Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

606 stemmen
Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

Jan-Carlo Simic werd vorige zomer voor 3 miljoen euro gehaald als langetermijninvestering, maar kende een moeizame start bij Anderlecht. De jonge Serviër werd bekritiseerd vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten en onbesuisd verdedigend spel, wat hem de bijnaam "kieken zonder kop" opleverde. Toch groeide Simic de afgelopen maanden uit tot een bepalende figuur in de defensie.

Zijn agressieve speelstijl en mentaliteit maakten hem populair bij de fans, al blijft hij soms te impulsief. Ondanks een periode van vermoeidheid, lijkt hij nu opnieuw op zijn best en wordt hij gezien als een mogelijke goudmijn voor de club.

LEES OOK: 'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er moést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom heeft betaald, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen.

Kieken zonder kop

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Hij probeert agressief te verdedigen, maar doet dat soms onbezonnen, wat leidt tot gemiste intercepties of onnodige overtredingen.

Hoewel hij graag zijn fysieke kracht etaleert, gebeurt dit soms te onstuimig en ondoordacht, waardoor hij duels verliest in plaats van wint. Een ander pijnpunt is dat Simic regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen. “Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen.

Tegen Club Brugge toonde hij zijn wankele benen en zorgde hij door knullig balverlies voor de 1-0.

Zijn mindere prestaties tastten zijn zelfvertrouwen ook aan, want na enkele wedstrijden durfde hij al niet meer in te schuiven. Simic verdient echter wel respijt.

Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Simic populair: “Zijn spel zal ambras uitlokken”

Sinds december neemt Jan-Carlo Simic steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Hij etaleert kracht in de duels en dekt de gaten af. Af en toe neemt hij wat te veel hooi op zijn vork wanneer hij inschuift en meer offensieve inbreng wil hebben.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Al zal zijn fysieke spel ooit toch eens wat ambras uitlokken op het veld.

“Hij groeit steeds meer uit tot publiekslieveling. Wie had dat gedacht na de eerste wedstrijden van Jan-Carlo Simic (19) in het shirt van Anderlecht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af. “Gezien zijn jonge leeftijd kan hij Anderlecht op termijn nog een aardige cent opleveren als hij blijft presteren.”

Op een bepaald moment gaf ook Jan-Carlo Simic aan dat hij rust nodig had. Half januari vroeg de Serviër zelf om rust, omdat hij zich na zo’n dertig wedstrijden opgebrand voelde. Hij had veel minuten gemaakt en het was tijd om wat rust en reflectie in te bouwen.

Maar de laatste weken had Jan-Carlo Simic weer alle energie terug. Philippe Albert zag bijvoorbeeld een “indrukwekkende” Simic tegen Standard. Tegen KVC Westerlo kon zijn verbetenheid niet helpen dat Anderlecht met 2-0 ten onder ging. 

Zal Simic volledig ontbolsteren bij Anderlecht?

Meest recent

Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

44
44
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

29
29
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

25
25
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

178
178
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

38
38
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

168
168
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

76
76
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

337
337
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

100
100
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

649
649
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

201
201
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

316
316
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

533
533
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

147
147
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

94
94
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

571
571
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

245
245
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

581
581
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

418
418
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

183
183
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

760
760
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

234
234
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

637
637
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

172
172
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

905
905

Meer sportnieuws