Heeft Anderlecht de 'nieuwe Van Damme/Wasyl’ beet?

door
Heeft Anderlecht de 'nieuwe Van Damme/Wasyl’ beet?

Bij RSC Anderlecht hebben ze een aantal jongens in de kern die op termijn een stap naar een topcompetitie willen zetten. Eén van hen is Jan-Carlo Simic. Waarom is de Serviër net zo populair aan het worden zoals Jelle Van Damme en Marcin Wasilewski?

De fans van Anderlecht worden altijd bestempeld als kritische supporters, die toch vooral graag sierlijke voetballers zien die hen kunnen vermaken. Jongens zoals Pär Zetterberg, Matias Suarez, Luc Nilis en comsoorten. Maar andere type spelers zijn ook heel geliefd.

LEES OOK: 'Renard vreest rampscenario: solden bij Anderlecht?'

Zoals Van Damme en Wasilewski

Het is opvallend dat iemand als Kasper Dolberg niet elke match voluit wordt toegezongen. Hij is een speler met het DNA van Anderlecht, waarmee de club zo groots is geworden. De fans genieten zeer zeker van zijn spel, maar echt toezingen gebeurt eigenlijk niet al te vaak. Dat komt wellicht omdat Dolberg geen publieksspeler is. Daarmee bedoelen we een speler die vooral bezig is met wat hij op het veld doet en niet echt bezig is met het publiek. Dolberg zal zelden interactie zoeken met de fans, dat ligt niet in zijn karakter. Dat begeestert toch altijd iets minder.

Jan-Carlo Simic is absoluut geen sierlijke speler, maar wél een speler die de fans beroert. Simic viert een tackle soms als een doelpunt, jut het publiek op en durft al eens spectaculair in duel gaan. Dat zorgt ervoor dat hij geliefd is geworden bij de Brusselse aanhang. En dat is geen toeval.

Jelle Van Damme was in het verleden ook zo een type. Absoluut geen verfijnde voetballer, maar wel iemand die de interactie zocht met het publiek én die er altijd voor de volle 100% voor ging. “Jelle, Jelle”, klonk heel vaak en luidkeels in het toenmalige Constan Vanden Stock-stadion.

Simic wordt steeds populairder

Marcin Wasilewski was ook zo een speler. Iemand die er zijn kop voor legde en net als Van Damme leek hij zijn ‘leven te geven’ voor zijn club. Voor Wasyl was er dan zelfs een speciaal deuntje en hij werd nog populairder nadat Axel Witsel zijn been brak. De Pool keerde terug en pakte de titel met Anderlecht. Van dergelijke emotionele verhalen smullen fans.

Simic is dus goed op weg om de ‘nieuwe Van Damme of Wasilewski’ te worden, al was Van Damme nadien persona non grata nadat hij naar Standard ging. “Simic, Simic”, het klinkt steeds luider in het Lotto Park. Na de match op Standard werd hij alom geprezen op de sociale media. Een krijger, die knokt voor het embleem. Soms moet het niet meer zijn, zelfs niet bij Anderlecht.

🔥 Wat iedereen nu leest

Zorgen om Jan Boskamp:
Zorgen om Jan Boskamp: "Het gaat nu hard hè?"
"Een monster"-Luca Brecel laat Genk-fans in shock achter

Is Simic de beste aanwinst van RSCA dit seizoen?

Meest recent

Club nu al zeker van CL? "Dan kan het niet mislopen"

Club Brugge lijkt al met anderhalf been in de league phase van de Champions League te staan. Het ...

66
66
''OHL wil opnieuw bij Union gaan shoppen'

Union is alweer uitstekend aan het seizoen begonnen en prijkt na vier speeldagen netjes aan de ...

36
36
Club Brugge kan CL ruiken na blitzkrieg in Glasgow

Club Brugge heeft dinsdagavond een enorme stap gezet richting de league phase van de Champions ...

