Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

door
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

De reguliere competitie nadert haar ontknoping, en dus neemt ook de druk op het arbitragekorps alsmaar toe. In het wekelijkse Under Review vertelt Jonathan Lardot namens het Referee Department hoe de Belgische scheidsrechters het er afgelopen weekend vanaf hebben gebracht.

Ten opzichte van de voorbije weken lieten onze refs op speeldag 29 weinig tot geen steken vallen. Al was er wel wat te doen om de late penalty voor KRC Genk tegen Dender. Wim Smet werd door de VAR naar het scherm geroepen wegens mogelijk handspel, al leken de beelden geen duidelijk uitsluitsel te bieden. Daar is Lardot het evenwel niet mee eens.

LEES OOK: Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

Gelukje voor Genk?

"Een prima interventie van de videoref. Ik begrijp dat Wim Smet het contact niet ziet, want het is een chaotische fase, maar hoewel de verdediger zijn elleboog plooit is de arm weg van het lichaam. De bal verandert ook duidelijk van snelheid en richting door het contact. Het reglement is nu eenmaal wat het is, ondanks alle discussie daaromtrent", klinkt het.

"Deze strafschop valt dus te verdedigen. Het is ook niet de eerste keer dat de bal voor zo een actie op de stip wordt gelegd, dus we zijn consequent", aldus Lardot, volgens wie het dus wel degelijk Gilles Ruyssen was die de overtreding beging. Hij kreeg ook een gele kaart, hoewel op de herhalingen de bal eerder op Nathan Rôdes zijn hand lijkt af te wijken. 

Beerschot bestolen?

Over naar Beerschot, waar Ewan Henderson op bezoek bij STVV aan het truitje van Didier Lamkel Zé ging hangen met een penalty én rode kaart tot gevolg. "De overtreding is misschien licht maar duidelijk. De verdediger neemt een risico door hem te hinderen en uit evenwicht te brengen. Wat dat betreft steunen we de beslissing van de ref", aldus Lardot.

Ook over de kleur van de kaart bestaat geen discussie. "Het is een open doelkans en Henderson tracht niet de bal te spelen. Dan verplicht het reglement om hem uit te sluiten", luidt het. Tot slot is Lardot het ook volmondig eens met de rode kaart voor OH Leuven-middenvelder William Balikwisha, die tegen KV Kortrijk op Brecht Dejaegere zijn enkel ging staan.

Goede uitleg van Lardot?

Meest recent

Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

8
8
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

144
144
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

8
8
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

105
105
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

225
225
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

128
128
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

39
39
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

217
217
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

62
62
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

81
81
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

217
217
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

352
352
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

96
96
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

82
82
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

145
145
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

235
235
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1064
1064
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

189
189
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

301
301
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

166
166
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

186
186
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

508
508
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

241
241
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

319
319

Meer sportnieuws