Van den Keybus velt pijnlijk oordeel over Anderlecht

door
Van den Keybus velt pijnlijk oordeel over Anderlecht

KVC Westerlo speelde zeer sterk tegen Anderlecht en overklaste de Brusselaars. De 2-0 was zelfs gevleid voor de ooit zo fiere Belgische topclub. Thomas Van den Keybus genoot na de zeer belangrijke zege voor de Kemphanen.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Beresterk Westerlo

Bij Anderlecht waren er amper spelers op niveau. Enkel Ludwig Augustinsson haalde van begin tot eind een goed niveau. Hij is altijd stabiel, maar voor de rest vonden we geen spelers die de norm haalden bij RSCA. De Zweed maakte zich ook enkele keren boos. Tevergeefs.

Van den Keybus zag dat Westerlo veel meer honger had. Dat is een zeer pijnlijke constatering. Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs en je zou denken dat er net veel honger is… Niet dus. 

"Ik won in de eerste helft zo goed als alle duels, mijn passes kwamen aan en ik voelde me geweldig. We heersten op het middenveld. Het snelle doelpunt bevrijdde ons en Do (Dogucan Haspolat, red.) scoorde de 2-0 met een wereldgoal. Dit was een do or die-duel. We hebben alles gegeven en toonden meer grinta dan Anderlecht”, zei de middenvelder aan Gazet van Antwerpen.

Gretiger dan Anderlecht

Westerlo rekent zich nog niet rijk. Ze tellen momenteel 34 punten, maar Cercle Brugge heeft er 32. De Kemphanen spelen komend weekend op het veld van Beerschot, terwijl Cercle Brugge naar Anderlecht gaat. Al zijn de Bruggelingen daar niet kansloos als RSCA weer zo tam voor de dag komt.

Westerlo wist op het juiste moment de zege te pakken. Deze prestatie geeft nog maar eens aan dat het eigenlijk onbegrijpelijk is dat Timmy Simons & co tot de laatste speeldag moeten knokken voor de Play-Downs. Intern zullen de nodige analyses gemaakt moeten worden hoe dit kan.

Gaat Westerlo winnen bij Beerschot?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

58
58
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

14
14
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

84
84
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

83
83
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

55
55
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

202
202
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

89
89
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

472
472
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

384
384
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

430
430
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

113
113
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

585
585
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

202
202
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

260
260
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

319
319
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

85
85
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

229
229
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

197
197
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

85
85
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

103
103
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

314
314
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

301
301
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

268
268

Meer sportnieuws