Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

door
Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

Jan-Carlo Simic werd vorige zomer voor 3 miljoen euro gehaald als langetermijninvestering, maar kende een moeizame start bij Anderlecht. De jonge Serviër werd bekritiseerd vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten en onbesuisd verdedigend spel, wat hem de bijnaam "kieken zonder kop" opleverde. Toch groeide Simic de afgelopen maanden uit tot een bepalende figuur in de defensie.

Zijn agressieve speelstijl en mentaliteit maakten hem populair bij de fans, al blijft hij soms te impulsief. Ondanks een periode van vermoeidheid, lijkt hij nu opnieuw op zijn best en wordt hij gezien als een mogelijke goudmijn voor de club.

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er moést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom heeft betaald, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen.

Kieken zonder kop

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Hij probeert agressief te verdedigen, maar doet dat soms onbezonnen, wat leidt tot gemiste intercepties of onnodige overtredingen.

Hoewel hij graag zijn fysieke kracht etaleert, gebeurt dit soms te onstuimig en ondoordacht, waardoor hij duels verliest in plaats van wint. Een ander pijnpunt is dat Simic regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen. “Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen.

Tegen Club Brugge toonde hij zijn wankele benen en zorgde hij door knullig balverlies voor de 1-0.

Zijn mindere prestaties tastten zijn zelfvertrouwen ook aan, want na enkele wedstrijden durfde hij al niet meer in te schuiven. Simic verdient echter wel respijt.

Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Simic populair: “Zijn spel zal ambras uitlokken”

Sinds december neemt Jan-Carlo Simic steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Hij etaleert kracht in de duels en dekt de gaten af. Af en toe neemt hij wat te veel hooi op zijn vork wanneer hij inschuift en meer offensieve inbreng wil hebben.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Al zal zijn fysieke spel ooit toch eens wat ambras uitlokken op het veld.

“Hij groeit steeds meer uit tot publiekslieveling. Wie had dat gedacht na de eerste wedstrijden van Jan-Carlo Simic (19) in het shirt van Anderlecht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af. “Gezien zijn jonge leeftijd kan hij Anderlecht op termijn nog een aardige cent opleveren als hij blijft presteren.”

Op een bepaald moment gaf ook Jan-Carlo Simic aan dat hij rust nodig had. Half januari vroeg de Serviër zelf om rust, omdat hij zich na zo’n dertig wedstrijden opgebrand voelde. Hij had veel minuten gemaakt en het was tijd om wat rust en reflectie in te bouwen.

Maar de laatste weken had Jan-Carlo Simic weer alle energie terug. Philippe Albert zag bijvoorbeeld een “indrukwekkende” Simic tegen Standard. Tegen KVC Westerlo kon zijn verbetenheid niet helpen dat Anderlecht met 2-0 ten onder ging. 

Zal Simic volledig ontbolsteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

12
12
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

105
105
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

105
105
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

27
27
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

297
297
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

194
194
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

431
431
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

363
363
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

273
273
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

67
67
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

110
110
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

729
729
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

560
560
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

275
275
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

335
335
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

851
851
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

366
366
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

331
331
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

433
433
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

183
183
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

177
177
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

100
100
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

321
321
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

318
318
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

80
80

Meer sportnieuws