Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

door
Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel maar sloegen diep in de wedstrijd genadeloos toe. De trainerswissel haalt voorlopig weinig tot niets uit bij een matig Antwerp.

Voor Antwerp werd het een enorm woelige week. The Great Old ontsloeg coach De Roeck, stelde de Nederlander Ulderink aan maar die viel kort nadien uit met nierstenen. De nieuwe T1 nam finaal wel plaats langs de lijn en bracht met Bataille, Praet en Janssen drie andere namen aan de aftrap. Bij de Buffalo's werd ook gretig gewisseld: Kotto, Kums en Goore kregen het vertrouwen van Milicevic. AA Gent kon zekerheid verkrijgen over de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Great Old en Buffalo's snuffelen maar bijten niet

Het werd een rustige openingsfase op de Bosuil met twee ploegen die aanvankelijk weinig diepgang in hun spel legden. Speldenprikken van Goore en Kerk leverden beide doelmannen weinig moeite op. Halfweg de eerste helft vloog ook een flauw schot van Riedewald in de grijpgrage handen van Tom Vandenberghe.

Op het halfuur was er plots toch een grote kans na balverlies bij The Great Old: Vanzeir knalde hard maar Lammens stond pal. Antwerp reageerde meteen met een ferme pegel van Chery, ook Vandenberghe toonde zijn kunnen. Het bleken twee hoogtepunten in een voor de rest weinig beklijvende eerste helft. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Spektakelrijk slotkwartier brengt AA Gent in euforie

Kregen we beterschap na rust? AA Gent nam opnieuw het initiatief in handen maar deed voorlopig weinig met het vele balbezit. Pas iets voorbij het uur kregen we nog eens een halve kans. Een gekraakt schot van Goore vloog over de kooi van Lammens.

Wat volgde was opnieuw een bijwijlen slaapverwekkend schouwspel. Pas op een kwartier van het einde kregen we (eindelijk) wat spektakel. Een driedubbele poging van Chery, Deman en Riedewald leverden (met dank aan Vandenberghe en het doelhout) geen doelpunt op.

Uiteindelijk zou de verlossende treffer aan de overzijde vallen. Dom balverlies van Doumbia werd door Ito omgezet in een puntgave assist, Omgba legde de bal in de verste hoek: 0-1. De thuisploeg kreeg via Bayo en Alderweireld nog twee dikke kansen op de gelijkmaker maar die volgde miraculeus niet. AA Gent graaide zo de zege mee op de Bosuil, beent Antwerp bij in het klassement en is verzekerd van een stek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (83') Omgba

Was de trainerswissel bij Antwerp onbegrijpelijk?

Meest recent

'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

5
5
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

70
70
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

22
22
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

209
209
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

578
578
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

427
427
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

377
377
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

798
798
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

90
90
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

192
192
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

122
122
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

217
217
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

560
560
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

400
400
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

787
787
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1204
1204
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

68
68
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

199
199
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

294
294
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

504
504
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

254
254
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

269
269
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67

Meer sportnieuws