"Shame on you": Anderlecht speelt zichzelf in crisis

door

RSC Anderlecht heeft weer schipbreuk geleden. Deze keer in ‘t Kuipje. David Hubert heeft een groot probleem, want het is al de zoveelste wanprestatie onder zijn bewind. Is dit Anderlecht wel een hecht team?

Anderlecht kent een slecht seizoen. Er is genoeg kwaliteit in de kern om de top drie te halen, maar mede door blessures kunnen ze te zelden rekenen op hun beste elf. Maar dat mag geen excuus zijn om tegen ‘minder hoog aangeschreven’ ploegen zo door de ondergrens te zakken. Het kon gerust 4-0 zijn in Westerlo.

LEES OOK: Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

RSCA geen geheel

RSCA is veel te vaak los zand: elf spelers op het veld, waar er totaal geen cohesie lijkt te zijn. Het is sinds Hubert overnam al schering en inslag geweest. We overlopen even eens de wanprestaties. Beerschot, RFS, de tweede helft tegen Dender, Viktoria Plzen, een twintigtal minuten tegen Hoffenheim en nu dus de hele partij tegen Westerlo. Het is véél te veel. Zeer zorgelijk.

Uiteraard miste Anderlecht tegen Westerlo spelers als Leander Dendoncker, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg, maar wanneer komt Jan Vertonghen? Waarom probéér je het niet eens om mee te starten? Wisselen kan nog na een uur. Je hebt nog vier wisselspelers die je kan inbrengen. Vertonghen brengt gretigheid, een winnaarsmentaliteit én iemand die de boel wat kan organiseren. De afstand tussen defensie en middenveld is soms hallucinant. Lucas Hey en Jan-Carlo Simic: een van de twee moet gekoppeld worden aan een ervaren kracht, zeker in een wankelend elftal. Onbegrijpelijk dat Vertonghen wéér 90 minuten op de bank bleef. Zo krijg je hem ook niet wedstrijdfit…

Hubert werd niet geholpen door Renard

Binnen ongeveer twee maanden staat de bekerfinale tegen Club Brugge op het programma. Dan zal er wel scherpte zijn bij RSCA, maar die moet er élke wedstrijd zijn. Dat ontbreekt bij RSCA, het was vorig jaar nog hét sterke punt van de Brusselaars. “Het is triestig. Er is geen honger, futloos”, zei Olivier Deschacht.

Anderlecht moet opletten dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet nu al uitdooft… Het is aan Hubert om veel beter te doen, want zijn positie komt ook steeds meer ter discussie te staan als de wanprestaties zoals in de Kempen zich blijven herhalen… Brian Riemer kreeg via bepaalde hoek véél sneller kritiek.

Al hielp Olivier Renard zijn coach allerminst door Anders Dreyer én Francis Amuzu weg te doen en enkel César Huerta (die zich logischerwijs nog moet aanpassen) in de plaats te halen. We maken geen wereldspelers van beiden, maar beter werd RSCA (op de korte termijn) er niet van. De fans riepen in Westerlo al ‘wij willen voetbal zien en shame on you’. De crisis is nu echt een feit. Alweer.

Komt Hubert onder druk te staan?

Meest recent

Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

55
55
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

41
41
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

52
52
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

122
122
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

50
50
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

102
102
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

210
210
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

330
330
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

178
178
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

120
120
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

82
82
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

332
332
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

260
260
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

249
249
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

366
366
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

91
91
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

190
190
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1142
1142
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

133
133
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

426
426
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

171
171
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

552
552
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

215
215
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

183
183

Meer sportnieuws