Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

584 stemmen
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

De reguliere competitie nadert haar ontknoping, en dus neemt ook de druk op het arbitragekorps alsmaar toe. In het wekelijkse Under Review vertelt Jonathan Lardot namens het Referee Department hoe de Belgische scheidsrechters het er afgelopen weekend vanaf hebben gebracht.

Ten opzichte van de voorbije weken lieten onze refs op speeldag 29 weinig tot geen steken vallen. Al was er wel wat te doen om de late penalty voor KRC Genk tegen Dender. Wim Smet werd door de VAR naar het scherm geroepen wegens mogelijk handspel, al leken de beelden geen duidelijk uitsluitsel te bieden. Daar is Lardot het evenwel niet mee eens.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Gelukje voor Genk?

"Een prima interventie van de videoref. Ik begrijp dat Wim Smet het contact niet ziet, want het is een chaotische fase, maar hoewel de verdediger zijn elleboog plooit is de arm weg van het lichaam. De bal verandert ook duidelijk van snelheid en richting door het contact. Het reglement is nu eenmaal wat het is, ondanks alle discussie daaromtrent", klinkt het.

"Deze strafschop valt dus te verdedigen. Het is ook niet de eerste keer dat de bal voor zo een actie op de stip wordt gelegd, dus we zijn consequent", aldus Lardot, volgens wie het dus wel degelijk Gilles Ruyssen was die de overtreding beging. Hij kreeg ook een gele kaart, hoewel op de herhalingen de bal eerder op Nathan Rôdes zijn hand lijkt af te wijken. 

Beerschot bestolen?

Over naar Beerschot, waar Ewan Henderson op bezoek bij STVV aan het truitje van Didier Lamkel Zé ging hangen met een penalty én rode kaart tot gevolg. "De overtreding is misschien licht maar duidelijk. De verdediger neemt een risico door hem te hinderen en uit evenwicht te brengen. Wat dat betreft steunen we de beslissing van de ref", aldus Lardot.

Ook over de kleur van de kaart bestaat geen discussie. "Het is een open doelkans en Henderson tracht niet de bal te spelen. Dan verplicht het reglement om hem uit te sluiten", luidt het. Tot slot is Lardot het ook volmondig eens met de rode kaart voor OH Leuven-middenvelder William Balikwisha, die tegen KV Kortrijk op Brecht Dejaegere zijn enkel ging staan.

🚀

Goede uitleg van Lardot?

Meest recent

'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

17
17
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

51
51
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

46
46
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

31
31
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

60
60
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

82
82
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

75
75
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

119
119
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

80
80
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

107
107
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

305
305
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

146
146
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

137
137
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

85
85
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

156
156
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

251
251
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

54
54
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

220
220
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

556
556
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1290
1290
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

180
180
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

278
278
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

161
161
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

130
130

Meer sportnieuws