Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

69
Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

Amando Lapage verliet RSC Anderlecht voor KVC Westerlo. Daar is hij voorlopig invaller, maar bij RSCA zag hij geen toekomst. Ondanks het feit dat de Brusselaars hem eind januari alsnog een contractvoorstel van 4,5 jaar deden, al kwam dat véél te laat.

Lapage was al anderhalf jaar een vaste waarde bij RSCA Futures. Daar ontpopte hij zich tot een verdediger met een zeer goed kopspel en uitstekende traptechniek. Mindere punten waren zijn wendbaarheid en uitvoetballend vermogen. Mede daardoor zag Brian Riemer het niet in hem zitten.

LEES OOK: Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Riemer geloofde niet echt in Lapage

Afgelopen zomer bleek dat de Deense trainer niet echt geloof had in Lapage. "Ik mocht van Brian Riemer mee op stage, maar daar stond ik dikwijls met Patris en Flips aan de kant terwijl de anderen partijtjes speelden. Toen vroeg ik me al af: ‘Wat sta ik hier te doen?’ Riemer werkte aan de opbouw en verkoos dat te doen door Théo Leoni, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda achteraan te zetten. Goeie spelers – daar niet van – maar ik begreep de boodschap", zei hij aan Het Nieuwsblad.

Daar viel wel wat voor te zeggen, aangezien uitvoetballen niét het sterkste punt is van Lapage. Anderlecht haalde Mathias Jörgensen en de data bewijzen dat hij een speler was die voetballend wél passes gaf tussen de linies. Alleen lag de beste tijd van de Deen achter zich en was hij niet snel genoeg, bovendien speelde hij ook nog eens tegen zijn voet. Defensief liet hij te veel steken vallen. Dat werd dus geen groot succes en hij trok in januari naar LA Galaxy. 

Ook amper kansen onder Hubert

Renard haalde Lucas Hey in huis, die voetballend wel over die kwaliteiten beschikt. Niet alleen Fredberg en Riemer zagen het niet echt zitten in Lapage, ook nu sprak er weinig geloof uit van Renard en Hubert. Alleen in uiterste personeelsnood (tegen Club Brugge) werd Lapage opgesteld. Daarnaast haalde Renard met Adryelson nog een tweede verdediger. Dan een contractverlenging aanbieden van 4,5 jaar aan het einde van de mercato, was een vreemde zet. Had dit dan niet eerder moeten gebeuren? 

Lapage maakte wellicht een verstandige keuze. Anderlecht was momenteel toch iets te hoog gegrepen. Een stapje terugzetten naar Westerlo, waar hij vanaf komend seizoen echt in de basis moet gaan staan, om er nadien weer twee vooruit te zetten? Aan de werkethiek van Lapage zal het zeker niet liggen.

Had Lapage het niveau voor RSCA?

Meest recent

Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

4
4
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

3
3
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

6
6
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

18
18
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

47
47
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

34
34
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

54
54
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

81
81
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

337
337
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

249
249
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

329
329
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

374
374
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

451
451
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

386
386
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

118
118
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

54
54
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

135
135
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

170
170
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

44
44
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

99
99
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

127
127
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

57
57
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

141
141

Meer sportnieuws