Union richt pijlen op Genk na zoveelste overwinning

door
Union richt pijlen op Genk na zoveelste overwinning

Union SG is dé ploeg in vorm in de Jupiler Pro League de laatste weken. De Brusselaars legden zondagavond ook Standard vlotjes over de knie en pronken daardoor met 30 op 33. Daardoor blijven ze ook in het spoor van Genk en Club Brugge.

De voorbije weken had Union zich al geprofileerd als derde hond in de titelstrijd en dat bevestigden ze tegen Standard nogmaals. De Rouches bleken in het Dudenpark geen partij en kregen een 3-0 om de oren.

LEES OOK: Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Union had nog beter kunnen doen

Maar toch was een onverzadigbaar Union niet helemaal tevreden. "We hadden beter kunnen doen", opperde aanvoerder Anthony Moris immers bij DAZN. "Zeker in het eerste kwartier en na de rode kaart voor O'Neill. Maar ik ga niet te veel klagen, ik ben tevreden met het resultaat."

Doordat Genk en Club dit weekend ook wonnen, blijft de achterstand van Union op de concurrenten respectievelijk tien punten en één punt. Maar volgende week kunnen ze aan die eerste kloof alvast knabbelen.

Volgende week topper tegen Genk

Volgende zaterdag gaat Union op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op bezoek bij Genk. "We moeten in onszelf blijven geloven, want we zitten in grootse vorm", aldus Moris. "We kunnen niet wachten om ons met Genk te meten."

Als Union volgende week zou winnen in de Cegeka Arena, dan begint het aan de Champions' Play-Off met een achterstand van slechts vier punten op de leider. In dat geval zouden ze dus helemaal meedoen voor de titel.

Kan Union dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

43
43
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

63
63
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

183
183
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

66
66
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

170
170
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

186
186
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

140
140
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

56
56
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

157
157
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

153
153
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

45
45
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

552
552
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

90
90
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

483
483
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

202
202
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

318
318
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

191
191
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

141
141
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

678
678
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

121
121
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

98
98
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

244
244
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

229
229
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

486
486

Meer sportnieuws