Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

door
Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel maar sloegen diep in de wedstrijd genadeloos toe. De trainerswissel haalt voorlopig weinig tot niets uit bij een matig Antwerp.

Voor Antwerp werd het een enorm woelige week. The Great Old ontsloeg coach De Roeck, stelde de Nederlander Ulderink aan maar die viel kort nadien uit met nierstenen. De nieuwe T1 nam finaal wel plaats langs de lijn en bracht met Bataille, Praet en Janssen drie andere namen aan de aftrap. Bij de Buffalo's werd ook gretig gewisseld: Kotto, Kums en Goore kregen het vertrouwen van Milicevic. AA Gent kon zekerheid verkrijgen over de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Great Old en Buffalo's snuffelen maar bijten niet

Het werd een rustige openingsfase op de Bosuil met twee ploegen die aanvankelijk weinig diepgang in hun spel legden. Speldenprikken van Goore en Kerk leverden beide doelmannen weinig moeite op. Halfweg de eerste helft vloog ook een flauw schot van Riedewald in de grijpgrage handen van Tom Vandenberghe.

Op het halfuur was er plots toch een grote kans na balverlies bij The Great Old: Vanzeir knalde hard maar Lammens stond pal. Antwerp reageerde meteen met een ferme pegel van Chery, ook Vandenberghe toonde zijn kunnen. Het bleken twee hoogtepunten in een voor de rest weinig beklijvende eerste helft. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Spektakelrijk slotkwartier brengt AA Gent in euforie

Kregen we beterschap na rust? AA Gent nam opnieuw het initiatief in handen maar deed voorlopig weinig met het vele balbezit. Pas iets voorbij het uur kregen we nog eens een halve kans. Een gekraakt schot van Goore vloog over de kooi van Lammens.

Wat volgde was opnieuw een bijwijlen slaapverwekkend schouwspel. Pas op een kwartier van het einde kregen we (eindelijk) wat spektakel. Een driedubbele poging van Chery, Deman en Riedewald leverden (met dank aan Vandenberghe en het doelhout) geen doelpunt op.

Uiteindelijk zou de verlossende treffer aan de overzijde vallen. Dom balverlies van Doumbia werd door Ito omgezet in een puntgave assist, Omgba legde de bal in de verste hoek: 0-1. De thuisploeg kreeg via Bayo en Alderweireld nog twee dikke kansen op de gelijkmaker maar die volgde miraculeus niet. AA Gent graaide zo de zege mee op de Bosuil, beent Antwerp bij in het klassement en is verzekerd van een stek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (83') Omgba

Was de trainerswissel bij Antwerp onbegrijpelijk?

Meest recent

Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

23
23
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

85
85
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

81
81
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

114
114
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

180
180
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

432
432
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

148
148
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

213
213
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1291
1291
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

197
197
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

323
323
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

508
508
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

145
145
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

287
287
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

353
353
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

72
72
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

600
600
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

501
501
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

212
212
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

506
506
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

495
495
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

95
95
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

425
425
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

250
250

Meer sportnieuws