Van den Keybus velt pijnlijk oordeel over Anderlecht

door
Van den Keybus velt pijnlijk oordeel over Anderlecht

KVC Westerlo speelde zeer sterk tegen Anderlecht en overklaste de Brusselaars. De 2-0 was zelfs gevleid voor de ooit zo fiere Belgische topclub. Thomas Van den Keybus genoot na de zeer belangrijke zege voor de Kemphanen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Beresterk Westerlo

Bij Anderlecht waren er amper spelers op niveau. Enkel Ludwig Augustinsson haalde van begin tot eind een goed niveau. Hij is altijd stabiel, maar voor de rest vonden we geen spelers die de norm haalden bij RSCA. De Zweed maakte zich ook enkele keren boos. Tevergeefs.

Van den Keybus zag dat Westerlo veel meer honger had. Dat is een zeer pijnlijke constatering. Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs en je zou denken dat er net veel honger is… Niet dus. 

"Ik won in de eerste helft zo goed als alle duels, mijn passes kwamen aan en ik voelde me geweldig. We heersten op het middenveld. Het snelle doelpunt bevrijdde ons en Do (Dogucan Haspolat, red.) scoorde de 2-0 met een wereldgoal. Dit was een do or die-duel. We hebben alles gegeven en toonden meer grinta dan Anderlecht”, zei de middenvelder aan Gazet van Antwerpen.

Gretiger dan Anderlecht

Westerlo rekent zich nog niet rijk. Ze tellen momenteel 34 punten, maar Cercle Brugge heeft er 32. De Kemphanen spelen komend weekend op het veld van Beerschot, terwijl Cercle Brugge naar Anderlecht gaat. Al zijn de Bruggelingen daar niet kansloos als RSCA weer zo tam voor de dag komt.

Westerlo wist op het juiste moment de zege te pakken. Deze prestatie geeft nog maar eens aan dat het eigenlijk onbegrijpelijk is dat Timmy Simons & co tot de laatste speeldag moeten knokken voor de Play-Downs. Intern zullen de nodige analyses gemaakt moeten worden hoe dit kan.

Gaat Westerlo winnen bij Beerschot?

Meest recent

Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

6
6
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

3
3
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

18
18
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilt na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

120
120
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

151
151
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

123
123
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

153
153
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

127
127
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

54
54
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

141
141
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

98
98
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

199
199
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

239
239
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

59
59
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

134
134
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

425
425
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

64
64
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

345
345
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

244
244
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96

Meer sportnieuws