"Ik was in het begin de slechtste speler bij Union"

112

Union blijft de laatste weken maar door de Jupiler Pro League razen. Zondagavond moest ook Standard eraan geloven, goed voor al de tiende overwinning in de laatste elf wedstrijden. De Brusselaars haalden het vlotjes met 3-0.

Daarvoor mochten ze alweer hun spitsen danken. Franjo Ivanovic pikte een doelpuntje mee en Promise David scoorde zelfs tweemaal. Ze ontpoppen zich alsmaar meer als een gevreesd duo met elk elf competitiegoals al op hun naam.

LEES OOK: 'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

David blijft progressie maken

Vooral in het geval van David is dat toch verbazingwekkend. De Nigeriaanse Canadees kwam in de zomer voor amper 400.000 euro van het Estse Kalju FC en werd zeker in het begin vaak op de korrel genomen door analisten omdat hij nogal onbeholpen oogde.

Maar David geeft de criticasters alsmaar meer lik op stuk. "Of ik de speler van Union ben die al het meeste progressie boekte? Ja, maar enkel omdat ik in het begin de slechtste was", kan hij ermee lachen bij Het Nieuwsblad.

In het begin de slechtste bij Union

Hij geeft toe dat hij moeite had met de stap naar Union. "Nee, van een kleine competitie naar België komen is niet makkelijk. Er was nog heel veel progressiemarge bij mij. Iedereen binnen de club, van de chef tot iedereen van de coaching staf, heeft mij dit seizoen al beter gemaakt."

Union zal er wel bij varen, want het lijkt David in de toekomst met forse winst door te verkopen. Zijn marktwaarde is volgens Transfermarkt al gestegen tot 1,5 miljoen euro en die zal alleen maar verder omhoog gaan, zeker als David straks ook debuteert voor Canada en blijft scoren.

Zal Union hem voor veel geld kunnen verkopen?

Meest recent

'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

2
2
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

318
318
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

237
237
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

150
150
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

129
129
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

492
492
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

293
293
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

237
237
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

67
67
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

102
102
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

602
602
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

91
91
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

535
535
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

177
177
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

983
983
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

92
92
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

89
89
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1169
1169
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

65
65
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

70
70
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

258
258
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

171
171
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

433
433
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

199
199
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

101
101

Meer sportnieuws