Jonge Belg breekt door in Serie A: "Groot verschil met België"

102 stemmen
Jonge Belg breekt door in Serie A:

In de Serie A spelen heel wat Belgen, en één van hen begint zich eindelijk door te zetten. Bij Venezia is Joël Schingtienne na een moeilijk eerste deel van het seizoen stilaan aan de oppervlakte aan het komen. Is hij nu helemaal gelanceerd?

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Schingtienne breekt door

Venezia nam afgelopen zomer Schingtienne voor 3 miljoen euro over van OH Leuven. Tot begin februari speelde hij welgeteld 91 minuten voor de club in de Serie A. Maar sindsdien gaat het beter.

De laatste 5 matchen speelde hij 5 keer en tikte hij af op 329 minuten. Het voormalige jeugdproduct van Anderlecht grijpt zijn kans. Hij sprak met de Italiaanse pers over zijn eerste maanden in Italië. 

"Toen ik hier aankwam, was ik onder de indruk van alle faciliteiten van de club, naast wat de directeur me over het project vertelde, wat doorslaggevend was bij de keuze voor Venezia. Het grote verschil met het Belgische voetbal zat vooral in het tactische aspect, hier is iedereen heel goed voorbereid. Ik moest me aanpassen aan het tempo en de tactische eisen”, zei de 22-jarige Belg.

Moeilijke fase voor Sagrado

Richie Sagrado trok ook voor 3 miljoen euro van OHL naar Venezia. Hij speelde nog maar 143 minuten in de Serie A. Hij kent een pechseizoen, maar Schingtienne steunt hem.

"Hij raakte geblesseerd, kwam terug en raakte opnieuw geblesseerd, maar het is duidelijk dat de coach in zijn potentieel gelooft en ik weet zeker dat hij zijn kwaliteiten zal tonen. Er moeten nog een aantal wedstrijden worden gespeeld en dan krijgt hij de kans om te spelen en zichzelf te laten zien."

Zal Schingtienne op termijn Rode Duivel worden?

Meest recent

Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

141
141
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

241
241
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

116
116
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

17
17
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

299
299
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

302
302
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

152
152
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

164
164
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

39
39
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

270
270
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

210
210
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

600
600
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

97
97
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

89
89
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

750
750
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

169
169
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

144
144
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

353
353
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

606
606
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

332
332
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

731
731
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

271
271
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

44
44
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

366
366

Meer sportnieuws