Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

door
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 29

De reguliere competitie nadert haar ontknoping, en dus neemt ook de druk op het arbitragekorps alsmaar toe. In het wekelijkse Under Review vertelt Jonathan Lardot namens het Referee Department hoe de Belgische scheidsrechters het er afgelopen weekend vanaf hebben gebracht.

Ten opzichte van de voorbije weken lieten onze refs op speeldag 29 weinig tot geen steken vallen. Al was er wel wat te doen om de late penalty voor KRC Genk tegen Dender. Wim Smet werd door de VAR naar het scherm geroepen wegens mogelijk handspel, al leken de beelden geen duidelijk uitsluitsel te bieden. Daar is Lardot het evenwel niet mee eens.

LEES OOK: Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Gelukje voor Genk?

"Een prima interventie van de videoref. Ik begrijp dat Wim Smet het contact niet ziet, want het is een chaotische fase, maar hoewel de verdediger zijn elleboog plooit is de arm weg van het lichaam. De bal verandert ook duidelijk van snelheid en richting door het contact. Het reglement is nu eenmaal wat het is, ondanks alle discussie daaromtrent", klinkt het.

"Deze strafschop valt dus te verdedigen. Het is ook niet de eerste keer dat de bal voor zo een actie op de stip wordt gelegd, dus we zijn consequent", aldus Lardot, volgens wie het dus wel degelijk Gilles Ruyssen was die de overtreding beging. Hij kreeg ook een gele kaart, hoewel op de herhalingen de bal eerder op Nathan Rôdes zijn hand lijkt af te wijken. 

Beerschot bestolen?

Over naar Beerschot, waar Ewan Henderson op bezoek bij STVV aan het truitje van Didier Lamkel Zé ging hangen met een penalty én rode kaart tot gevolg. "De overtreding is misschien licht maar duidelijk. De verdediger neemt een risico door hem te hinderen en uit evenwicht te brengen. Wat dat betreft steunen we de beslissing van de ref", aldus Lardot.

Ook over de kleur van de kaart bestaat geen discussie. "Het is een open doelkans en Henderson tracht niet de bal te spelen. Dan verplicht het reglement om hem uit te sluiten", luidt het. Tot slot is Lardot het ook volmondig eens met de rode kaart voor OH Leuven-middenvelder William Balikwisha, die tegen KV Kortrijk op Brecht Dejaegere zijn enkel ging staan.

Goede uitleg van Lardot?

Meest recent

'Leko hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

22
22
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

26
26
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

39
39
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

71
71
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

193
193
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

31
31
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

258
258
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

24
24
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

86
86
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

78
78
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

666
666
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

58
58
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

183
183
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

91
91
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

89
89
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

131
131
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

117
117
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

96
96
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

38
38
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

75
75
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

205
205
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

436
436
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

239
239

Meer sportnieuws