Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

170 stemmen
Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel maar sloegen diep in de wedstrijd genadeloos toe. De trainerswissel haalt voorlopig weinig tot niets uit bij een matig Antwerp.

Voor Antwerp werd het een enorm woelige week. The Great Old ontsloeg coach De Roeck, stelde de Nederlander Ulderink aan maar die viel kort nadien uit met nierstenen. De nieuwe T1 nam finaal wel plaats langs de lijn en bracht met Bataille, Praet en Janssen drie andere namen aan de aftrap. Bij de Buffalo's werd ook gretig gewisseld: Kotto, Kums en Goore kregen het vertrouwen van Milicevic. AA Gent kon zekerheid verkrijgen over de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

Great Old en Buffalo's snuffelen maar bijten niet

Het werd een rustige openingsfase op de Bosuil met twee ploegen die aanvankelijk weinig diepgang in hun spel legden. Speldenprikken van Goore en Kerk leverden beide doelmannen weinig moeite op. Halfweg de eerste helft vloog ook een flauw schot van Riedewald in de grijpgrage handen van Tom Vandenberghe.

Op het halfuur was er plots toch een grote kans na balverlies bij The Great Old: Vanzeir knalde hard maar Lammens stond pal. Antwerp reageerde meteen met een ferme pegel van Chery, ook Vandenberghe toonde zijn kunnen. Het bleken twee hoogtepunten in een voor de rest weinig beklijvende eerste helft. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Spektakelrijk slotkwartier brengt AA Gent in euforie

Kregen we beterschap na rust? AA Gent nam opnieuw het initiatief in handen maar deed voorlopig weinig met het vele balbezit. Pas iets voorbij het uur kregen we nog eens een halve kans. Een gekraakt schot van Goore vloog over de kooi van Lammens.

Wat volgde was opnieuw een bijwijlen slaapverwekkend schouwspel. Pas op een kwartier van het einde kregen we (eindelijk) wat spektakel. Een driedubbele poging van Chery, Deman en Riedewald leverden (met dank aan Vandenberghe en het doelhout) geen doelpunt op.

Uiteindelijk zou de verlossende treffer aan de overzijde vallen. Dom balverlies van Doumbia werd door Ito omgezet in een puntgave assist, Omgba legde de bal in de verste hoek: 0-1. De thuisploeg kreeg via Bayo en Alderweireld nog twee dikke kansen op de gelijkmaker maar die volgde miraculeus niet. AA Gent graaide zo de zege mee op de Bosuil, beent Antwerp bij in het klassement en is verzekerd van een stek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (83') Omgba

Was de trainerswissel bij Antwerp onbegrijpelijk?

Meest recent

TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

37
37
Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Voor Tom Waes zijn het behoorlijk turbulente jaren geweest. Eind 2024 kwam zijn leven tijdelijk tot ...

2
2
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

78
78
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

80
80
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

33
33
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

251
251
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

16
16
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

92
92
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

60
60
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

769
769
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

609
609
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

207
207
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

32
32
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

355
355
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

340
340
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

430
430
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

346
346
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

399
399
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

50
50
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

182
182
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

558
558
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

248
248
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

118
118
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

351
351
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

113
113

Meer sportnieuws