'Garcia haalt nog 2 debutanten bij voorselectie Duivels'

door
'Garcia haalt nog 2 debutanten bij voorselectie Duivels'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Het lijkt nu al vast te staan dat de Fransman andere accenten zal leggen dan zijn voorganger Domenico Tedesco. Heel wat spelers mogen rekenen op een terugkeer of een eerste selectie.

De voorbije dagen lekten immers al heel wat opvallende namen uit de ruime voorselectie voor de matchen tegen Oekraïne uit. Zo zou Garcia een terugkeer van Axel Witsel overwegen, terwijl ook heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in aanmerking komen.

LEES OOK: Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Nog meer namen uit voorselectie Garcia lekken uit

Zo zou Garcia ook Matte Smets, Jarne Steuckers, Bryan Heynen, Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Hans Vanaken, Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Killian Sardella, Senne Lammens, Zeno Van den Bosch en Olivier Deman in zijn voorselectie opgenomen hebben.

Maar ook in het buitenland houdt hij de nodige Belgische talenten in de gaten. Zo weet La Dernière Heure dat ook Nicolas Raskin en Lucas Stassin mogen dromen van hun eerste selectie. Ook zij maken deel uit van de ruime groep die Garcia samengesteld heeft.

Raskin en Stassin kunnen eerste selectie versieren

Beide spelers waren vaste waardes bij de jeugdselecties en de Jonge Duivels, maar zetten de stap naar het A-elftal nog niet. Nu kan dat wel gebeuren, met dank aan hun sterke prestaties bij hun clubs dit seizoen.

De 24-jarige Raskin is de laatste weken en maanden immers uitstekende op dreef bij Rangers. Hij toonde zich vorige week bijvoorbeeld nog met een knappe assist in de Europa League. Stassin (20) speelt sinds de zomer dan weer voor Saint-Etienne, waar hij intussen toch ook al aan zes goals en vijf assists in de Ligue 1 zit.

Zouden zij een selectie verdienen?

Meest recent

Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

20
20
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

4
4
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

125
125
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

75
75
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

22
22
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

263
263
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

64
64
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

76
76
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

41
41
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

139
139
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

79
79
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

73
73
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

21
21
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

30
30
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

153
153
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

172
172
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

134
134
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

133
133
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

255
255
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

330
330
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

137
137
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

527
527

Meer sportnieuws