Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

door
Dan barst de bom: Rode Duivels onder hoogspanning

Thibaut Courtois keert terug bij de Rode Duivels, maar zijn comeback zorgt voor spanningen binnen de spelersgroep. Koen Casteels kondigde zijn afscheid aan uit onvrede over de behandeling van de zaak-Courtois. Ook Timothy Castagne uitte eerder al kritiek en zou het vreemd vinden als Courtois terugkeert zonder verzoening.

De doelman heeft zich in het verleden scherp uitgelaten over teamgenoten, onder meer door hen ‘degradanten’ te noemen. Ondanks deze interne verdeeldheid heeft de voetbalbond er alles aan gedaan om Courtois terug te halen.

LEES OOK: Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

Courtois terug bij de Rode Duivels: “Er is niets veranderd”

Koen Casteels (32) heeft in de podcast MidMid zijn afscheid bij de Rode Duivels aangekondigd. De doelman is niet tevreden over de manier waarop de zaak-Thibaut Courtois is afgehandeld.

“Eerst en vooral vind ik het een beetje raar dat Courtois zelf mag beslissen dat hij terugkomt,” zei Casteels.

“En dan vind ik het heel vreemd dat de voetbalbond zo abrupt van koers verandert, de rode loper voor hem uitrolt en hem met open armen ontvangt, terwijl de situatie op zich niet veranderd is.”

Courtois kondigde eind februari, na het ontslag van bondscoach Domenico Tedesco, aan dat hij opnieuw beschikbaar is voor de Rode Duivels. Dat betekent dat Casteels zijn plaats als eerste doelman van de nationale ploeg zal verliezen.

Comeback Courtois: “Het leeft diep binnen de spelersgroep”

Thibaut Courtois wachtte op het ontslag van Domenico Tedesco om terug te keren bij de Rode Duivels, maar volgens Koen Casteels speelt er veel meer dan alleen het conflict tussen Courtois en de voormalige bondscoach.

“Dat is nog het minste,” zei Casteels in MidMid. “Er zijn nog andere dingen gebeurd en gezegd die sommige spelers diep hebben geraakt. Ik ga daar niet verder op in, maar... anders zou het niet zo diep zitten. Dit leeft nog steeds binnen de spelersgroep, en veel jongens denken er net zo over als ik.”

Bovendien is Courtois niet van plan om zijn excuses aan te bieden of een toespraak te houden voor de groep wanneer hij zich weer bij de nationale ploeg voegt.

“Als iemand uit de spelersgroep meer uitleg wil, dan moet hij die vragen stellen. Ik zal met plezier antwoorden. Als de hele groep op dat moment wil meeluisteren, ook goed,” zei Courtois in februari tegen Het Belang van Limburg.

Castagne: “Bizar als Courtois zou terugkeren alsof er niets is gebeurd”

Als we Koen Casteels mogen geloven, zijn de wonden tussen sommige spelers en Thibaut Courtois nog lang niet geheeld. Na de veelbesproken 1-1 tegen Oostenrijk – de wedstrijd die leidde tot Courtois’ vertrek bij de Rode Duivels – zou de doelman zich scherp hebben uitgelaten tegen enkele ploeggenoten, onder wie Timothy Castagne.

Kort daarna gaf Castagne een opvallend interview aan Sudpresse, waarin hij zich kritisch uitsprak over Courtois. Hij vond dat Domenico Tedesco correct had gehandeld in de zaak-Courtois en dat de doelman gewoon in de selectie had kunnen blijven, zelfs met een lichte blessure.

Castagne sprak niet namens de hele kleedkamer, maar zijn mening werd door verschillende spelers gedeeld.

Hij gaf bovendien aan dat hij het vreemd zou vinden als Courtois terugkeert alsof er niets is gebeurd en vroeg zich af of de nationale ploeg zich moet opofferen voor één speler. “We hebben ook Koen Casteels, die heel goed is, en daarnaast zijn er nog andere keepers,” voegde hij eraan toe.

Daarnaast uitte Castagne kritiek op Courtois vanwege zijn omgang met de pers, met name door het posten van een foto van zijn knie in het vliegtuig en het verhaal over een blessure tijdens zijn trouwfeest.

Courtois scherp over ‘degradanten’ in de ploeg

Na de wedstrijd tegen Oostenrijk was Thibaut Courtois niet alleen boos omdat hij niet de aanvoerdersband kreeg, maar ook omdat hij naar eigen zeggen moest samenspelen met ‘degradanten’.

“Zijn ploeggenoten kregen het ook zwaar te verduren toen hij het had over de ‘degradanten’ met wie hij nu in de nationale ploeg moet spelen. Dat was vooral een sneer naar het trio Wout Faes-Youri Tielemans-Timothy Castagne, dat met Leicester City uit de Premier League degradeerde,” schreef Het Nieuwsblad destijds.

Volgens bronnen had Courtois na de wedstrijd zijn frustraties flink geuit en enkele ploeggenoten hard aangepakt. Onder anderen Castagne, Faes, Tielemans en Dodi Lukebakio zouden het hebben moeten ontgelden.

Courtois zou moeilijk kunnen verkroppen dat zij nog steeds een basisplaats hebben bij de nationale ploeg, ondanks de degradatie van hun (toenmalige) clubs, Leicester City en Hertha BSC.

De Standaard merkte op dat de Rode Duivels prima zonder de wereldkeeper kunnen, omdat Courtois nooit echt een groepsmens is geweest. Volgens de krant werd hij de afgelopen maanden dan ook niet gemist.

Binnen de voetbalbond was men echter wél unaniem: Courtois moest koste wat kost teruggehaald worden bij de Rode Duivels.

Is de terugkeer van Courtois een goede zaak voor de Duivels?

Meest recent

Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

102
102
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

88
88
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

78
78
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

66
66
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

37
37
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

47
47
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

96
96
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

192
192
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

52
52
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

90
90
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

55
55
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

747
747
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

102
102
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

64
64
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

36
36
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

239
239
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

270
270
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

222
222
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

83
83
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

262
262
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

947
947
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

305
305
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

686
686
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

39
39
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

100
100

Meer sportnieuws