Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

door
Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

Amando Lapage verliet RSC Anderlecht voor KVC Westerlo. Daar is hij voorlopig invaller, maar bij RSCA zag hij geen toekomst. Ondanks het feit dat de Brusselaars hem eind januari alsnog een contractvoorstel van 4,5 jaar deden, al kwam dat véél te laat.

Lapage was al anderhalf jaar een vaste waarde bij RSCA Futures. Daar ontpopte hij zich tot een verdediger met een zeer goed kopspel en uitstekende traptechniek. Mindere punten waren zijn wendbaarheid en uitvoetballend vermogen. Mede daardoor zag Brian Riemer het niet in hem zitten.

LEES OOK: Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

Riemer geloofde niet echt in Lapage

Afgelopen zomer bleek dat de Deense trainer niet echt geloof had in Lapage. "Ik mocht van Brian Riemer mee op stage, maar daar stond ik dikwijls met Patris en Flips aan de kant terwijl de anderen partijtjes speelden. Toen vroeg ik me al af: ‘Wat sta ik hier te doen?’ Riemer werkte aan de opbouw en verkoos dat te doen door Théo Leoni, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda achteraan te zetten. Goeie spelers – daar niet van – maar ik begreep de boodschap", zei hij aan Het Nieuwsblad.

Daar viel wel wat voor te zeggen, aangezien uitvoetballen niét het sterkste punt is van Lapage. Anderlecht haalde Mathias Jörgensen en de data bewijzen dat hij een speler was die voetballend wél passes gaf tussen de linies. Alleen lag de beste tijd van de Deen achter zich en was hij niet snel genoeg, bovendien speelde hij ook nog eens tegen zijn voet. Defensief liet hij te veel steken vallen. Dat werd dus geen groot succes en hij trok in januari naar LA Galaxy. 

Ook amper kansen onder Hubert

Renard haalde Lucas Hey in huis, die voetballend wel over die kwaliteiten beschikt. Niet alleen Fredberg en Riemer zagen het niet echt zitten in Lapage, ook nu sprak er weinig geloof uit van Renard en Hubert. Alleen in uiterste personeelsnood (tegen Club Brugge) werd Lapage opgesteld. Daarnaast haalde Renard met Adryelson nog een tweede verdediger. Dan een contractverlenging aanbieden van 4,5 jaar aan het einde van de mercato, was een vreemde zet. Had dit dan niet eerder moeten gebeuren? 

Lapage maakte wellicht een verstandige keuze. Anderlecht was momenteel toch iets te hoog gegrepen. Een stapje terugzetten naar Westerlo, waar hij vanaf komend seizoen echt in de basis moet gaan staan, om er nadien weer twee vooruit te zetten? Aan de werkethiek van Lapage zal het zeker niet liggen.

Had Lapage het niveau voor RSCA?

Meest recent

‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

30
30
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

51
51
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

116
116
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

57
57
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

164
164
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

163
163
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

165
165
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

409
409
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

487
487
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

81
81
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

133
133
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

411
411
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

469
469
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

295
295
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

237
237
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

77
77
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

256
256
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

244
244
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

248
248
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

77
77
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

380
380
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

173
173
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

618
618
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

326
326
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

584
584

Meer sportnieuws