Heeft Anderlecht de 'nieuwe Van Damme/Wasyl’ beet?

door
Heeft Anderlecht de 'nieuwe Van Damme/Wasyl’ beet?

Bij RSC Anderlecht hebben ze een aantal jongens in de kern die op termijn een stap naar een topcompetitie willen zetten. Eén van hen is Jan-Carlo Simic. Waarom is de Serviër net zo populair aan het worden zoals Jelle Van Damme en Marcin Wasilewski?

De fans van Anderlecht worden altijd bestempeld als kritische supporters, die toch vooral graag sierlijke voetballers zien die hen kunnen vermaken. Jongens zoals Pär Zetterberg, Matias Suarez, Luc Nilis en comsoorten. Maar andere type spelers zijn ook heel geliefd.

Zoals Van Damme en Wasilewski

Het is opvallend dat iemand als Kasper Dolberg niet elke match voluit wordt toegezongen. Hij is een speler met het DNA van Anderlecht, waarmee de club zo groots is geworden. De fans genieten zeer zeker van zijn spel, maar echt toezingen gebeurt eigenlijk niet al te vaak. Dat komt wellicht omdat Dolberg geen publieksspeler is. Daarmee bedoelen we een speler die vooral bezig is met wat hij op het veld doet en niet echt bezig is met het publiek. Dolberg zal zelden interactie zoeken met de fans, dat ligt niet in zijn karakter. Dat begeestert toch altijd iets minder.

Jan-Carlo Simic is absoluut geen sierlijke speler, maar wél een speler die de fans beroert. Simic viert een tackle soms als een doelpunt, jut het publiek op en durft al eens spectaculair in duel gaan. Dat zorgt ervoor dat hij geliefd is geworden bij de Brusselse aanhang. En dat is geen toeval.

Jelle Van Damme was in het verleden ook zo een type. Absoluut geen verfijnde voetballer, maar wel iemand die de interactie zocht met het publiek én die er altijd voor de volle 100% voor ging. “Jelle, Jelle”, klonk heel vaak en luidkeels in het toenmalige Constan Vanden Stock-stadion.

Simic wordt steeds populairder

Marcin Wasilewski was ook zo een speler. Iemand die er zijn kop voor legde en net als Van Damme leek hij zijn ‘leven te geven’ voor zijn club. Voor Wasyl was er dan zelfs een speciaal deuntje en hij werd nog populairder nadat Axel Witsel zijn been brak. De Pool keerde terug en pakte de titel met Anderlecht. Van dergelijke emotionele verhalen smullen fans.

Simic is dus goed op weg om de ‘nieuwe Van Damme of Wasilewski’ te worden, al was Van Damme nadien persona non grata nadat hij naar Standard ging. “Simic, Simic”, het klinkt steeds luider in het Lotto Park. Na de match op Standard werd hij alom geprezen op de sociale media. Een krijger, die knokt voor het embleem. Soms moet het niet meer zijn, zelfs niet bij Anderlecht.

JOUW MENING TELT:
Is Simic de beste aanwinst van RSCA dit seizoen?

Meest recent

Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

7
7
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

81
81
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

19
19
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

33
33
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

260
260
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

66
66
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

50
50
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

457
457
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

129
129
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

197
197
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

196
196
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

150
150
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

59
59
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

179
179
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

524
524
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

483
483
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

227
227
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

556
556
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1467
1467
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

96
96
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

153
153
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

183
183
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

106
106
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

627
627

Meer sportnieuws