251
251
'Exodus bij Standard: dubbele exit in de maak'

Met een zeven op twaalf is Standard meer dan degelijk aan het seizoen begonnen. De Rouches waren in ...

83
83
Opnieuw zeer mooie bekroning voor Matz Sels

Op zijn 33ste scheert Matz Sels hoge toppen als nooit tevoren in zijn carrière. De doelman is ...

62
62
Gaëtan Coucke heeft fraaie transfer helemaal beet

De transfermarkt draait nog op volle toeren en alsmaar meer Belgen vinden onderdak. Dinsdagavond ...

60
60
Club doet monden openvallen met waanzinnige prestatie

Club Brugge moet in de komende week de kwalificatie voor de league phase van de Champions League ...

380
380
'Trossard hakt transferknoop definitief door'

Arsenal begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen met een zege op Old Trafford. Daarbij kwam ...

109
109
Twee bekende Belgische spelers versieren bizarre transfers

Hebben jullie ooit al gehoord van Flamurtari FC? De kans is bijzonder klein, maar deze ploeg uit ...

79
79
Dreyer: "Daarom blij dat ik Anderlecht heb verlaten"

Bij RSC Anderlecht wordt het héél erg dringend tijd dat er spelers de club verlaten. ...

484
484
'Anderlecht wil uitpakken: ex-speler Antwerp in beeld'

Onze redactie liet ongeveer een maand geleden al weten dat RSC Anderlecht nog steeds op zoek is naar ...

445
445
Hayen kiest voor één grote verrassing tegen Rangers

Club Brugge speelt vanavond om 21u in Schotland de heenwedstrijd van de laatste voorronde van de ...

351
351
Lommel SK slaat toe met volgend goudhaantje

Lommel SK wil dit seizoen voluit voor promotie naar de Jupiler Pro League gaan. De Limburgse club ...

41
41
Anderlecht ontploft: nieuwe spits maakt fans gek

Anderlecht is volop bezig met de zoektocht naar een spits die de fans weer rechtop uit hun stoel kan ...

597
597
Patro Eisden verrast iedereen met terugkeer oude bekende

Patro Eisden zat niet stil deze transferperiode, dat is het minste wat je kan zeggen. De Limburgers ...

64
64
'Renard staat pal: Anderlecht weigert bod op Dolberg'

Op inkomend vlak lijkt het huiswerk zo goed als af, maar voor de zomermercato haar deuren ...

388
388
Done deal: (ex-)Rode Duivels zetten kribbel in La Liga

Tijdens de zomermercato veranderen uiteraard ook weer heel wat (ex-)Rode Duivels van werkgever. Zo ...

107
107
Genk krijgt goed en slecht nieuws voor Europese vuurdoop

KRC Genk boekte afgelopen weekend een eerste driepunter van het seizoen. Net op tijd, want donderdag ...

207
207
Kindermans glundert: Antwerp heeft toptalent te pakken

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp alsmaar ferventer de kaart van de jeugd. Daarbij ...

369
369
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'

Vorige week kwam het spectaculaire gerucht naar buiten dat Celine Van Ouytsel een koppel vormt met ...

591
591
Madou speelt open kaart over 'vete' bij Club Brugge

D-Day voor Club Brugge, dat in Glasgow een volgende stap wil zetten naar de League Phase van de ...

776
776
'Hasi gooit roer om: over & out voor Verschaeren?'

In de laatste voorronde van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de ...

906
906
'Napoli zoekt vervanger Lukaku in Jupiler Pro League'

KRC Genk sprak voor de zomermercato de ambitie uit om de kern grotendeels intact te houden. Missie ...

359
359
'Club Brugge wint transferslag: huiswerk al afgerond?'

In de laatste voorronde van de Champions League hoopt Club Brugge dinsdagavond een gunstige ...

895
895
Bom Jelle Vossen op barsten: “Dat doet super veel pijn”

Jelle Vossen is inmiddels al 36 jaar en de spits heeft al heel wat watertjes doorzwommen. Vorig ...

1182
1182

Meer sportnieuws