"Shame on you": Anderlecht speelt zichzelf in crisis

door

RSC Anderlecht heeft weer schipbreuk geleden. Deze keer in ‘t Kuipje. David Hubert heeft een groot probleem, want het is al de zoveelste wanprestatie onder zijn bewind. Is dit Anderlecht wel een hecht team?

Anderlecht kent een slecht seizoen. Er is genoeg kwaliteit in de kern om de top drie te halen, maar mede door blessures kunnen ze te zelden rekenen op hun beste elf. Maar dat mag geen excuus zijn om tegen ‘minder hoog aangeschreven’ ploegen zo door de ondergrens te zakken. Het kon gerust 4-0 zijn in Westerlo.

LEES OOK: Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

RSCA geen geheel

RSCA is veel te vaak los zand: elf spelers op het veld, waar er totaal geen cohesie lijkt te zijn. Het is sinds Hubert overnam al schering en inslag geweest. We overlopen even eens de wanprestaties. Beerschot, RFS, de tweede helft tegen Dender, Viktoria Plzen, een twintigtal minuten tegen Hoffenheim en nu dus de hele partij tegen Westerlo. Het is véél te veel. Zeer zorgelijk.

Uiteraard miste Anderlecht tegen Westerlo spelers als Leander Dendoncker, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg, maar wanneer komt Jan Vertonghen? Waarom probéér je het niet eens om mee te starten? Wisselen kan nog na een uur. Je hebt nog vier wisselspelers die je kan inbrengen. Vertonghen brengt gretigheid, een winnaarsmentaliteit én iemand die de boel wat kan organiseren. De afstand tussen defensie en middenveld is soms hallucinant. Lucas Hey en Jan-Carlo Simic: een van de twee moet gekoppeld worden aan een ervaren kracht, zeker in een wankelend elftal. Onbegrijpelijk dat Vertonghen wéér 90 minuten op de bank bleef. Zo krijg je hem ook niet wedstrijdfit…

Hubert werd niet geholpen door Renard

Binnen ongeveer twee maanden staat de bekerfinale tegen Club Brugge op het programma. Dan zal er wel scherpte zijn bij RSCA, maar die moet er élke wedstrijd zijn. Dat ontbreekt bij RSCA, het was vorig jaar nog hét sterke punt van de Brusselaars. “Het is triestig. Er is geen honger, futloos”, zei Olivier Deschacht.

Anderlecht moet opletten dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet nu al uitdooft… Het is aan Hubert om veel beter te doen, want zijn positie komt ook steeds meer ter discussie te staan als de wanprestaties zoals in de Kempen zich blijven herhalen… Brian Riemer kreeg via bepaalde hoek véél sneller kritiek.

Al hielp Olivier Renard zijn coach allerminst door Anders Dreyer én Francis Amuzu weg te doen en enkel César Huerta (die zich logischerwijs nog moet aanpassen) in de plaats te halen. We maken geen wereldspelers van beiden, maar beter werd RSCA (op de korte termijn) er niet van. De fans riepen in Westerlo al ‘wij willen voetbal zien en shame on you’. De crisis is nu echt een feit. Alweer.

Komt Hubert onder druk te staan?

Meest recent

'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

162
162
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

46
46
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

87
87
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

396
396
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

433
433
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

86
86
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

391
391
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

61
61
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

237
237
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

190
190
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

51
51
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

203
203
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

137
137
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

72
72
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

158
158
De Mil waarschuwt Charleroi na mislukte flirt met Union

Komend weekend staan er enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Op ...

157
157
Hasi voorspelt nu al: "Kan eerste spits worden bij RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag op Stayen tegen STVV. Dat belooft een zware dobber te worden voor de ...

319
319
KV Mechelen overweegt toptransfer: terugkeer cultheld?

Bij KV Mechelen gaan ze misschien nog een aanwinst voorstellen. Trainer Frederik Vanderbiest was op ...

187
187
Fink zet puntjes op de i: "Anders kan je beter zwijgen"

Bij KRC Genk moesten ze vorig week nog een officiële boodschap meedelen omtrent een onjuist ...

239
239
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om een nieuwe structuur op poten te ...

124
124
Opvolger Mignolet? Club Brugge legt jonge doelman vast

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, waar Nordin Jackers vervolgens ...

181
181
'Schokeffect bij Anderlecht: killer in de box op komst'

Anderlecht wil in januari knallen met een pure afwerker: geen Dolberg-kopie, wel een diepte- en ...

335
335
Pro League bibbert: DAZN dreigt met drastische stappen

De soap omtrent de mediarechten blijft de gemoederen beroeren. Zo geraakte vrijdag bekend dat de Pro ...

355
355
Club Brugge fel gehavend: volgende sterkhouder valt uit

Club Brugge geeft zaterdag in Leuven het startschot voor een razend drukke periode, waarin de ...

657
657
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

183
183

Meer sportnieuws