Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

606 stemmen
Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

Jan-Carlo Simic werd vorige zomer voor 3 miljoen euro gehaald als langetermijninvestering, maar kende een moeizame start bij Anderlecht. De jonge Serviër werd bekritiseerd vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten en onbesuisd verdedigend spel, wat hem de bijnaam "kieken zonder kop" opleverde. Toch groeide Simic de afgelopen maanden uit tot een bepalende figuur in de defensie.

Zijn agressieve speelstijl en mentaliteit maakten hem populair bij de fans, al blijft hij soms te impulsief. Ondanks een periode van vermoeidheid, lijkt hij nu opnieuw op zijn best en wordt hij gezien als een mogelijke goudmijn voor de club.

LEES OOK: Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er moést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom heeft betaald, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen.

Kieken zonder kop

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Hij probeert agressief te verdedigen, maar doet dat soms onbezonnen, wat leidt tot gemiste intercepties of onnodige overtredingen.

Hoewel hij graag zijn fysieke kracht etaleert, gebeurt dit soms te onstuimig en ondoordacht, waardoor hij duels verliest in plaats van wint. Een ander pijnpunt is dat Simic regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen. “Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen.

Tegen Club Brugge toonde hij zijn wankele benen en zorgde hij door knullig balverlies voor de 1-0.

Zijn mindere prestaties tastten zijn zelfvertrouwen ook aan, want na enkele wedstrijden durfde hij al niet meer in te schuiven. Simic verdient echter wel respijt.

Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Simic populair: “Zijn spel zal ambras uitlokken”

Sinds december neemt Jan-Carlo Simic steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Hij etaleert kracht in de duels en dekt de gaten af. Af en toe neemt hij wat te veel hooi op zijn vork wanneer hij inschuift en meer offensieve inbreng wil hebben.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Al zal zijn fysieke spel ooit toch eens wat ambras uitlokken op het veld.

“Hij groeit steeds meer uit tot publiekslieveling. Wie had dat gedacht na de eerste wedstrijden van Jan-Carlo Simic (19) in het shirt van Anderlecht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af. “Gezien zijn jonge leeftijd kan hij Anderlecht op termijn nog een aardige cent opleveren als hij blijft presteren.”

Op een bepaald moment gaf ook Jan-Carlo Simic aan dat hij rust nodig had. Half januari vroeg de Serviër zelf om rust, omdat hij zich na zo’n dertig wedstrijden opgebrand voelde. Hij had veel minuten gemaakt en het was tijd om wat rust en reflectie in te bouwen.

Maar de laatste weken had Jan-Carlo Simic weer alle energie terug. Philippe Albert zag bijvoorbeeld een “indrukwekkende” Simic tegen Standard. Tegen KVC Westerlo kon zijn verbetenheid niet helpen dat Anderlecht met 2-0 ten onder ging. 

Zal Simic volledig ontbolsteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

0
0
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

15
15
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

41
41
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

49
49
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

106
106
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

121
121
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

41
41
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

36
36
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

292
292
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

161
161
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

251
251
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

136
136
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

209
209
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

104
104
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

374
374
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

166
166
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

303
303
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

212
212
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

134
134
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

149
149
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

110
110
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

841
841
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

245
245

Meer sportnieuws