Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

584 stemmen
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

De reguliere competitie nadert haar ontknoping, en dus neemt ook de druk op het arbitragekorps alsmaar toe. In het wekelijkse Under Review vertelt Jonathan Lardot namens het Referee Department hoe de Belgische scheidsrechters het er afgelopen weekend vanaf hebben gebracht.

Ten opzichte van de voorbije weken lieten onze refs op speeldag 29 weinig tot geen steken vallen. Al was er wel wat te doen om de late penalty voor KRC Genk tegen Dender. Wim Smet werd door de VAR naar het scherm geroepen wegens mogelijk handspel, al leken de beelden geen duidelijk uitsluitsel te bieden. Daar is Lardot het evenwel niet mee eens.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Gelukje voor Genk?

"Een prima interventie van de videoref. Ik begrijp dat Wim Smet het contact niet ziet, want het is een chaotische fase, maar hoewel de verdediger zijn elleboog plooit is de arm weg van het lichaam. De bal verandert ook duidelijk van snelheid en richting door het contact. Het reglement is nu eenmaal wat het is, ondanks alle discussie daaromtrent", klinkt het.

"Deze strafschop valt dus te verdedigen. Het is ook niet de eerste keer dat de bal voor zo een actie op de stip wordt gelegd, dus we zijn consequent", aldus Lardot, volgens wie het dus wel degelijk Gilles Ruyssen was die de overtreding beging. Hij kreeg ook een gele kaart, hoewel op de herhalingen de bal eerder op Nathan Rôdes zijn hand lijkt af te wijken. 

Beerschot bestolen?

Over naar Beerschot, waar Ewan Henderson op bezoek bij STVV aan het truitje van Didier Lamkel Zé ging hangen met een penalty én rode kaart tot gevolg. "De overtreding is misschien licht maar duidelijk. De verdediger neemt een risico door hem te hinderen en uit evenwicht te brengen. Wat dat betreft steunen we de beslissing van de ref", aldus Lardot.

Ook over de kleur van de kaart bestaat geen discussie. "Het is een open doelkans en Henderson tracht niet de bal te spelen. Dan verplicht het reglement om hem uit te sluiten", luidt het. Tot slot is Lardot het ook volmondig eens met de rode kaart voor OH Leuven-middenvelder William Balikwisha, die tegen KV Kortrijk op Brecht Dejaegere zijn enkel ging staan.

🚀

Goede uitleg van Lardot?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

23
23
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

135
135
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

409
409
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

84
84
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

131
131
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

217
217
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

30
30
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

445
445
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

162
162
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

145
145
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

51
51
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

84
84
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

63
63
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

418
418
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

240
240
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

554
554
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

176
176
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

118
118
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

140
140
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

157
157
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

207
207
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

177
177
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

149
149
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

542
542
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

642
642

Meer sportnieuws