Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

door
Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

Amando Lapage verliet RSC Anderlecht voor KVC Westerlo. Daar is hij voorlopig invaller, maar bij RSCA zag hij geen toekomst. Ondanks het feit dat de Brusselaars hem eind januari alsnog een contractvoorstel van 4,5 jaar deden, al kwam dat véél te laat.

Lapage was al anderhalf jaar een vaste waarde bij RSCA Futures. Daar ontpopte hij zich tot een verdediger met een zeer goed kopspel en uitstekende traptechniek. Mindere punten waren zijn wendbaarheid en uitvoetballend vermogen. Mede daardoor zag Brian Riemer het niet in hem zitten.

LEES OOK: Paul Van Himst hoopt: eindelijk grote doorbraak op komst?

Riemer geloofde niet echt in Lapage

Afgelopen zomer bleek dat de Deense trainer niet echt geloof had in Lapage. "Ik mocht van Brian Riemer mee op stage, maar daar stond ik dikwijls met Patris en Flips aan de kant terwijl de anderen partijtjes speelden. Toen vroeg ik me al af: ‘Wat sta ik hier te doen?’ Riemer werkte aan de opbouw en verkoos dat te doen door Théo Leoni, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda achteraan te zetten. Goeie spelers – daar niet van – maar ik begreep de boodschap", zei hij aan Het Nieuwsblad.

Daar viel wel wat voor te zeggen, aangezien uitvoetballen niét het sterkste punt is van Lapage. Anderlecht haalde Mathias Jörgensen en de data bewijzen dat hij een speler was die voetballend wél passes gaf tussen de linies. Alleen lag de beste tijd van de Deen achter zich en was hij niet snel genoeg, bovendien speelde hij ook nog eens tegen zijn voet. Defensief liet hij te veel steken vallen. Dat werd dus geen groot succes en hij trok in januari naar LA Galaxy. 

Ook amper kansen onder Hubert

Renard haalde Lucas Hey in huis, die voetballend wel over die kwaliteiten beschikt. Niet alleen Fredberg en Riemer zagen het niet echt zitten in Lapage, ook nu sprak er weinig geloof uit van Renard en Hubert. Alleen in uiterste personeelsnood (tegen Club Brugge) werd Lapage opgesteld. Daarnaast haalde Renard met Adryelson nog een tweede verdediger. Dan een contractverlenging aanbieden van 4,5 jaar aan het einde van de mercato, was een vreemde zet. Had dit dan niet eerder moeten gebeuren? 

Lapage maakte wellicht een verstandige keuze. Anderlecht was momenteel toch iets te hoog gegrepen. Een stapje terugzetten naar Westerlo, waar hij vanaf komend seizoen echt in de basis moet gaan staan, om er nadien weer twee vooruit te zetten? Aan de werkethiek van Lapage zal het zeker niet liggen.

Had Lapage het niveau voor RSCA?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

52
52
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

62
62
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

110
110
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

199
199
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

194
194
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

62
62
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

415
415
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

126
126
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

430
430
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

138
138
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

218
218
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

159
159
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

358
358
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

495
495
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

123
123
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

670
670
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

338
338
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

282
282
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1064
1064
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws