Deschacht trekt van leer: "Zeggen we al acht jaar bij RSCA"

449 stemmen
Deschacht trekt van leer:

RSC Anderlecht verloor met 2-0 van KVC Westerlo. Dat was nog gevleid voor de Brusselaars. De aanhang begint zich te roeren, maar het bestuur zou nog het vertrouwen in David Hubert hebben. Al gaat de coach allerminst vrijuit.

LEES OOK: Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Hubert krijgt Anderlecht niet aan de praat

Brian Riemer kreeg in het begin van het seizoen al heel snel de volle laag. Maar de Deense coach zorgde wel voor betere resultaten. Onder David Hubert zijn de resultaten zelfs minder goed geworden. 

De coach gaat zeker niet vrijuit. Akkoord, er zijn blessures, maar Hubert krijgt zijn jongens in te veel matchen niet scherp aan de aftrap. Bovendien zit er ook geen lijn in het spel van Anderlecht. Voor wélk voetbal staan de Brusselaars?

We haalden de blessures al aan en als je spelers als Ashimeru en Angulo moet brengen om het tij te keren, dan is het ook duidelijk. Dergelijke spelers lopen al jaren rond in Brussel en toonden nooit dat ze in de basis horen te staan. Het ziet er dynamisch en leuk uit, maar in de laatste fase gaat het steevast mis. Renard zal na het seizoen moeten doorselecteren. Voetballend zijn spelers als Rits en Vazquez ook te weinig voor de rol die zij (momenteel) krijgen.

RSCA blijft op de sukkel

Maar zelfs met deze spelers moét Anderlecht kunnen winnen van tegenstanders zoals Westerlo. Hubert haalde terecht aan dat zijn team niet scherp genoeg was, maar kan de trainer de groep wel genoeg begeesteren? Die vraag moet ook gesteld worden. 

Deschacht was alvast zeer scherp voor zijn ex-ploeg. "Het was triestig van Anderlecht. Futloos, geen energie, geen honger… Dat het ooit goed gaat komen? Dat zeggen we al acht jaar. Ik zie geen evolutie, ook niet voor volgend seizoen. Het zal een goede mercato moeten zijn. Het wordt een moeilijk verhaal", zei hij aan DAZN.

Is het warrig beleid hét probleem bij RSCA?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

62
62
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

47
47
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

77
77
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

35
35
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

245
245
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

35
35
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

299
299
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

109
109
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

276
276
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

109
109
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

199
199
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

187
187
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

103
103
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

102
102
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

265
265
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

724
724
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

194
194
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

247
247
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

162
162
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

126
126
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

221
221
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1133
1133

Meer sportnieuws