AA Gent ontdekt nieuwe sensatie: "Nu gaat het beginnen"

door
AA Gent ontdekt nieuwe sensatie:

AA Gent heeft zich zondagavond verzekerd van het laatste ticket voor de Champions' Play-Off. De Buffalo's gingen met 0-1 winnen op Antwerp en hadden daardoor niet eens nodig dat Standard even later ook verloor op Union.

Daarbij lijkt Gent een nieuw goudhaantje ontdekt te hebben. Nadat hij vorige week tegen Club Brugge al snedig ingevallen was, kroonde Aimé Omgba zich nu op de Bosuil tot matchwinnaar. De Nederlander viel na 65 minuten in en maakte zeven minuten voor tijd het enige doelpunt.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Omgba is beslissend voor AA Gent

Omgba was dan ook zeer enthousiast na de wedstrijd. "Ik ben heel blij. Het kan niet beter. Ik heb hier de afgelopen maanden van gedroomd, en vandaag is het uitgekomen. Nu gaat het beginnen. Play-off I!", jubelde hij bij Sporza

Omgba heeft dan ook heel veel geduld moeten tonen. Gent betaalde begin september 1 miljoen euro om hem na een lange soap weg te plukken bij NAC Breda, maar door een knieblessure kon de 22-jarige middenvelder pas vorige week zijn debuut maken.

Extra wapen in Play-Off I

Maar lang heeft hij dus niet nodig om zijn stempel te drukken. "Het geloof was groot, moet ik zeggen. We hamerden er als team de hele week op. Wat we vandaag bewerkstelligd hebben, is heel mooi. We gaan dit vieren, honderd procent!", besloot hij.

Gent lijkt er zo een extra wapen bij te hebben voor de play-offs. Dat zal voor Danijel Milicevic een welkome opsteker zijn. Sinds zijn aanstelling is Gent ongeslagen in de competitie en verloor het enkel in de Conference League van Real Betis.

Zal hij in de play-offs ook bepalend zijn voor Gent?

Meest recent

Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

7
7
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

143
143
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

101
101
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

47
47
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

105
105
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

42
42
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

256
256
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

336
336
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

112
112
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

156
156
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

56
56
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

73
73
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

128
128
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

74
74
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

243
243
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

22
22
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

209
209
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

71
71
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

91
91
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

356
356

Meer sportnieuws