"Ik was in het begin de slechtste speler bij Union"

door

Union blijft de laatste weken maar door de Jupiler Pro League razen. Zondagavond moest ook Standard eraan geloven, goed voor al de tiende overwinning in de laatste elf wedstrijden. De Brusselaars haalden het vlotjes met 3-0.

Daarvoor mochten ze alweer hun spitsen danken. Franjo Ivanovic pikte een doelpuntje mee en Promise David scoorde zelfs tweemaal. Ze ontpoppen zich alsmaar meer als een gevreesd duo met elk elf competitiegoals al op hun naam.

LEES OOK: 'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

David blijft progressie maken

Vooral in het geval van David is dat toch verbazingwekkend. De Nigeriaanse Canadees kwam in de zomer voor amper 400.000 euro van het Estse Kalju FC en werd zeker in het begin vaak op de korrel genomen door analisten omdat hij nogal onbeholpen oogde.

Maar David geeft de criticasters alsmaar meer lik op stuk. "Of ik de speler van Union ben die al het meeste progressie boekte? Ja, maar enkel omdat ik in het begin de slechtste was", kan hij ermee lachen bij Het Nieuwsblad.

In het begin de slechtste bij Union

Hij geeft toe dat hij moeite had met de stap naar Union. "Nee, van een kleine competitie naar België komen is niet makkelijk. Er was nog heel veel progressiemarge bij mij. Iedereen binnen de club, van de chef tot iedereen van de coaching staf, heeft mij dit seizoen al beter gemaakt."

Union zal er wel bij varen, want het lijkt David in de toekomst met forse winst door te verkopen. Zijn marktwaarde is volgens Transfermarkt al gestegen tot 1,5 miljoen euro en die zal alleen maar verder omhoog gaan, zeker als David straks ook debuteert voor Canada en blijft scoren.

Zal Union hem voor veel geld kunnen verkopen?

Meest recent

‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

59
59
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

57
57
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

107
107
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

234
234
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

106
106
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

85
85
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

393
393
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

135
135
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

97
97
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

592
592
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

169
169
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

384
384
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

328
328
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

234
234
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

216
216
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

553
553
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

185
185
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

282
282
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

138
138
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

87
87
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

192
192
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

621
621
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

288
288
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

872
872
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

119
119

Meer sportnieuws