Casteels geeft dé reden voor weigeren Belgische topclub

281 stemmen
Casteels geeft dé reden voor weigeren Belgische topclub

Koen Casteels was afgelopen zomer een target van Jesper Fredberg om Kasper Schmeichel op te volgen bij RSC Anderlecht. Paars-Wit sprak met de ervaren doelman, maar hij trok naar Al-Qadisiya. Waarom ging hij niet naar het Lotto Park?

LEES OOK: 'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Anderlecht greep naast Casteels

"Ja, iedereen weet dat Anderlecht is komen aankloppen. Het was een optie, maar komende van Wolfsburg lag dat (financieel, nvdr.) veel te ver uit elkaar. Dat ik misschien in mijn carrière nooit in de Belgische eerste klasse zal spelen? Dat kan zijn. Ik tekende voor drie jaar en we zien wel wat er nadien gebeurt. In België spelen is zeker geen ‘must’ voor mij."

Casteels was vele jaren een van de betere keepers in de Bundesliga. Iedereen verwachtte dat hij nadat hij besloot om zijn aflopende bij Wolfsburg te verlengen bij een goede club in een topcompetitie zou tekenen. Het werd echter Al-Qadisiya in Saudi-Arabië.

Geen spijt over Saudi-Arabië

"Er waren heel weinig clubs die het totale plaatje aanboden. Het leven naast het veld speelde ook mee. Heel veel clubs wilden afwachten tot na het EK en ik wilde voor dat Europees Kampioenschap duidelijkheid over mijn toekomst", zei de doelman. 

"Ik beklaag mij de keuze zeker niet, want alles klopt er. Ook het leven naast het veld. Of Saudi-Arabië mijn eerste keuze was? Neen, maar toen ik op bezoek ging in mei, wist ik al snel genoeg. Ik denk dat ik misschien een goed EK kon spelen, omdat ik net die duidelijkheid over mijn toekomst had. Voor hetzelfde geld loop ik daar een blessure op en heb je niets", besloot de Limburger.

 

Gaat Casteels ooit toch nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

119
119
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

19
19
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

670
670
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

122
122
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

168
168
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

154
154
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

47
47
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

177
177
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

144
144

Meer sportnieuws