Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

69
Lapage over vertrek: signaal van Fredberg én Renard

Amando Lapage verliet RSC Anderlecht voor KVC Westerlo. Daar is hij voorlopig invaller, maar bij RSCA zag hij geen toekomst. Ondanks het feit dat de Brusselaars hem eind januari alsnog een contractvoorstel van 4,5 jaar deden, al kwam dat véél te laat.

Lapage was al anderhalf jaar een vaste waarde bij RSCA Futures. Daar ontpopte hij zich tot een verdediger met een zeer goed kopspel en uitstekende traptechniek. Mindere punten waren zijn wendbaarheid en uitvoetballend vermogen. Mede daardoor zag Brian Riemer het niet in hem zitten.

LEES OOK: Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

Riemer geloofde niet echt in Lapage

Afgelopen zomer bleek dat de Deense trainer niet echt geloof had in Lapage. "Ik mocht van Brian Riemer mee op stage, maar daar stond ik dikwijls met Patris en Flips aan de kant terwijl de anderen partijtjes speelden. Toen vroeg ik me al af: ‘Wat sta ik hier te doen?’ Riemer werkte aan de opbouw en verkoos dat te doen door Théo Leoni, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda achteraan te zetten. Goeie spelers – daar niet van – maar ik begreep de boodschap", zei hij aan Het Nieuwsblad.

Daar viel wel wat voor te zeggen, aangezien uitvoetballen niét het sterkste punt is van Lapage. Anderlecht haalde Mathias Jörgensen en de data bewijzen dat hij een speler was die voetballend wél passes gaf tussen de linies. Alleen lag de beste tijd van de Deen achter zich en was hij niet snel genoeg, bovendien speelde hij ook nog eens tegen zijn voet. Defensief liet hij te veel steken vallen. Dat werd dus geen groot succes en hij trok in januari naar LA Galaxy. 

Ook amper kansen onder Hubert

Renard haalde Lucas Hey in huis, die voetballend wel over die kwaliteiten beschikt. Niet alleen Fredberg en Riemer zagen het niet echt zitten in Lapage, ook nu sprak er weinig geloof uit van Renard en Hubert. Alleen in uiterste personeelsnood (tegen Club Brugge) werd Lapage opgesteld. Daarnaast haalde Renard met Adryelson nog een tweede verdediger. Dan een contractverlenging aanbieden van 4,5 jaar aan het einde van de mercato, was een vreemde zet. Had dit dan niet eerder moeten gebeuren? 

Lapage maakte wellicht een verstandige keuze. Anderlecht was momenteel toch iets te hoog gegrepen. Een stapje terugzetten naar Westerlo, waar hij vanaf komend seizoen echt in de basis moet gaan staan, om er nadien weer twee vooruit te zetten? Aan de werkethiek van Lapage zal het zeker niet liggen.

Had Lapage het niveau voor RSCA?

Meest recent

Van der Elst voorspelt: geen winterse knaltransfer bij Club

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

2
2
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

11
11
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

17
17
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

12
12
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

95
95
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

318
318
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

240
240
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

171
171
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

171
171
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

214
214
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

383
383
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

420
420
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

105
105
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

68
68
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

509
509
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

255
255
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

433
433
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

105
105
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1247
1247
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

148
148
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

89
89
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

153
153
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

170
170

Meer sportnieuws