Union richt pijlen op Genk na zoveelste overwinning

door
Union richt pijlen op Genk na zoveelste overwinning

Union SG is dé ploeg in vorm in de Jupiler Pro League de laatste weken. De Brusselaars legden zondagavond ook Standard vlotjes over de knie en pronken daardoor met 30 op 33. Daardoor blijven ze ook in het spoor van Genk en Club Brugge.

De voorbije weken had Union zich al geprofileerd als derde hond in de titelstrijd en dat bevestigden ze tegen Standard nogmaals. De Rouches bleken in het Dudenpark geen partij en kregen een 3-0 om de oren.

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Union had nog beter kunnen doen

Maar toch was een onverzadigbaar Union niet helemaal tevreden. "We hadden beter kunnen doen", opperde aanvoerder Anthony Moris immers bij DAZN. "Zeker in het eerste kwartier en na de rode kaart voor O'Neill. Maar ik ga niet te veel klagen, ik ben tevreden met het resultaat."

Doordat Genk en Club dit weekend ook wonnen, blijft de achterstand van Union op de concurrenten respectievelijk tien punten en één punt. Maar volgende week kunnen ze aan die eerste kloof alvast knabbelen.

Volgende week topper tegen Genk

Volgende zaterdag gaat Union op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op bezoek bij Genk. "We moeten in onszelf blijven geloven, want we zitten in grootse vorm", aldus Moris. "We kunnen niet wachten om ons met Genk te meten."

Als Union volgende week zou winnen in de Cegeka Arena, dan begint het aan de Champions' Play-Off met een achterstand van slechts vier punten op de leider. In dat geval zouden ze dus helemaal meedoen voor de titel.

Kan Union dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

66
66
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

46
46
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

129
129
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

330
330
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

353
353
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

71
71
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

144
144
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

241
241
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

249
249
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

385
385
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

71
71
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

356
356
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

405
405
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

101
101
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

643
643
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

388
388
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

184
184
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

334
334
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

495
495
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

212
212
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

272
272
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

121
121
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

516
516
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

351
351
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

150
150

Meer sportnieuws