Protest tegen nieuw competitieformat: "We overwegen stappen"

48 stemmen
Protest tegen nieuw competitieformat:

De terugkeer naar een klassieke competitie met 18 eersteklassers zónder play-offs heeft uiteraard ook impact op de Challenger Pro League. Meer nog: terwijl er op het hoogste niveau nog een overgangsjaar wordt voorzien gaan de nieuwe maatregelen daar meteen in, wat wel eens vergaande gevolgen kan hebben.

In een notendop samengevat zijn er voortaan telkens minstens vier beloftenploeg verzekerd van een plekje in de tweede afdeling, die afhankelijk van de potentiële promovendi en degradanten op die manier jaarlijks uit ofwel 14, 15 of 16 ploegen zal bestaan. Een vrij ingewikkelde kunstingreep die vooral moest dienen om KRC Genk mee over de streep te trekken.

LEES OOK: Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Geluk voor Jong Genk

In tegenstelling tot het nieuwe format in de Jupiler Pro League gaat het quotom namelijk wél al in vanaf volgend seizoen. En dus vermijdt Jong Genk, dat momenteel laatste staat, zeker dat het moet zakken naar Eerste Amateur. Daar heeft koploper Jong AA Gent dan weer de promotie al op zak. Al stemden de Buffalo's volgens Het Nieuwsblad toch tégen het voorstel.

Indien zij stijgen en Jong Genk, dat volgens die opzet dan gerecupereerd zou worden, gewoon laatste blijft is er niks aan de hand. Andere degradatiekandidaten zoals Seraing en Lommel genieten dan over een vangnet en zouden evenmin moeten zakken. Door het faillisement van Deinze blijft er zo tenslotte nog altijd het vooropgestelde maximum van 16 clubs over.

Pro League neemt risico

De zaak verandert evenwel mocht Jong Genk de rode lantaarn nog doorgeven, want in dat geval moet de club in kwestie wél degraderen. "Waanzin. Jong Genk staat nu laatste in 1B en kan nog zeven matchen stressloos meevoetballen. Als er nog een club onder hen zakt, dan moeten die wél naar amateur", merkte George-Louis Bouchez al op bij Het Nieuwsblad.

"Als dat scenario voorvalt, kan ik nu al zeggen dat er rechtzaken zullen volgen", aldus de voorzitter van Francs Borains nog. Dat wordt bevestigd door de krant, volgens wie de Pro League wel degelijk juridische risico's neemt door de regelwijziging impact te laten hebben op het huidige seizoen. "Het is niet uitgesloten dat dit voor de rechtbank eindigt", klinkt het.

Lokeren-Temse & Seraing

Die vrees zou wel eens snel werkelijkheid kunnen worden, want Lokeren-Temse denkt er alvast al luidop over na om een procedure aan te spannen terwijl ook Seraing niet van plan lijkt om zich zomaar neer te leggen bij het verdict. De vraag is ook welke gevolgen dit heeft voor andere amateurploegen die ambities koesteren om te stijgen naar 1B. Wordt vast vervolgd.

🚀

Gelooft u dat de hervorming van de Pro League waterdicht is?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

37
37
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

22
22
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

47
47
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

339
339
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

177
177
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

180
180
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

211
211
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

278
278
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

63
63
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

489
489
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

72
72
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

613
613
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

666
666
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

151
151
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

117
117
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

373
373
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

647
647
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

1051
1051
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

446
446
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

506
506
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

448
448
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

1015
1015
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

477
477
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

243
243
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

889
889

Meer sportnieuws