"Hij heeft niet het niveau voor Anderlecht"

1139 stemmen

Anderlecht beleefde zondag een nieuw dieptepunt, want het ging met 2-0 verliezen in Westerlo. Dat ging bovendien gepaard met een dramatische prestatie, waardoor de alarmbellen massaal afgaan rond de club.

Zo komt bijvoorbeeld ook David Hubert onder vuur te liggen. Zelf wees de trainer op een gebrek aan inzet, maar dat vertelt niet het volledige verhaal van het seizoen van Anderlecht. Dat stond ook voor de wanvertoning in Het Kuipje al vierde op ruime afstand van de top drie.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Rits krijgt veeg uit de pan

In de podcast Dans Le Vestiaire haalt journalist Marc Delire snoeihard uit naar Anderlecht. Hij wijst op een manifest gebrek aan kwaliteit en neemt één speler in het bijzonder in het vizier. "Ik blijf ervan overtuigd dat Mats Rits niets te zoeken heeft bij Anderlecht", poneerde hij.

"Vroeger had je bij Anderlecht uitstekende spelers die soms eens een slechte match speelden. Nu heb je matige spelers die af en toe eens een goede wedstrijd spelen", legt Delire de vinger op de wonde. "Het shirt van Anderlecht wordt te makkelijk aan bepaalde spelers gegeven."

Anderlecht mist kwaliteit in elke linie

Rits is dus zeker niet het enige probleem bij Anderlecht. Delire ziet dat het gebrek aan kwaliteit zich doorzet in elke linie en dat de kern in vergelijking met vorig seizoen zeker niet verbeterd is.

"Achterin was de opbouw vorig seizoen magnifiek. Nu staan daar jongens die zo bang zijn dat ze niet eens een pass van drie meter kunnen geven. Maar het is wel vanuit de verdediging dat elke aanval begint", merkt hij op. "Op het middenveld draait het ook niet als een Stroeykens niet op niveau is. En vooraan Vazquez... Sorry, maar op een gegeven moment moet je toch je conclusies trekken."

Heeft Anderlecht te weinig kwaliteit?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

93
93
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

228
228
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

902
902
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

103
103
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

152
152
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

72
72
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

69
69
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

162
162
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

200
200
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

158
158
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

294
294
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

386
386
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

202
202
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

860
860
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws