Hoofdrolspelers doen boekje open over stemming JPL-format

door
Hoofdrolspelers doen boekje open over stemming JPL-format

Volgend seizoen vindt er nog een overgangsjaar plaats, maar nadien is het definitief afgelopen met de play-offs. Als voorzitter van de Pro League benadrukt Lorin Parys dat het compromis om terug te keren naar 18 eersteklassers het meest tegemoet komt aan de verzuchtingen van de verschillende partijen. Maar wat hebben de stemgerechtigden zelf zoal te vertellen over de nipte tweederdemeerderheid?

Terwijl tweedeklasser Lokeren-Temse al dreigt om juridische stappen te ondernemen werpt vooral George-Louis Bouchez zich namens reeksgenoot Francs Borains op als fervent tegenstander van de terugkeer naar een traditioneel format met 18 eersteklassers zonder play-offs. Hij vindt het "niet te vatten en te gek voor woorden", dat de JPL vrijwillig aan spanning, intensiteit en spektakelwaarde dreigt in te boeten.

Bouchez doet boekje open

"Ik heb gepleit voor een andere formule, maar alles was al bedisseld. Zelfs tegenstanders als Union of Antwerp hebben volgens mij finaal ja gestemd. Nochtans deden ze eerst anders uitschijnen", vertelt Bouchez aan Het Nieuwsblad, waar hij vervolgens ook de precieze verdeling van de stemformulieren uit de doeken doet. "Het zijn vooral de ploegen uit de Challenger Pro League die neen hebben gestemd."

"Maar er waren uiteindelijk maar 15 neen-stemmen. Het is natuurlijk een valse democratie met dat meerstemmig stemrecht. De topclubs hebben elk drie stemmen", vervolgt de politieker, die het evenmin eens is met het dreigement dat er door het vernieuwde tv-contract chaos zou uitbreken mocht er geen oplossing uit de bus vallen. "Onzin, de huidige formule lag vast voor vijf jaar. We zaten nog vier jaar safe."

Madou schetst rampscenario

Of dat nu ook het geval zal zijn durft hij niet te garanderen. "Oh, laat ons afwachten. In het Belgisch voetbal kan alles zeer snel veranderen", durft Bouchez niet uit te sluiten dat er rechtszaken zullen volgen. Madou benadrukt daarentegen dat er een groot probleem vermeden werd. "Als je de procedures met rechtenhouders in Duitsland en Frankrijk bekijkt, konden we ons dit met Belgisch voetbal niet permitteren."

"Dan was er misschien binnen een maand nul euro om te verdelen. Ik ben blij dat we als Pro League onze verantwoordelijkheid hebben kunnen nemen", vertelt de CEO van Club aan Sporza, waar hij meteen ook een pluim uitdeelt aan onder meer Parys, Wouter Vandenhaute, Sven Jaecques en Mehdi Bayat om de verschillende meningen en belangen in een lastige context te verenigen. "Dat is hun verdienste."

Jaecques vindt compromis

Die laatste was zelf nochtans evenmin voorstander van het idee, terwijl ook Jaecques namens Antwerp liever de play-offs had behouden. "Ik kan dus geen 'hoera' roepen, maar ik ben blij dat er een akkoord is. Al denk ik dat we veel beter werk hadden gemaakt van een competitie met 14 clubs en play-offs met zes", herhaalt hij het eerdere standpunt van Madou. "Voor een Europees model bleek de tijd niet rijp."

"Zo bleef er slechts één optie om uit te werken. Het was dít of complete chaos en totale impasse", aldus Jaecques, die net zoals Vandenhaute eveneens nog aanstipt dat uit polls bleek dat het merendeel van de Belgische voetballiefhebbers voorstander was van een klassiek model én onze concurrerende landen ook gewoon in zo'n opzet voetballen. Uit de hoek van KRC Genk en AA Gent blijft het opvallend stil.

POLL: Is er volgens u teveel achterkamerpolitiek in de JPL?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

43
43
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

62
62
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

136
136
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

45
45
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

140
140
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

316
316
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1013
1013
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

170
170
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

393
393
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

244
244
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

328
328
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

104
104
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

316
316
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

403
403
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

446
446
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

687
687
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

160
160
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1335
1335
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

547
547

Meer sportnieuws