Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

door
Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

AA Gent heeft op eigen kracht de Champions' Play-offs bereikt. De Buffalo's leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel maar sloegen diep in de wedstrijd genadeloos toe. De trainerswissel haalt voorlopig weinig tot niets uit bij een matig Antwerp.

Voor Antwerp werd het een enorm woelige week. The Great Old ontsloeg coach De Roeck, stelde de Nederlander Ulderink aan maar die viel kort nadien uit met nierstenen. De nieuwe T1 nam finaal wel plaats langs de lijn en bracht met Bataille, Praet en Janssen drie andere namen aan de aftrap. Bij de Buffalo's werd ook gretig gewisseld: Kotto, Kums en Goore kregen het vertrouwen van Milicevic. AA Gent kon zekerheid verkrijgen over de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Great Old en Buffalo's snuffelen maar bijten niet

Het werd een rustige openingsfase op de Bosuil met twee ploegen die aanvankelijk weinig diepgang in hun spel legden. Speldenprikken van Goore en Kerk leverden beide doelmannen weinig moeite op. Halfweg de eerste helft vloog ook een flauw schot van Riedewald in de grijpgrage handen van Tom Vandenberghe.

Op het halfuur was er plots toch een grote kans na balverlies bij The Great Old: Vanzeir knalde hard maar Lammens stond pal. Antwerp reageerde meteen met een ferme pegel van Chery, ook Vandenberghe toonde zijn kunnen. Het bleken twee hoogtepunten in een voor de rest weinig beklijvende eerste helft. Halfweg stond het teleurstellend nog 0-0.

Spektakelrijk slotkwartier brengt AA Gent in euforie

Kregen we beterschap na rust? AA Gent nam opnieuw het initiatief in handen maar deed voorlopig weinig met het vele balbezit. Pas iets voorbij het uur kregen we nog eens een halve kans. Een gekraakt schot van Goore vloog over de kooi van Lammens.

Wat volgde was opnieuw een bijwijlen slaapverwekkend schouwspel. Pas op een kwartier van het einde kregen we (eindelijk) wat spektakel. Een driedubbele poging van Chery, Deman en Riedewald leverden (met dank aan Vandenberghe en het doelhout) geen doelpunt op.

Uiteindelijk zou de verlossende treffer aan de overzijde vallen. Dom balverlies van Doumbia werd door Ito omgezet in een puntgave assist, Omgba legde de bal in de verste hoek: 0-1. De thuisploeg kreeg via Bayo en Alderweireld nog twee dikke kansen op de gelijkmaker maar die volgde miraculeus niet. AA Gent graaide zo de zege mee op de Bosuil, beent Antwerp bij in het klassement en is verzekerd van een stek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (83') Omgba

Was de trainerswissel bij Antwerp onbegrijpelijk?

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft het zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

0
0
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

20
20
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

57
57
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

99
99
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

80
80
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

294
294
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

172
172
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

118
118
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

286
286
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

318
318
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

158
158
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

75
75
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

237
237
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

53
53
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

185
185
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

105
105
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

519
519
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

82
82
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws