"Hij heeft niet het niveau voor Anderlecht"

1139 stemmen

Anderlecht beleefde zondag een nieuw dieptepunt, want het ging met 2-0 verliezen in Westerlo. Dat ging bovendien gepaard met een dramatische prestatie, waardoor de alarmbellen massaal afgaan rond de club.

Zo komt bijvoorbeeld ook David Hubert onder vuur te liggen. Zelf wees de trainer op een gebrek aan inzet, maar dat vertelt niet het volledige verhaal van het seizoen van Anderlecht. Dat stond ook voor de wanvertoning in Het Kuipje al vierde op ruime afstand van de top drie.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Rits krijgt veeg uit de pan

In de podcast Dans Le Vestiaire haalt journalist Marc Delire snoeihard uit naar Anderlecht. Hij wijst op een manifest gebrek aan kwaliteit en neemt één speler in het bijzonder in het vizier. "Ik blijf ervan overtuigd dat Mats Rits niets te zoeken heeft bij Anderlecht", poneerde hij.

"Vroeger had je bij Anderlecht uitstekende spelers die soms eens een slechte match speelden. Nu heb je matige spelers die af en toe eens een goede wedstrijd spelen", legt Delire de vinger op de wonde. "Het shirt van Anderlecht wordt te makkelijk aan bepaalde spelers gegeven."

Anderlecht mist kwaliteit in elke linie

Rits is dus zeker niet het enige probleem bij Anderlecht. Delire ziet dat het gebrek aan kwaliteit zich doorzet in elke linie en dat de kern in vergelijking met vorig seizoen zeker niet verbeterd is.

"Achterin was de opbouw vorig seizoen magnifiek. Nu staan daar jongens die zo bang zijn dat ze niet eens een pass van drie meter kunnen geven. Maar het is wel vanuit de verdediging dat elke aanval begint", merkt hij op. "Op het middenveld draait het ook niet als een Stroeykens niet op niveau is. En vooraan Vazquez... Sorry, maar op een gegeven moment moet je toch je conclusies trekken."

Heeft Anderlecht te weinig kwaliteit?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

107
107
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

89
89
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

81
81
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

65
65
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

115
115
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

49
49
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

147
147
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

123
123
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

166
166
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

246
246
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

788
788
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

495
495
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

532
532
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

696
696
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

344
344
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2203
2203
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

192
192

Meer sportnieuws