Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

door
Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

Amando Lapage verliet RSC Anderlecht voor KVC Westerlo. Daar is hij voorlopig invaller, maar bij RSCA zag hij geen toekomst. Ondanks het feit dat de Brusselaars hem eind januari alsnog een contractvoorstel van 4,5 jaar deden, al kwam dat véél te laat.

Lapage was al anderhalf jaar een vaste waarde bij RSCA Futures. Daar ontpopte hij zich tot een verdediger met een zeer goed kopspel en uitstekende traptechniek. Mindere punten waren zijn wendbaarheid en uitvoetballend vermogen. Mede daardoor zag Brian Riemer het niet in hem zitten.

LEES OOK: Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

Riemer geloofde niet echt in Lapage

Afgelopen zomer bleek dat de Deense trainer niet echt geloof had in Lapage. "Ik mocht van Brian Riemer mee op stage, maar daar stond ik dikwijls met Patris en Flips aan de kant terwijl de anderen partijtjes speelden. Toen vroeg ik me al af: ‘Wat sta ik hier te doen?’ Riemer werkte aan de opbouw en verkoos dat te doen door Théo Leoni, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda achteraan te zetten. Goeie spelers – daar niet van – maar ik begreep de boodschap", zei hij aan Het Nieuwsblad.

Daar viel wel wat voor te zeggen, aangezien uitvoetballen niét het sterkste punt is van Lapage. Anderlecht haalde Mathias Jörgensen en de data bewijzen dat hij een speler was die voetballend wél passes gaf tussen de linies. Alleen lag de beste tijd van de Deen achter zich en was hij niet snel genoeg, bovendien speelde hij ook nog eens tegen zijn voet. Defensief liet hij te veel steken vallen. Dat werd dus geen groot succes en hij trok in januari naar LA Galaxy. 

Ook amper kansen onder Hubert

Renard haalde Lucas Hey in huis, die voetballend wel over die kwaliteiten beschikt. Niet alleen Fredberg en Riemer zagen het niet echt zitten in Lapage, ook nu sprak er weinig geloof uit van Renard en Hubert. Alleen in uiterste personeelsnood (tegen Club Brugge) werd Lapage opgesteld. Daarnaast haalde Renard met Adryelson nog een tweede verdediger. Dan een contractverlenging aanbieden van 4,5 jaar aan het einde van de mercato, was een vreemde zet. Had dit dan niet eerder moeten gebeuren? 

Lapage maakte wellicht een verstandige keuze. Anderlecht was momenteel toch iets te hoog gegrepen. Een stapje terugzetten naar Westerlo, waar hij vanaf komend seizoen echt in de basis moet gaan staan, om er nadien weer twee vooruit te zetten? Aan de werkethiek van Lapage zal het zeker niet liggen.

Had Lapage het niveau voor RSCA?

Meest recent

Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

27
27
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

7
7
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

82
82
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

19
19
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

95
95
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

81
81
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

64
64
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

177
177
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

51
51
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

76
76
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

121
121
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

196
196
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

91
91
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

198
198
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

114
114
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

133
133
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

221
221
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

74
74
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

513
513
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

406
406
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

386
386
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

315
315

Meer sportnieuws