"Hij heeft niet het niveau voor Anderlecht"

door

Anderlecht beleefde zondag een nieuw dieptepunt, want het ging met 2-0 verliezen in Westerlo. Dat ging bovendien gepaard met een dramatische prestatie, waardoor de alarmbellen massaal afgaan rond de club.

Zo komt bijvoorbeeld ook David Hubert onder vuur te liggen. Zelf wees de trainer op een gebrek aan inzet, maar dat vertelt niet het volledige verhaal van het seizoen van Anderlecht. Dat stond ook voor de wanvertoning in Het Kuipje al vierde op ruime afstand van de top drie.

LEES OOK: Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Rits krijgt veeg uit de pan

In de podcast Dans Le Vestiaire haalt journalist Marc Delire snoeihard uit naar Anderlecht. Hij wijst op een manifest gebrek aan kwaliteit en neemt één speler in het bijzonder in het vizier. "Ik blijf ervan overtuigd dat Mats Rits niets te zoeken heeft bij Anderlecht", poneerde hij.

"Vroeger had je bij Anderlecht uitstekende spelers die soms eens een slechte match speelden. Nu heb je matige spelers die af en toe eens een goede wedstrijd spelen", legt Delire de vinger op de wonde. "Het shirt van Anderlecht wordt te makkelijk aan bepaalde spelers gegeven."

Anderlecht mist kwaliteit in elke linie

Rits is dus zeker niet het enige probleem bij Anderlecht. Delire ziet dat het gebrek aan kwaliteit zich doorzet in elke linie en dat de kern in vergelijking met vorig seizoen zeker niet verbeterd is.

"Achterin was de opbouw vorig seizoen magnifiek. Nu staan daar jongens die zo bang zijn dat ze niet eens een pass van drie meter kunnen geven. Maar het is wel vanuit de verdediging dat elke aanval begint", merkt hij op. "Op het middenveld draait het ook niet als een Stroeykens niet op niveau is. En vooraan Vazquez... Sorry, maar op een gegeven moment moet je toch je conclusies trekken."

Heeft Anderlecht te weinig kwaliteit?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

14
14
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

32
32
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

188
188
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

45
45
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

73
73
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

100
100
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

232
232
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

246
246
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

48
48
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

290
290
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

262
262
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

173
173
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

300
300
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

271
271
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

33
33
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

229
229
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

46
46
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

238
238
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

199
199
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

158
158
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

206
206
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

402
402
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

546
546

Meer sportnieuws