Ajax krijgt dubbele opsteker voor return tegen Union

door
Ajax krijgt dubbele opsteker voor return tegen Union

Union wacht donderdagavond een aartsmoeilijke opdracht. Het moet in Amsterdam nog proberen om kwalificatie voor de achtste finales van de Europa League af te dwingen, maar daarvoor zal het wel een 0-2-nederlaag uit de heenmatch moeten goedmaken.

Dat zal niet evident worden in de Johan Cruijff ArenA, zeker niet omdat Ajax met vertrouwen aan de aftrap komt. Het blikte vorig weekend nog Heracles in met 4-0 en veroverde daardoor ook de koppositie in de Eredivisie.

LEES OOK: Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Ajax kan weer rekenen op Henderson en Taylor

Bovendien kon trainer Francesco Farioli op zijn persconferentie daags voor de match ook uitstekend nieuws vanuit de ziekenboeg melden. Hij liet weten dat hij voor de komst van Union twee basispionnen zal recupereren.

Jordan Henderson en Kenneth Taylor zullen er opnieuw bij zijn nadat ze vorig weekend verstek moesten laten gaan. Die eerste miste ook de heenmatch in Brussel. Dat is een flinke opsteker, want zij zijn vaste waarden op het middenveld bij Ajax.

Ziekenboeg blijft aardig vol

Al blijft de ziekenboeg van Ajax wel nog altijd aardig vol zitten. Youri Baas raakt nog niet speelklaar, terwijl ook Van den Boomen, Weghorst, Regeer, Wijndal en Van Axel Dongen nog altijd in de lappenmand liggen.

Bovendien zit Ajax ook met een keepersprobleempje. Doordat Jay Gorter ziek is en Matheus niet ingeschreven werd voor de Europa League, heeft Farioli geen valabel alternatief voor doelman Pasveer. Het wordt dus bidden dat de 41-jarige niets overkomt, want op de bank zitten twee onervaren keepers van Jong Ajax.

Kan Union nog stunten tegen Ajax?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

71
71
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

147
147
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

304
304
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

311
311
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

618
618
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

263
263
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws