Zeno Debast zorgt voor extra troef Rode Duivels

door
Zeno Debast zorgt voor extra troef Rode Duivels

Zeno Debast staat voor een onmogelijke opdracht met Sporting in de Champions League. De Portugese topclub verloor in eigen huis met 0-3 van Borussia Dortmund en moet nu op bezoek in het kolkende Signal Iduna Park.

Sporting begon onder Ruben Amorim perfect aan het seizoen, maar na het vertrek van de succescoach naar Manchester United liep het plots een pak minder. Vervolgens werd Joao Pereira ontslagen en Rui Borges van Vitoria Guimaraes binnengehaald. Ook Zeno Debast werd rondgespeeld.

Extra wapen

Debast werd door de verschillende coaches op heel wat posities uitgespeeld. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht liet wel zien zéér polyvalent te zijn, mogelijk een extra troef voor de Rode Duivels in de toekomst. “Na het vertrek van Amorim was het even zoeken. Hij was hier al drie, vier jaar trainer. Er werd voor een nieuw systeem gekozen en het liep niet perfect. Nu gaat het beter, duidelijker. Ik heb intussen op zes posities gespeeld.”

Debast was soms een speelbal van de coaches. “Rechtsachter, linksachter, links en rechts centraal in de verdediging, als verdedigende middenvelder en zelfs een rijtje daarvoor. Maar kom, het gaat goed. Gelukkig maar, want het is een toffe club. Ik begrijp het Portugees intussen voor negentig procent. Spreken is nog iets moeilijker. Maar dat komt in orde. Ik hoop nu vooral een titel te winnen, het zou de eerste trofee in mijn carrière zijn.”

In zijn sas

De verdediger maakte voor 15 miljoen euro de overstap van Anderlecht naar Sporting en in een interview met Pickx Sports sprak hij over de eerste zes maanden in Portugal. “Het seizoen was in de competitie goed gestart met de leidersplaats en in de Champions League met winst tegen City, waarna ik het truitje van Doku kreeg. Ik maakte mijn eerste doelpunt ooit tegen Lille in Champions League en we hebben ons verdiend gekwalificeerd voor die tussenronde”, citeert Het Nieuwsblad.

POLL: Zie jij Zeno Debast meer als verdediger of middenvelder in de toekomst?

Meest recent

'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

13
13
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

39
39
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

68
68
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

117
117
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

196
196
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

121
121
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

190
190
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

93
93
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

308
308
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

190
190
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

568
568
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

208
208
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

61
61
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

473
473
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

117
117
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

231
231
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

328
328
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

198
198
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

54
54
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

2330
2330

Meer sportnieuws