Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

door
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

De reguliere competitie nadert haar ontknoping, en dus neemt ook de druk op het arbitragekorps alsmaar toe. In het wekelijkse Under Review vertelt Jonathan Lardot namens het Referee Department hoe de Belgische scheidsrechters het er afgelopen weekend vanaf hebben gebracht.

Ten opzichte van de voorbije weken lieten onze refs op speeldag 29 weinig tot geen steken vallen. Al was er wel wat te doen om de late penalty voor KRC Genk tegen Dender. Wim Smet werd door de VAR naar het scherm geroepen wegens mogelijk handspel, al leken de beelden geen duidelijk uitsluitsel te bieden. Daar is Lardot het evenwel niet mee eens.

LEES OOK: OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

Gelukje voor Genk?

"Een prima interventie van de videoref. Ik begrijp dat Wim Smet het contact niet ziet, want het is een chaotische fase, maar hoewel de verdediger zijn elleboog plooit is de arm weg van het lichaam. De bal verandert ook duidelijk van snelheid en richting door het contact. Het reglement is nu eenmaal wat het is, ondanks alle discussie daaromtrent", klinkt het.

"Deze strafschop valt dus te verdedigen. Het is ook niet de eerste keer dat de bal voor zo een actie op de stip wordt gelegd, dus we zijn consequent", aldus Lardot, volgens wie het dus wel degelijk Gilles Ruyssen was die de overtreding beging. Hij kreeg ook een gele kaart, hoewel op de herhalingen de bal eerder op Nathan Rôdes zijn hand lijkt af te wijken. 

Beerschot bestolen?

Over naar Beerschot, waar Ewan Henderson op bezoek bij STVV aan het truitje van Didier Lamkel Zé ging hangen met een penalty én rode kaart tot gevolg. "De overtreding is misschien licht maar duidelijk. De verdediger neemt een risico door hem te hinderen en uit evenwicht te brengen. Wat dat betreft steunen we de beslissing van de ref", aldus Lardot.

Ook over de kleur van de kaart bestaat geen discussie. "Het is een open doelkans en Henderson tracht niet de bal te spelen. Dan verplicht het reglement om hem uit te sluiten", luidt het. Tot slot is Lardot het ook volmondig eens met de rode kaart voor OH Leuven-middenvelder William Balikwisha, die tegen KV Kortrijk op Brecht Dejaegere zijn enkel ging staan.

Goede uitleg van Lardot?

Meest recent

‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

10
10
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

18
18
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

58
58
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

105
105
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

106
106
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

297
297
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

42
42
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

790
790
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

54
54
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

377
377
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

264
264
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

138
138
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

326
326
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

189
189
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

556
556
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

56
56
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

184
184
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

155
155
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

57
57
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

174
174
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

181
181
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

131
131
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

206
206
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

105
105
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43

Meer sportnieuws