Vandenbempt: "Zij zijn de titelkandidaten?"

door
Vandenbempt:

Nog één speeldag in de reguliere competitie en we kunnen ons opmaken voor de Champions' Play-Offs. Peter Vandenbempt blikte al een beetje vooruit nu de zes deelnemers vast staan. Wie zijn volgens hem zijn de titelkandidaten?

LEES OOK: Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

KRC Genk - Union SG

"Eind deze maand beginnen de play-offs. Momenteel zie ik tweeëneenhalve kandidaat voor de titel. Hoewel de play-offs pas eind deze maand officieel van start gaan, beginnen ze komend weekend al. Een wedstrijd die geweldig geprogrammeerd staat, is die tussen Genk en Union. Felicitaties voor de kalendermaker, want het is een erg belangrijke match voor de twee ploegen", verklaarde Vandenbempt bij Sporza.

"In tegenstelling tot de voorbije 3 jaar zal Union nu met een brede glimlach de stand bekijken, na de halvering van de punten. Ze zitten in een geweldige flow", stelt de journalist vast.

Alle druk op Union SG

Alle druk ligt voor de match van volgende week toch bij Union SG. Zij tellen immers tien punten achterstand op Racing Genk. Bij een nederlaag loopt dat op richting dertien punten. Zelfs bij een halvering zijn dat 6,5 punten, wat best veel is.

Als Union SG de match in Limburg zou winnen, dan bedraagt die achterstand zeven punten en beginnen ze de Play-Offs met 3,5 punten achterstand. Dat is een enorm verschil. Bij een gelijkspel is dat verschil vijf punten in de Play-Offs.

KRC Genk - Union SG op de dertigste speeldag in de Jupiler Pro League zou dus wel eens een cruciaal duel kunnen worden in de titelstrijd. Nog voor de Champions' Play-Offs. Opvallend.

Gaat Union winnen van Genk?

Meest recent

Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

18
18
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

18
18
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

192
192
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

32
32
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

77
77
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

322
322
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

109
109
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

132
132
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

123
123
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

169
169
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

309
309
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

428
428
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

154
154
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

617
617
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

321
321
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

198
198
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

320
320
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

271
271
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1005
1005
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

461
461
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

319
319
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

149
149
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

277
277
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

251
251
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

225
225

Meer sportnieuws