Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

door
Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel maar sloegen diep in de wedstrijd genadeloos toe. De trainerswissel haalt voorlopig weinig tot niets uit bij een matig Antwerp.

Voor Antwerp werd het een enorm woelige week. The Great Old ontsloeg coach De Roeck, stelde de Nederlander Ulderink aan maar die viel kort nadien uit met nierstenen. De nieuwe T1 nam finaal wel plaats langs de lijn en bracht met Bataille, Praet en Janssen drie andere namen aan de aftrap. Bij de Buffalo's werd ook gretig gewisseld: Kotto, Kums en Goore kregen het vertrouwen van Milicevic. AA Gent kon zekerheid verkrijgen over de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Great Old en Buffalo's snuffelen maar bijten niet

Het werd een rustige openingsfase op de Bosuil met twee ploegen die aanvankelijk weinig diepgang in hun spel legden. Speldenprikken van Goore en Kerk leverden beide doelmannen weinig moeite op. Halfweg de eerste helft vloog ook een flauw schot van Riedewald in de grijpgrage handen van Tom Vandenberghe.

Op het halfuur was er plots toch een grote kans na balverlies bij The Great Old: Vanzeir knalde hard maar Lammens stond pal. Antwerp reageerde meteen met een ferme pegel van Chery, ook Vandenberghe toonde zijn kunnen. Het bleken twee hoogtepunten in een voor de rest weinig beklijvende eerste helft. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Spektakelrijk slotkwartier brengt AA Gent in euforie

Kregen we beterschap na rust? AA Gent nam opnieuw het initiatief in handen maar deed voorlopig weinig met het vele balbezit. Pas iets voorbij het uur kregen we nog eens een halve kans. Een gekraakt schot van Goore vloog over de kooi van Lammens.

Wat volgde was opnieuw een bijwijlen slaapverwekkend schouwspel. Pas op een kwartier van het einde kregen we (eindelijk) wat spektakel. Een driedubbele poging van Chery, Deman en Riedewald leverden (met dank aan Vandenberghe en het doelhout) geen doelpunt op.

Uiteindelijk zou de verlossende treffer aan de overzijde vallen. Dom balverlies van Doumbia werd door Ito omgezet in een puntgave assist, Omgba legde de bal in de verste hoek: 0-1. De thuisploeg kreeg via Bayo en Alderweireld nog twee dikke kansen op de gelijkmaker maar die volgde miraculeus niet. AA Gent graaide zo de zege mee op de Bosuil, beent Antwerp bij in het klassement en is verzekerd van een stek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (83') Omgba

🚀

Was de trainerswissel bij Antwerp onbegrijpelijk?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

57
57
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

78
78
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

131
131
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

50
50
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

82
82
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

212
212
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

71
71
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

48
48
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

64
64
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

502
502
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

533
533
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

332
332
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

305
305
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws