"Hij heeft niet het niveau voor Anderlecht"

door

Anderlecht beleefde zondag een nieuw dieptepunt, want het ging met 2-0 verliezen in Westerlo. Dat ging bovendien gepaard met een dramatische prestatie, waardoor de alarmbellen massaal afgaan rond de club.

Zo komt bijvoorbeeld ook David Hubert onder vuur te liggen. Zelf wees de trainer op een gebrek aan inzet, maar dat vertelt niet het volledige verhaal van het seizoen van Anderlecht. Dat stond ook voor de wanvertoning in Het Kuipje al vierde op ruime afstand van de top drie.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Rits krijgt veeg uit de pan

In de podcast Dans Le Vestiaire haalt journalist Marc Delire snoeihard uit naar Anderlecht. Hij wijst op een manifest gebrek aan kwaliteit en neemt één speler in het bijzonder in het vizier. "Ik blijf ervan overtuigd dat Mats Rits niets te zoeken heeft bij Anderlecht", poneerde hij.

"Vroeger had je bij Anderlecht uitstekende spelers die soms eens een slechte match speelden. Nu heb je matige spelers die af en toe eens een goede wedstrijd spelen", legt Delire de vinger op de wonde. "Het shirt van Anderlecht wordt te makkelijk aan bepaalde spelers gegeven."

Anderlecht mist kwaliteit in elke linie

Rits is dus zeker niet het enige probleem bij Anderlecht. Delire ziet dat het gebrek aan kwaliteit zich doorzet in elke linie en dat de kern in vergelijking met vorig seizoen zeker niet verbeterd is.

"Achterin was de opbouw vorig seizoen magnifiek. Nu staan daar jongens die zo bang zijn dat ze niet eens een pass van drie meter kunnen geven. Maar het is wel vanuit de verdediging dat elke aanval begint", merkt hij op. "Op het middenveld draait het ook niet als een Stroeykens niet op niveau is. En vooraan Vazquez... Sorry, maar op een gegeven moment moet je toch je conclusies trekken."

Heeft Anderlecht te weinig kwaliteit?

Meest recent

‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

6
6
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

32
32
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

62
62
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

244
244
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

65
65
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

60
60
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

140
140
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

83
83
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

69
69
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

119
119
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

228
228
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

64
64
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

164
164
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

53
53
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

311
311
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

149
149
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

134
134
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

69
69
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

133
133
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

48
48
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

468
468
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

66
66

Meer sportnieuws