Westerlo draait Coosemans een loer: "Bewuste beslissing"

door
Westerlo draait Coosemans een loer:

Anderlecht beleefde zondag een zeer pijnlijke namiddag in Westerlo. De Kemphanen zijn traditioneel een zwart beest voo Paars-Wit en dat bleek nog maar eens, want ze stuntten door met 2-0 te winnen.

Daarvoor moet Anderlecht in eerste instantie naar zichzelf kijken, want het kwam bijzonder slap voor de dag in Het Kuipje. Maar Westerlo profiteerde zelf ook slim van de omstandigheden. Dat bleek nergens meer dan bij de 2-0.

LEES OOK: Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Westerlo wisselde bewust bij toss

Daarbij wist Dogucan Haspolat met een verre lob Coosemans te verslaan. De Anderlecht-doelman stond ver uit zijn doel maar blunderde ook door de bal volledig in te schatten. Hij gaf nadien aan dat hij verblind was door de zon.

Dat bleek geen toeval. "Ik won de toss en wisselde inderdaad bewust van kant", onthult Haspolat, doelpuntenmaker en aanvoerder bij Westerlo, immers bij Het Nieuwsblad. "Tuur Rommens kwam mij vertellen dat we van kant moesten wisselen. Dan heb ik het ook eens aan onze keeper gevraagd en die zei het ook. Hij had tijdens de opwarming ook al veel last van de zon gehad. Het is een goeie keuze gebleken."

Niet eens de mooiste goal van Haspolat

Al was er natuurlijk meer dan een gunstige zon nodig om die goal te maken. Haspolat staat bekend om zijn uitstekende traptechniek en het was niet de eerste wondergoal die de Nederlandse Turk dit seizoen maakte.

"Om heel eerlijk te zijn had ik toen de bal mijn voet verliet meteen het gevoel dat ie binnen zou gaan", glunderde hij. "Toch is dit niet de mooiste goal die ik al maakte. Dan kies ik voor mijn vrije trap tegen Union. Die vloog er echt fantastisch in."

Moeten we deze goal Coosemans aanrekenen?

Meest recent

Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

0
0
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

2
2
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

95
95
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

21
21
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

102
102
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

56
56
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

151
151
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

113
113
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

217
217
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

262
262
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

206
206
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

98
98
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

133
133
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

93
93
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

124
124
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

111
111
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

160
160
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

48
48
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

183
183
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

261
261
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

555
555
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

496
496
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

377
377
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

360
360

Meer sportnieuws