"Shame on you": Anderlecht speelt zichzelf in crisis

door

RSC Anderlecht heeft weer schipbreuk geleden. Deze keer in ‘t Kuipje. David Hubert heeft een groot probleem, want het is al de zoveelste wanprestatie onder zijn bewind. Is dit Anderlecht wel een hecht team?

Anderlecht kent een slecht seizoen. Er is genoeg kwaliteit in de kern om de top drie te halen, maar mede door blessures kunnen ze te zelden rekenen op hun beste elf. Maar dat mag geen excuus zijn om tegen ‘minder hoog aangeschreven’ ploegen zo door de ondergrens te zakken. Het kon gerust 4-0 zijn in Westerlo.

LEES OOK: Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

RSCA geen geheel

RSCA is veel te vaak los zand: elf spelers op het veld, waar er totaal geen cohesie lijkt te zijn. Het is sinds Hubert overnam al schering en inslag geweest. We overlopen even eens de wanprestaties. Beerschot, RFS, de tweede helft tegen Dender, Viktoria Plzen, een twintigtal minuten tegen Hoffenheim en nu dus de hele partij tegen Westerlo. Het is véél te veel. Zeer zorgelijk.

Uiteraard miste Anderlecht tegen Westerlo spelers als Leander Dendoncker, Yari Verschaeren en Kasper Dolberg, maar wanneer komt Jan Vertonghen? Waarom probéér je het niet eens om mee te starten? Wisselen kan nog na een uur. Je hebt nog vier wisselspelers die je kan inbrengen. Vertonghen brengt gretigheid, een winnaarsmentaliteit én iemand die de boel wat kan organiseren. De afstand tussen defensie en middenveld is soms hallucinant. Lucas Hey en Jan-Carlo Simic: een van de twee moet gekoppeld worden aan een ervaren kracht, zeker in een wankelend elftal. Onbegrijpelijk dat Vertonghen wéér 90 minuten op de bank bleef. Zo krijg je hem ook niet wedstrijdfit…

Hubert werd niet geholpen door Renard

Binnen ongeveer twee maanden staat de bekerfinale tegen Club Brugge op het programma. Dan zal er wel scherpte zijn bij RSCA, maar die moet er élke wedstrijd zijn. Dat ontbreekt bij RSCA, het was vorig jaar nog hét sterke punt van de Brusselaars. “Het is triestig. Er is geen honger, futloos”, zei Olivier Deschacht.

Anderlecht moet opletten dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet nu al uitdooft… Het is aan Hubert om veel beter te doen, want zijn positie komt ook steeds meer ter discussie te staan als de wanprestaties zoals in de Kempen zich blijven herhalen… Brian Riemer kreeg via bepaalde hoek véél sneller kritiek.

Al hielp Olivier Renard zijn coach allerminst door Anders Dreyer én Francis Amuzu weg te doen en enkel César Huerta (die zich logischerwijs nog moet aanpassen) in de plaats te halen. We maken geen wereldspelers van beiden, maar beter werd RSCA (op de korte termijn) er niet van. De fans riepen in Westerlo al ‘wij willen voetbal zien en shame on you’. De crisis is nu echt een feit. Alweer.

Komt Hubert onder druk te staan?

Meest recent

Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

0
0
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

54
54
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

47
47
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

515
515
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

32
32
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

205
205
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

316
316
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

266
266
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

39
39
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

141
141
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

363
363
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

239
239
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

72
72
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

337
337
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

158
158
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

428
428
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

266
266
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

37
37
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

520
520
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

200
200
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

412
412
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

100
100
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

78
78
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

581
581

Meer sportnieuws