Casteels geeft dé reden voor weigeren Belgische topclub

281 stemmen
Casteels geeft dé reden voor weigeren Belgische topclub

Koen Casteels was afgelopen zomer een target van Jesper Fredberg om Kasper Schmeichel op te volgen bij RSC Anderlecht. Paars-Wit sprak met de ervaren doelman, maar hij trok naar Al-Qadisiya. Waarom ging hij niet naar het Lotto Park?

LEES OOK: Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

Anderlecht greep naast Casteels

"Ja, iedereen weet dat Anderlecht is komen aankloppen. Het was een optie, maar komende van Wolfsburg lag dat (financieel, nvdr.) veel te ver uit elkaar. Dat ik misschien in mijn carrière nooit in de Belgische eerste klasse zal spelen? Dat kan zijn. Ik tekende voor drie jaar en we zien wel wat er nadien gebeurt. In België spelen is zeker geen ‘must’ voor mij."

Casteels was vele jaren een van de betere keepers in de Bundesliga. Iedereen verwachtte dat hij nadat hij besloot om zijn aflopende bij Wolfsburg te verlengen bij een goede club in een topcompetitie zou tekenen. Het werd echter Al-Qadisiya in Saudi-Arabië.

Geen spijt over Saudi-Arabië

"Er waren heel weinig clubs die het totale plaatje aanboden. Het leven naast het veld speelde ook mee. Heel veel clubs wilden afwachten tot na het EK en ik wilde voor dat Europees Kampioenschap duidelijkheid over mijn toekomst", zei de doelman. 

"Ik beklaag mij de keuze zeker niet, want alles klopt er. Ook het leven naast het veld. Of Saudi-Arabië mijn eerste keuze was? Neen, maar toen ik op bezoek ging in mei, wist ik al snel genoeg. Ik denk dat ik misschien een goed EK kon spelen, omdat ik net die duidelijkheid over mijn toekomst had. Voor hetzelfde geld loop ik daar een blessure op en heb je niets", besloot de Limburger.

 

Gaat Casteels ooit toch nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

10
10
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

6
6
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

55
55
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

219
219
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

80
80
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

39
39
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

207
207
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

154
154
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

94
94
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

142
142
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

379
379
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

55
55
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

421
421
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

108
108
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

305
305
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

174
174
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

429
429
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

479
479
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

472
472
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

107
107
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

582
582
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

205
205
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

60
60
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

681
681

Meer sportnieuws