"Shame on you": Anderlecht speelt zichzelf in crisis

door

RSC Anderlecht heeft weer schipbreuk geleden. Deze keer in ‘t Kuipje. David Hubert heeft een groot probleem, want het is al de zoveelste wanprestatie onder zijn bewind. Is dit Anderlecht wel een hecht team?

Anderlecht kent een slecht seizoen. Er is genoeg kwaliteit in de kern om de top drie te halen, maar mede door blessures kunnen ze te zelden rekenen op hun beste elf. Maar dat mag geen excuus zijn om tegen ‘minder hoog aangeschreven’ ploegen zo door de ondergrens te zakken. Het kon gerust 4-0 zijn in Westerlo.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

RSCA geen geheel

RSCA is veel te vaak los zand: elf spelers op het veld, waar er totaal geen cohesie lijkt te zijn. Het is sinds Hubert overnam al schering en inslag geweest. We overlopen even eens de wanprestaties. Beerschot, RFS, de tweede helft tegen Dender, Viktoria Plzen, een twintigtal minuten tegen Hoffenheim en nu dus de hele partij tegen Westerlo. Het is véél te veel. Zeer zorgelijk.

Uiteraard miste Anderlecht tegen Westerlo spelers als Leander Dendoncker, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg, maar wanneer komt Jan Vertonghen? Waarom probéér je het niet eens om mee te starten? Wisselen kan nog na een uur. Je hebt nog vier wisselspelers die je kan inbrengen. Vertonghen brengt gretigheid, een winnaarsmentaliteit én iemand die de boel wat kan organiseren. De afstand tussen defensie en middenveld is soms hallucinant. Lucas Hey en Jan-Carlo Simic: een van de twee moet gekoppeld worden aan een ervaren kracht, zeker in een wankelend elftal. Onbegrijpelijk dat Vertonghen wéér 90 minuten op de bank bleef. Zo krijg je hem ook niet wedstrijdfit…

Hubert werd niet geholpen door Renard

Binnen ongeveer twee maanden staat de bekerfinale tegen Club Brugge op het programma. Dan zal er wel scherpte zijn bij RSCA, maar die moet er élke wedstrijd zijn. Dat ontbreekt bij RSCA, het was vorig jaar nog hét sterke punt van de Brusselaars. “Het is triestig. Er is geen honger, futloos”, zei Olivier Deschacht.

Anderlecht moet opletten dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet nu al uitdooft… Het is aan Hubert om veel beter te doen, want zijn positie komt ook steeds meer ter discussie te staan als de wanprestaties zoals in de Kempen zich blijven herhalen… Brian Riemer kreeg via bepaalde hoek véél sneller kritiek.

Al hielp Olivier Renard zijn coach allerminst door Anders Dreyer én Francis Amuzu weg te doen en enkel César Huerta (die zich logischerwijs nog moet aanpassen) in de plaats te halen. We maken geen wereldspelers van beiden, maar beter werd RSCA (op de korte termijn) er niet van. De fans riepen in Westerlo al ‘wij willen voetbal zien en shame on you’. De crisis is nu echt een feit. Alweer.

Komt Hubert onder druk te staan?

Meest recent

'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

1
1
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

11
11
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

78
78
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

55
55
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

185
185
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

169
169
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

261
261
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

376
376
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

133
133
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

536
536
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

295
295
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

286
286
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

176
176
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

286
286
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

424
424
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

73
73
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

138
138
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

261
261
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

219
219
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

73
73
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199

Meer sportnieuws