn omgang met de pers, met name door het posten van een foto van zijn knie in het vliegtuig en het verhaal over een blessure tijdens zijn trouwfeest.

Courtois scherp over ‘degradanten’ in de ploeg

Na de wedstrijd tegen Oostenrijk was Thibaut Courtois niet alleen boos omdat hij niet de aanvoerdersband kreeg, maar ook omdat hij naar eigen zeggen moest samenspelen met ‘degradanten’.

“Zijn ploeggenoten kregen het ook zwaar te verduren toen hij het had over de ‘degradanten’ met wie hij nu in de nationale ploeg moet spelen. Dat was vooral een sneer naar het trio Wout Faes-Youri Tielemans-Timothy Castagne, dat met Leicester City uit de Premier League degradeerde,” schreef Het Nieuwsblad destijds.

Volgens bronnen had Courtois na de wedstrijd zijn frustraties flink geuit en enkele ploeggenoten hard aangepakt. Onder anderen Castagne, Faes, Tielemans en Dodi Lukebakio zouden het hebben moeten ontgelden.

Courtois zou moeilijk kunnen verkroppen dat zij nog steeds een basisplaats hebben bij de nationale ploeg, ondanks de degradatie van hun (toenmalige) clubs, Leicester City en Hertha BSC.

De Standaard merkte op dat de Rode Duivels prima zonder de wereldkeeper kunnen, omdat Courtois nooit echt een groepsmens is geweest. Volgens de krant werd hij de afgelopen maanden dan ook niet gemist.

Binnen de voetbalbond was men echter wél unaniem: Courtois moest koste wat kost teruggehaald worden bij de Rode Duivels.

Is de terugkeer van Courtois een goede zaak voor de Duivels?

Meest recent

‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

25
25
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

42
42
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

15
15
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

122
122
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

41
41
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

359
359
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

364
364
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

327
327
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

505
505
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

380
380
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

298
298
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

165
165
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

463
463
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

622
622
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

128
128
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

463
463
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

404
404
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

568
568
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

217
217
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

143
143
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

527
527
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

96
96
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

281
281
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

588
588
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

909
909

Meer sportnieuws