'Garcia haalt nog 2 debutanten bij voorselectie Duivels'

486
'Garcia haalt nog 2 debutanten bij voorselectie Duivels'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Het lijkt nu al vast te staan dat de Fransman andere accenten zal leggen dan zijn voorganger Domenico Tedesco. Heel wat spelers mogen rekenen op een terugkeer of een eerste selectie.

De voorbije dagen lekten immers al heel wat opvallende namen uit de ruime voorselectie voor de matchen tegen Oekraïne uit. Zo zou Garcia een terugkeer van Axel Witsel overwegen, terwijl ook heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in aanmerking komen.

LEES OOK: Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Nog meer namen uit voorselectie Garcia lekken uit

Zo zou Garcia ook Matte Smets, Jarne Steuckers, Bryan Heynen, Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Hans Vanaken, Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Killian Sardella, Senne Lammens, Zeno Van den Bosch en Olivier Deman in zijn voorselectie opgenomen hebben.

Maar ook in het buitenland houdt hij de nodige Belgische talenten in de gaten. Zo weet La Dernière Heure dat ook Nicolas Raskin en Lucas Stassin mogen dromen van hun eerste selectie. Ook zij maken deel uit van de ruime groep die Garcia samengesteld heeft.

Raskin en Stassin kunnen eerste selectie versieren

Beide spelers waren vaste waardes bij de jeugdselecties en de Jonge Duivels, maar zetten de stap naar het A-elftal nog niet. Nu kan dat wel gebeuren, met dank aan hun sterke prestaties bij hun clubs dit seizoen.

De 24-jarige Raskin is de laatste weken en maanden immers uitstekende op dreef bij Rangers. Hij toonde zich vorige week bijvoorbeeld nog met een knappe assist in de Europa League. Stassin (20) speelt sinds de zomer dan weer voor Saint-Etienne, waar hij intussen toch ook al aan zes goals en vijf assists in de Ligue 1 zit.

Zouden zij een selectie verdienen?

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

11
11
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

4
4
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

26
26
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

18
18
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

54
54
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

28
28
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

33
33
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

8
8
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

87
87
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

175
175
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

184
184
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

418
418
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

356
356
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

336
336
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

341
341
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

92
92
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

171
171
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

145
145
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

91
91
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws