Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

606
Tikkende tijdbom bij RSCA: 'kieken zonder kop' maakt ambras

Jan-Carlo Simic werd vorige zomer voor 3 miljoen euro gehaald als langetermijninvestering, maar kende een moeizame start bij Anderlecht. De jonge Serviër werd bekritiseerd vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten en onbesuisd verdedigend spel, wat hem de bijnaam "kieken zonder kop" opleverde. Toch groeide Simic de afgelopen maanden uit tot een bepalende figuur in de defensie.

Zijn agressieve speelstijl en mentaliteit maakten hem populair bij de fans, al blijft hij soms te impulsief. Ondanks een periode van vermoeidheid, lijkt hij nu opnieuw op zijn best en wordt hij gezien als een mogelijke goudmijn voor de club.

LEES OOK: Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Eerst sportieve meerwaarde, daarna financiële

Vorige zomer stond de versterking van de centrale defensie hoog op de prioriteitenlijst van Anderlecht. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen was het duidelijk: er moést een nieuwe centrale verdediger komen.

Die versterking vond de club in Jan-Carlo Simic, een 19-jarige Serviër die voor 3 miljoen euro werd overgenomen van AC Milan. De jonge verdediger tekende een vijfjarig contract in het Lotto Park en werd beschouwd als een transfer met oog voor de lange termijn.

“Ik denk dat hij alles heeft wat er van een moderne verdediger verwacht wordt in het hedendaagse voetbal,” zei Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht.

“De verdediger is dé aanwinst die eerst een sportieve meerwaarde moet opleveren en daarna een financiële,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. Milan heeft wel nog 20 procent op doorverkoop.

Simic was de enige zomertransfer waarvoor Anderlecht een transfersom heeft betaald, maar de grote meerwaarde van deze investering bleef lange tijd uit. Hoewel Simic fysiek sterk is en over een stevige body beschikt, heeft hij absoluut geen gouden voetjes.

Voetballend kan hij zich niet meten met bijvoorbeeld zijn voorganger Zeno Debast. Simic oogt vaak besluiteloos in balbezit en lijkt niet altijd te weten wat hij met de bal moet doen.

Kieken zonder kop

Jan-Carlo Simic is fysiek een beest en maakt verdedigend vaak een scherpe indruk. Hij probeert agressief te verdedigen, maar doet dat soms onbezonnen, wat leidt tot gemiste intercepties of onnodige overtredingen.

Hoewel hij graag zijn fysieke kracht etaleert, gebeurt dit soms te onstuimig en ondoordacht, waardoor hij duels verliest in plaats van wint. Een ander pijnpunt is dat Simic regelmatig lange ballen verkeerd inschat, wat wijst op een gebrek aan rust in zijn spel.

Bovendien valt zijn schrijnend gebrek aan pure snelheid op, wat soms pijnlijk zichtbaar is. Zijn beperkte voetballende kwaliteiten leiden vaak tot paniekerig uitvoetballen. “Kieken zonder kop,” schreef Het Nieuwsblad begin dit seizoen.

Tegen Club Brugge toonde hij zijn wankele benen en zorgde hij door knullig balverlies voor de 1-0.

Zijn mindere prestaties tastten zijn zelfvertrouwen ook aan, want na enkele wedstrijden durfde hij al niet meer in te schuiven. Simic verdient echter wel respijt.

Vorig seizoen speelde hij nog in de Italiaanse Primavera en nu wordt er al verwacht dat hij wekelijks presteert in de basis.

Simic populair: “Zijn spel zal ambras uitlokken”

Sinds december neemt Jan-Carlo Simic steeds vaker een leidende rol op zich in de defensie en acteert hij op een veel hoger niveau dan een paar maanden geleden.

Hij etaleert kracht in de duels en dekt de gaten af. Af en toe neemt hij wat te veel hooi op zijn vork wanneer hij inschuift en meer offensieve inbreng wil hebben.

Door zijn tomeloze inzet is Simic razend populair in Brussel. De Servische verdediger is nochtans geen typische, verfijnde RSCA-voetballer, maar zou wel zijn leven geven voor zijn club.

“Wij krijgen Marcin Wasilewski-vibes,” schreef Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad. “Simic is net zo'n mentaliteitsmonster.” Al zal zijn fysieke spel ooit toch eens wat ambras uitlokken op het veld.

“Hij groeit steeds meer uit tot publiekslieveling. Wie had dat gedacht na de eerste wedstrijden van Jan-Carlo Simic (19) in het shirt van Anderlecht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af. “Gezien zijn jonge leeftijd kan hij Anderlecht op termijn nog een aardige cent opleveren als hij blijft presteren.”

Op een bepaald moment gaf ook Jan-Carlo Simic aan dat hij rust nodig had. Half januari vroeg de Serviër zelf om rust, omdat hij zich na zo’n dertig wedstrijden opgebrand voelde. Hij had veel minuten gemaakt en het was tijd om wat rust en reflectie in te bouwen.

Maar de laatste weken had Jan-Carlo Simic weer alle energie terug. Philippe Albert zag bijvoorbeeld een “indrukwekkende” Simic tegen Standard. Tegen KVC Westerlo kon zijn verbetenheid niet helpen dat Anderlecht met 2-0 ten onder ging. 

Zal Simic volledig ontbolsteren bij Anderlecht?

Meest recent

Basisplaats Tielemans in gevaar: harde conclusie Neville

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

1
1
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

10
10
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

25
25
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

84
84
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

97
97
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

189
189
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

246
246
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

114
114
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

288
288
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

158
158
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

71
71
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

133
133
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

52
52
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

223
223
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

276
276
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

179
179
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

136
136
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

359
359
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

459
459
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

157
157
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

374
374
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

305
305
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

96
96
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

55
55

Meer sportnieuws